Навивачки групи во Македонија

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Дај боже да дојде времето кога скоро секое коло имаше добра кошарка. Посебно ни фали едно Куманово, Велес, штета сега за Струмица, па може и Прилеп иако мислам дека никогаш немало кошарка во овој град сепак мислам би било интересно доколку од сите поголеми градови во Македонија се направат екипи.
Дај Боже!!!
Кај нас како што стојат работите, изгледа ќе има некоја (под)просечна кошарка.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Дај Боже!!!
Кај нас како што стојат работите, изгледа ќе има некоја (под)просечна кошарка.
Тука голема улога има и Федерацијата. Зашто? Ти дозволуваш екипи од типот на Соколи, Торус... да играат во првата лига, а спонзори што би влегле макар и само за една година само колку да се крене кошарката во другите градови ги отфрлаш. Струмикс ти си постар ќе ти текне сезоната кога играше Струмица Табак, кога беа во игра за плеј оф Куманово, Жито Вардар, Деликатес, подоцна Балкан Стил, Орка... И тогаш доаѓале странски играчи кои биле добри, не знам зашто сите викаме поради Македонија не доаѓаат тука. И тогаш и сеа е иста Македонија. Малку треба за да донесеш публика во сала, видовме лани Свислион, Амак, Фени... вложија и одма народот осети желба за спорт. Ианку за оваа година очекувам лига исто така изедначена со тоа што се истакнуваат 2 конкурента помалце во однос на лани Струмица и Вардар што е премногу. Место напред идеме повторно еден чекор назад
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Радикален ајде објасни го ова:pos2::pos2::pos2:
Ама немој сеа да ти ги извади приватните пораки каде што не величаш и збориш дека сме најдобри .......

Седи мадро таму и не си го барај ......
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Христов ти знам дека немаш поима како е земено знамето, а тој што ги пуштил сликите, го молам да им објасни на останатите челнови на форумот за храбриот чин на крадење на знамето.

Марко е тоа е аватар...Д бест оф :)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Eve Decki Sega ke vi razjasnam nekoi raboti koi dosega ne vi bea jasni ...
Najbrojna publika vo Republika Makedonija..hmmm .. Kumanovo(Kumani).

steta sto veke ne postoime ama ima planovovi za vrakanje na kosarkata vo mojot grad taka da... ne cekaat tribinite :D
KUMANOVO FOREVER IN MY HEART
Баш ти благодариме за просветлувањето, ние не знаевме.

Прашање до тебе, исто така за работи кои не ни се јасни, каде беа Кумани во сезоната кога Куманово немаше 2 милиони евра буџет?
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Христов ти знам дека немаш поима како е земено знамето, а тој што ги пуштил сликите, го молам да им објасни на останатите челнови на форумот за храбриот чин на крадење на знамето.

Марко е тоа е аватар...Д бест оф :)
Па нема ваљда на аватар да имам слика од распадната екипа. :wink:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Најаки кошаркарски навивачи се Фемили, а фудбалски се Комитите. :salut::salut:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070







ШТО КАЖУВАШ ЗА ДРУГИТЕ КОГА И НА ТЕБЕ ТИ СЕ ДЕСИЛО ИСТОТО !!!:bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip::bip:
Ама немој сеа да ти ги извади приватните пораки каде што не величаш и збориш дека сме најдобри .......

Седи мадро таму и не си го барај ......
Ајде објаснете како знамето е кај нив ...
П.С Јас не викам не !Вие сте најдобри кошаркарски навивачи овде нема што !И кога има тим и кога нема вие секогаш сте најдобри и јас тоа му го реков,но дека јас го сакам МЗТ и дека навивам за Мзт нема врска !!:helou:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Tи незнаеш, ајде чекам и тој што ги ставил сликите да им објасни на останатите како се нашло знаме на ФА на таа трибина
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Tи незнаеш, ајде чекам и тој што ги ставил сликите да им објасни на останатите како се нашло знаме на ФА на таа трибина
Море добро даа де кажите како дошло пошто тој шти ги поставил сликите го нема само едно мислење има и повеќе не се појавил на форумот да каже што и како е де ако знаиш кажи и не туку а мотај од прегеска да го ебам.:salut:
 
V

Viktoranius

Гостин
Tи незнаеш, ајде чекам и тој што ги ставил сликите да им објасни на останатите како се нашло знаме на ФА на таа трибина
Гледам си пишал на темата на Струмица ама неможам да ти одговорам зошто сум баниран, па тука ќе ја искористам приликата.

Значи прво бараш извинување ?

Што имам да ти се извинувам ? Ти викаше дека Струмица ќе се распадне за некоја година. Можеби ослабна на некој начин, нема да бидеме конкуренти за титула, али Струмица ќе има просечна екипа во 1 лига, и со тоа те негирам дека не се распаднавме.

Исто така викаше и за навивачите дека ако клубот ослабне ќе нема Ајдуци ? И тука те негирам, пред некој ден имаше состанок и ќе се навива и за Струмица без разлика каков тим има.

Така да и другата сезона ќе се гледаме на трибина.

П.С Се извинувам за офтопикот.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Гледам си пишал на темата на Струмица ама неможам да ти одговорам зошто сум баниран, па тука ќе ја искористам приликата.

Значи прво бараш извинување ?

Што имам да ти се извинувам ? Ти викаше дека Струмица ќе се распадне за некоја година. Можеби ослабна на некој начин, нема да бидеме конкуренти за титула, али Струмица ќе има просечна екипа во 1 лига, и со тоа те негирам дека не се распаднавме.

Исто така викаше и за навивачите дека ако клубот ослабне ќе нема Ајдуци ? И тука те негирам, пред некој ден имаше состанок и ќе се навива и за Струмица без разлика каков тим има.

Така да и другата сезона ќе се гледаме на трибина.

П.С Се извинувам за офтопикот.
Море маани го тоа сеа првен нека каже знамето како му го земале Сити парк бојс.оти гледам 5 страни уназад на ваа тема се расправа за тоа а никој не кажуе како го зеле тоа знаме кај нив.:salut:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Bas da vidime sega so ke izmislat ovie od F.A.Mozebi ke kazat deka C.P.B sami si go imaat napraveno toa zname.:pos2::pos2: Nogu bea silni koga mu vikaa na Lozari "kade vi e znameto"...:pos2::kesa::kesa::tapp::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom