Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Добро може ли некако да се контролира дали од друго место некој се логира со мој јузер?? Минатиот месец немав ништо симнато ниту гледано утакмици или филмови па имав потрошено 17 гига...Овој месец еве 4-ти е сега, се немам прибрано дома ниту нешто симнато и гледано, имам 2ипол гига потрошени...Или некој вирус да не е...Помош плс :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Добро може ли некако да се контролира дали од друго место некој се логира со мој јузер?? Минатиот месец немав ништо симнато ниту гледано утакмици или филмови па имав потрошено 17 гига...Овој месец еве 4-ти е сега, се немам прибрано дома ниту нешто симнато и гледано, имам 2ипол гига потрошени...Или некој вирус да не е...Помош плс :)
Некој ти краде преку WIRELESS, провери си во рутерот кои клиенти сте закачени на безжичната мрежа.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Некој ти краде преку WIRELESS, провери си во рутерот кои клиенти сте закачени на безжичната мрежа.
Аха..тоа и ми текна прво на памет па го исклучив Wireless-от преку рутерот со оглед на тоа што не ми треба мене...Со исклучен wireless не би можел никој друг да се логира така?
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Уффф...интернетов ми е катастрофа. Не брзината, туку незнам што се случува ама многу често не ми отвара некои страни кои веќе 4 години ми ги отвара како арсенал.ком, јаху мејл(??). Можно ли е да е до стар драјвер за мрежната(зошто го форматирав пред 3 дена) иако го апдејтирав завчера па пак не помогна тоа...Помош плс..
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Си стаив премиум брзина, 2мб у секунд, магнифиснт!
само незнам дали оваа понуда важи и за оптичките пакети, пример оптик комфорт + ќе е ограничен на 5 мб а со премиум на 7-10 мб.
а од друга страна и се исплати, 200 ден. за астрономска брзина на овие простори.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Што треба да направам ако забележам дека некој ми краде од интернетот?Треба да пријавам во T-HOME или?
 
P

Princ

Гостин
Не знам правно што можеш да направиш против тоа, ама сепак побезболно ќе биде ако си се заштитиш.
Т-Home пред некоја година почна секое корисничко име да го поврзува со одреден телефонски број. Значи комотно можам да си го кажам јузерот и лозинката овде на форум, и никој нема да може да се поврзе од негов број со мој јузер. Значи кражба од тој аспект не е можна.
Може да ти "крадат" преку wifi, ама не знам дали е кражба ако ти ја оставаш незаштитена мрежата.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Што треба да направам ако забележам дека некој ми краде од интернетот?Треба да пријавам во T-HOME или?
Треба да поднесеш кривична пријава во полиција!

Се зезам, сам си одговорен за тоа, ако не знаеш да се заштитиш со лозинка, ќе те утепаат од крадење. Т-Home и МВР не решаваат такви проблеми.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Уффф...интернетов ми е катастрофа. Не брзината, туку незнам што се случува ама многу често не ми отвара некои страни кои веќе 4 години ми ги отвара како арсенал.ком, јаху мејл(??). Можно ли е да е до стар драјвер за мрежната(зошто го форматирав пред 3 дена) иако го апдејтирав завчера па пак не помогна тоа...Помош плс..
Пробај од друг РС и/или јави им се на T-Home.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.061
Поени од реакции
1.318
T-Home се многу скапи.Споредено со сите земји каде го има Т-Хоме во Македонија е најскап.Тој пакет што е за 1500 денари 30 мбпс со 60 гига трафик во Унгарија истиот пакет со брзина 60мбпс е истата цена.
 
C

Crazy Diamond

Гостин
Ако може некој да ми каже како да ставам лозинка на WIRELESS-от. И како да проверам дали некој ми краде? :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom