Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
па рекоја дека од декември ќе започни понудата на пакети со оптички кабел т.е. многу поголем трансфер и брзини.... читај ====> http://www.telekom.mk/mk/news_record.asp?newsid=733 :helou:
Освен некои делови од Скопје,за другите(градови) сеуште е далеку оваа опција:toe:
Причина:па сеуште не почнале со инсталирање на FTTH,кое е првично наменето за згради...
 

Alex_DarklorD

Der Kaiser
Член од
1 октомври 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Абе батина...

Сеа проверувам остварен собраќај и глеам сум потрошил над 17 ГБ.....а имам пакет од 10 ГБ..
Брзинава не е намалена ,и воопшто не заприметив дека сум го надминал лимитот (не ми ја намалиле) , пошто имав нешто торенти пуптено да се симнуваат ....и еве си одат со стандарна брзина...

Шо е финтава...

Од адсл се имат заборено да ми намалат брзина....или па ќе плаќам плус овај пат???
мислам дека се додека имаш постојан сообраќај одкако ке го поминеш лимитот а пред тоа не си го рестартирал модемот мислам дека брзината сеуште ќе биде онаа почетната.......... барем така сум чул
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
konekcijata se restartira na sekoi 12 saata.
Ako napravis rekonekt na 9-9.5 GB, ke imas uste 12 saata full brzina
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Абе батина...

Сеа проверувам остварен собраќај и глеам сум потрошил над 17 ГБ.....а имам пакет од 10 ГБ..
Брзинава не е намалена ,и воопшто не заприметив дека сум го надминал лимитот (не ми ја намалиле) , пошто имав нешто торенти пуптено да се симнуваат ....и еве си одат со стандарна брзина...

Шо е финтава...

Од адсл се имат заборено да ми намалат брзина....или па ќе плаќам плус овај пат???
Не се секирај, и кај мене беше вака, јас имам пакет 25гб, а симнав 76гб. Дури завчера ми ја намалија брзината по 76 симнати гигабајти. Нема ништо да доплатуваме, тоа е нивна грешка, а ние не ги плаќаме нивните грешки:wink:
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.074
Поени од реакции
1.340
Изгледа од утре ќе има зголемување на пакетите...
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Со оптиката би требало нови пакети да има, е сеа дали тие нови пакети ќе бидат само кај што има оптика ќе видиме утре.
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
Според некоја логика потребно е да има накачување и на постоечките пакети или пак ќе биде потребна миграција на новите пакети. Ќе видиме утре. =)
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
3 месеци попуст со Call & Surf пакетите!

27.11.2009
За сите нови корисници на Call & Surf пакетите, Македонски Телеком подготвби специјална понуда која вклучува попуст во износ од 600 денари во првите 3 месеци. Промотивно до 31.12.2009, следат и бесплатни меѓународни разговори кон фиксни мрежи во 10, односно 20 земји, само со пакетите Call & Surf Comfort и Call & Surf Comfort +. Понудата важи за договор на 18 месеци.
По истекот на првите 3 месеци корисниците продолжуваат да ја плаќаат редовната цена на месечниот надомест. Понудата важи само за корисниците што не се постоечки корисници на некој од пакетите кои содржат широкопојасен интернет пристап.
Повеќе информации за специјалната Call & Surf понуда на www.t-home.mk.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.074
Поени од реакции
1.340
Мене ми рекоа дека ќе има многу новини,нови пакети зголемување на постоечките итн.Колку е сигурно незнам ви кажувам тоа што мене ми кажале.Ќе видиме утре
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
136
Абе луѓе да имаше некои новости до сега ќе не утепаа од реклами, не верувам дека од први декември ќе има некоја новина....Дајбоже, ама пак ќе речам НЕ ВЕРУВАМ ЈАС ВО ТОА.
 
P

Princ

Гостин
Не може да отепаат од реклами ПРЕД да ја објават понудата бидејќи тоа не е паметно (да не речам дека е глупо). Прво се објавува понудата, па се рекламира истата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom