Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.326
Поени од реакции
250
ако вечер Л.А. не дај боже изгуби ( а и нема да ми биде чудно со оглед на тоа каква игра покажаа во минатава утакмица макар со беа во Денвер) шансите се многу тенки за финале,стварно претеруваат со опуштање што за тим кој претендира да стане НБА финалист еве и шампион е недопустливо.Се надевам на помалце грешки вечер,поконтролирана игра,поголем притисок на Ентони во одбраната и поголема дисциплина во нападот...нека им свика малце Џексон таму!да си зееме титулава ко со треба и ко со си заслужуваме!
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Уште не е готово, но јас лично ако се пласира Лејкерс во финале, сакам да го имаме Кливленд за противник. Орландо ни се голем miss-match.
Не ви требааат тие бре.Ако се размаваат тројки има главата да те заболи.Од искуство ти кажувам.Синоќа на секоа втора тројка аналгин си мавав.Они рекорд си урнаа а јас ќе загинев.Да знаеа за мојот случај може ќе почнеа да промашуваат сепак важат за едни од најголемите хуманитарци
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.326
Поени од реакции
250

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Победааааааааааааааааа, си ги нашлакавме Денвер, ајде уште една победа до финале:vozbud:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Честито победа се надевам на финале и победа.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Ај нека ни е честита победата, се надевам и утревечер дека ке тепат и ке обезбедат пласман во финалето:vozbud:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
22.446
Една радосна вест после поразот во финалето од ЛШ...
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
3
Една радосна вест после поразот во финалето од ЛШ...
Хехе и кај мене исто. =))
Утре ќе ми тргне иначе денот на подобро ако изгубат вечерва Кливленд. Многу ме нервира тој Леброн, не можам да го смислам. Иако е несомнено дека е ѕвер. :vozbud:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
Ajde uste 1 pobeda ne deli od golemoto finale
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Aко најде некој .gif image од забивањето на Браун преку Крис Андерсон нека не се двоуми да го стави тука :)

Исто пожелно е и од потегот на Бaјнам во рекет во 1/4, и од Coach Kobe :)
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
22.446
Ајде вечер одиме на победа и ФИНАЛЕ...:vozbud:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Ајде уште многу малку, до почетокот на натреварот со кој ќе бидеме поблиску до пишување на историјата и ново финале!

Уште 45 минути , и верувам ќе нема кој навивач на лејкерси нема да има уклучено Алфа Тв !

Се надеваме на победа, атмосферата от тимот е охрабрувачка , во сите најави момците предвидуваат победа, па нема зошто и да не се надеваме и ние!

Na dve utakmici kobi postigna nad 40 i pobedivme...no na proslata postigna 22 i pak pobedivme...нагетси највероватно и вечерва ке го дуплираат зверот...но докажавме и покажавме дека тимот е тој што победува, и дека вечерва има спремни играчи да ја превземат одговорноста за многу битната и потребна победа за пласман во финалето!


http://www.nba.com/video/channels/top_plays/2009/05/27/nba_20090527_dotn.nba/index.html
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Na dve utakmici kobi postigna nad 40 i pobedivme...no na proslata postigna 22 i pak pobedivme...нагетси највероватно и вечерва ке го дуплираат зверот...но докажавме и покажавме дека тимот е тој што победувва, и дека вечерва има спремни играчи да ја превземат одговорноста за многу бутната и потребна победа за пласман во финалето!


http://www.nba.com/video/channels/top_plays/2009/05/27/nba_20090527_dotn.nba/index.html
Aко изиграат останатите момци пак како последната утакмица, нека го дуплираат Коби колку сакаат :)

Aj со среќа, па финале да си чеституваме сабајлечки :)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ајде да се надеваме на победа и пласман во финале:smir:

Судењето досега катастрофално:tapp:

едит:полувреме 53-40 за лејкерс, одлична завршница на Коби, се разигра последните 3 минути за да ја направи разликата. Се надевам дека во второто полувреме повторно ќе ја задржиме концентрацијата и уште вечерва да се пласираме во финалето:helou:

Едноставно нели 92-119 за Лејкерс, нема што тука многу да се зборува, едноставно брилијантни беа децата:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom