Кошаркарски актуелности

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Jao Ming по се изгледа има сериозен проблем со стопалото..кое никако да се опорави по скршеницата која ја доби во третиот натпревар против Л.А...сега работата оди до таму што се предвидува дека може да паузира цела сезона..дури се шпекулира дека и кариерата му е под знак прашалник...

Хустон дефинитивно ќе има проблеми ако се случи оваа...со оглед на тоа што освен Ming барем половина од следната сезона ќе паузира и McGrady
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.249
Поени од реакции
6.828
Составот на Хрватска:
1. Зоран Планиниќ (ЦСКА Москва)
2. Марко поповиќ (Уникс)
3. Роко-Лени Укиќ (Торонто)
4. Давор Кус (Цибона)
5. Марин Розиќ (Цибона)
6. Марко Томас (Реал Мадрид)
7. Дамјан Рудеж (Унион Олимпија)
8. Никола Пркачин (Цибона)
9. Крешимир Лончар (Уникс)
10. Марко Баниќ (Јурбентиа Билбао)
11. Сандро Ницевиќ (Бенетон)
12. Никола Вујчиќ (Олимпијакос)
13. Марио Касун (Ефес Пилсен)
14. Анте Томиќ (Загреб Кробенз)
15. Драго Пашалиќ (Јурбентиа Билбао)
16. Крунослав Симон (Загреб Кробенз)
17. Јаков Владовиќ (Загреб Кробенз)
18. Рок Стипчевиќ (Задар)
19. Марио Стојиќ (Менорка)
20. Горан Сутон (Мичиген Стејт)
21. Дамир Маркота (Јурбентиа Билбао)
22. Томислав Зубчиќ (Цибона)
23. Марио Делаш (Сплит)
24. Дамир Ранчиќ (Задар)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.036
Јас би рекол дека дури се работи за многу смел избор..пример еден играч како Блејк Грифин кој допрва треба да се докажува во НБА...ама изгледа Кржижевски си ја знае работата...

Јас ли треба да знам кој да ставам а кој не..Нормално си ја знае работата затоа е ставен на таа позиција..
 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Перо Антич може би ште играе отново за Лукојл.Нај- веројатно напуска Ростов и може да се с'бере в Правец с Марин Докузовски.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.249
Поени од реакции
6.828
Се случи трампа меѓу Њу Јорк и Мемфис. Во Њу Јорк замина Дарко Миличиќ,а во Мемфис замина Квентин Ричардсон. Мислам дека ќе биде лоша трампа за Њу Јорк ама нема врска
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Се случи трампа меѓу Њу Јорк и Мемфис. Во Њу Јорк замина Дарко Миличиќ,а во Мемфис замина Квентин Ричардсон. Мислам дека ќе биде лоша трампа за Њу Јорк ама нема врска
Не се замараат они оваа сезона.Ја чекаат наредната сезона за направат бум.Неможе најбогатиот тим да биде долго на дното
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Месина полека ја сложува екипата на Реал...После Величковиќ и Лавринович, сака да го донесе и искусниот Хорхе Гарбахоса...Човекот кој покрива 2 позиции, има страшен шут за 3 и доста солидна игра со грб во минатата сезона играше за рускиот Химки , но сега сака нови предизвици...
Покрај овие играчи на центарската позиција во Реал остануваат и Фелипе Рејес и Ван дер Шпигел, а сигурно е дека ќе си оди хрватското крило Марко Томас...
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.036
Добро бе момци да прашам...Каде отиде Бодирога???
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Добро бе момци да прашам...Каде отиде Бодирога???

Играше во Барселона, па во Лотоматика Рома и престана со активното играње и сега е на некоја функција во Лотоматика... ако не е така нека ме поправи некој :toe:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Спортски директор на Лотоматика, моментално организатор на кампот за млади на Требиње...

Лиор Елијаху од Макаби премина во Таукерамика...
Макаби го врати Дејвид Блутентал, а одат и по Стефон Лазми...
Стефан Марковиќ најверојатно ќе остане во Хемофарм затоа што Звезда закасни...
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Бен Гордон од Чикаго во Детроит.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Милвоки го пушта Чарли Вилануева. Тимот реши да му го продолжи договорот на неговиот соиграч Рејмон Сешнс, но не и на Чарли.

Сега тимови како Кливленд, Орландо, Сан Антонио покажаа голема заинтересираност за него. Типот имаше феноменална сезона, и каде и да отиде ќе биде огромно засилување.
Отиде Чарли во Детроит.

Charlie Villanueva has agreed to a five-year deal with the Pistons. His contract is worth at least $35 million.

RealGM Note: Villanueva had been expected to sign with Cleveland, but with Carlos Boozer remaining in Utah, the Pistons had additional resources to pursue a big.
Исто Бен Гордон во Детроит. 55 милиони за 5 години.

P.S Артест во Кливленд, по се изгледа. Еве го неговиот твитер

THANKS ALOT HOUSTON.:) I HAD ALOT OF FUN:)
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
P.S 2. ОК дами и господа, трката за Артест заврши. На победничката линија се ЛЕЈКЕРС!!! Рон-Рон во ЕлЕј за 18 милиони за 3 години! Добродојде царе.

 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
P.S 2. ОК дами и господа, трката за Артест заврши. На победничката линија се ЛЕЈКЕРС!!! Рон-Рон во ЕлЕј за 18 милиони за 3 години! Добродојде царе.

Многу мала плата зема Артест...

Океј е Артест но по цена на Ариза???Мое мислење НЕ.Но во секој случај добивте добар дефанзивец но воедно и проблематичен.Интересно лето во НБА.Како тргнало моќта ќе се концентрира во неколку тима
 

Kajgana Shop

На врв Bottom