Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
Незнаев кај да го пишам прашањево, па ај тука: На пример ако играм некоја MMORPG игра како Conquer Online, колку ќе ми троши интернет од 1 саат играње?
mnogu malku, od 4 saati igranje wow 100 mega, 10 pato otvori go FB ke ti zeme vise nego igrite
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.932
Поени од реакции
1.476
jas bev "sreken" korisnik na t-home dodeka ne mi stemna i gi odebav skroz..imav 25Gb net i tel so 500 min na t-home za skoro 2000 denari..sea imam za 1000 denari i analogna i digitalna tv, i tel i 80Gb net od koj sto sum dosta zadovolen..pa majku mu, 5 Gb koi mi sleduvaa posle edna nivna akcija ne mi gi dadoa..trebalo da potpisam deka go prodolzuvam dogovorot a pazi, toj avtomatski se prodolzuva ako ne im se javis vo rok od 15 dena posle pominuvanjeto na dogovorot..cista KRAZBA...znaci, prodolzen e dogovorot za da ti zemaat pari, ama ne e prodolzen koga tie treba da ti gi dodelat tie 5Gb.. nenormalni..od 3 fixni i 4 mobilni od kaj niv, jas nemam poveke nisto od niv..i nikogas poveke ne ni planiram da zemam bilo sto od niv..
На кој интернет провајдер си сега префрлен?
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Ае телекомци, ај пробајте на јутубето клип од 2-3 мин. наместете на 480п, дали паузирате да се напуни бидејќи даунлодот е екстремно спор??
ова важи само за корисници на 10мпс и јаче т.е. на оние до 2010 што им функционирал асално.

сеа им ѕврцнв и операторот ми вика дека наводно до јутуберските сервери било проблемот дека дури и на него му се дешавало истото и покрај тоа што има оптички на работно место.
на спидтест идам да проверам, ми мери 6-7 мпс што покажува дека не е у реду.

ај да не тупам, видете на јутуб и кажете.
за хд па муабет да непраам, тродупло се чека од големината на клипот, 5 мин. клип хд на 720п - 15 мин. фул чарч.
претходно 2.5 мин.

ете зашто мрзам постновогодишни празници, повод за сите да се вадат од срањата кои ги асимилираат.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
^ Немам проблеми дури и со 1080p HD видеа. Имам 14 мбпс на линија моментално (3 Max Comfort +).

Зависи од видеото. Некој кочат, некој не.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
јутуб е срање од одамна кај мене.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Бидејќи чудно ми падна, самиот оператор потврди и дури вика и него му се јавувал истиот проблем без разлика што имал оптика пази.
Јас разбирам дека во голема мера е до видеото значи не секогаш е до самиот нет, но ко за пример\/ вакво убер вајрл видео ко н и слични мораат да надохнадуваат ако не повеќе бар 2 сек. на секоја една измината на 480п.


сега забележувам се подобри но сеуште го нема оној потребен ефект за да го дава максималниот потенцијал.
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Момци до мене е проблемот или кај сите не отвара MSN и facebook ?

edit: Се оправи :)
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Да, преска едно 2-3 минути ништо не отвараше, само скајп работеше. Ама се оправи одма, којзнае што збрки направиле т-хоумци :D
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Дај помогнете ен знам кај да прашам.
Имам макс 2 пакетот и ме ребра телевизорот сеа не ми се пушта, сметката е недостапна ми вика?
а интернет си имам, тв никако.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Дај помогнете ен знам кај да прашам.
Имам макс 2 пакетот и ме ребра телевизорот сеа не ми се пушта, сметката е недостапна ми вика?
а интернет си имам, тв никако.
Рестартирај го медиа приемникот преку менито или позади на прекидачот, исто и рутерот исклучи/вклучи од струја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom