Фан Клуб: Италија

Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
АКО ЗНАЕШ ТИ ШТО Е НАТУРАЛИЗИРАН ИГРАЧ,ЈА СУМ РЕКТОР НА ХАРВАРД!
Ок декораторе,пардон ректоре во селска фарма не се мачете да објаснувате знаеме што е натурализиран играч!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
ДАЈ БЕ СМИСЛЕТЕ НЕШО ПОИНТЕРЕСНО ОД ОВА!!! Можете вие!

(лепи,Месут Озил во моментов на фудбалската сцена за Аквилани е Пеле Химселф!!! по која основа и да сакаш!)
А Пеле има 70 години и можи да дрибла со бастуно до него. Значи според твојата логика Аквилани е појак :D
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ок декораторе,пардон ректоре во селска фарма не се мачете да објаснувате знаеме што е натурализиран играч!

Леле леле колку си смешен хохохо

Ко латас на вести на сител!

--- надополнето ---

А Пеле има 70 години и можи да дрибла со бастуно до него. Значи според твојата логика Аквилани е појак :D

Сеа или си многу вицкаст ти,или слабо ти иде со логиката.

Али ипак мислам дека се праиш смешен!
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
ДАЈ БЕ СМИСЛЕТЕ НЕШО ПОИНТЕРЕСНО ОД ОВА!!! Можете вие!

(лепи,Месут Озил во моментов на фудбалската сцена за Аквилани е Пеле Химселф!!! по која основа и да сакаш!)
Прво италјанскиот фудбал со германскиот не можи да се спореди, ај види ти бундес лига, штудгард перд две години беше шампион сега во зона за испаѓање, волсбург исто така,понатака што да коментирам.

П.с 2006 сред Дортмун ве намачка Италија.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
А Пеле има 70 години и можи да дрибла со бастуно до него. Значи според твојата логика Аквилани е појак :D

Сеа или си многу вицкаст ти,или слабо ти иде со логиката.

Али ипак мислам дека се праиш смешен!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Прво италјанскиот фудбал со германскиот не можи да се спореди, ај види ти бундес лига, штудгард перд две години беше шампион сега во зона за испаѓање, волсбург исто така,понатака што да коментирам.

П.с 2006 сред Дортмун ве намачка Италија.
Неможит а?

Да ти се кења коа губенташ ќе пробат да напишит нешто.

 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Сеа или си многу вицкаст ти,или слабо ти иде со логиката.

Али ипак мислам дека се праиш смешен!
Брат нам дека не ти е лесно и имаш кабарче на г зот али тое е реалноста вечни пациенти сте ни не за друго...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.260
Поени од реакции
8.371
Ремиво е и повеќе од заслужено, можевме и да победиме, но резултатот не е ни битен. Не знам само љубителиве на фудбалот кога ќе сватат дека убавата игра не секогаш носи резултат. Ваљда затоа и навиваме за Италија :smir:

Има иднина репрезентацијава. Одбраната е ОК со Келини, Ранокија, Бонучи и Касани. Исто така тука би го додал и Маџо кој е одличен фудбалер.

Најголемата гужва и борба за место во екипата ќе биде на средината. Де Роси, Аквилани, Маркизио, Монтоливо, Мота, Маури, Пирло. Се се тоа одлични фудбалери, верувам дека преку квантитетот ќе дојде и квалитетот.

Во нападот исто така има доста играчи кои се во форма, така да ќе биде интересно да се види кој ќе заврши во коечниот тим за ЕУРО 2012.
Утакмицава покажа дека уште го немаат она италијанското во нив овие деца... ако сакаат успех треба тоа да им е приоритет!

Ако гледаме за одбранва тогаш сиурно некој од Бонучи Ранокиа и Киелини треба да седи на клупа а во прв тим да игра класичен лев бек... јас би да биде Балзарети ... според мене Палермо моментално ги има двајцата најдобри бекови (зборувам како целина) кои се италијанци а и во калчото...

А срединава... јас мислев дека Монтоливо напредувал ... а и во право бев напредувал во ДРВО ... за мене најслаб италијанец денеска и ако се бира 2ца од Пирло Мотоливо и Аквилани сигурно Монтоливо би отпаднал!

Нападот не ми се коментира... чекам да се врати Балотели од пвреда :icon_lol:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
Реално, повеќе ми се свиѓа Италија на секои 3-4 СП да освојува титула, отколку како Германија да се вечно втори-трети. Многу болеа загубените финалиња 94 и 2000. Несакам тоа пак да го искусам.
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Боби[Мкд];4084493 напиша:
Неможит а?

Да ти се кења коа губенташ ќе пробат да напишит нешто.

Или не пратиш доволно фудбал или гледаш само за баерн минхен хахахха, смешно изгледа пратиш фудбала на ливескоре и толку. па види ја малце бундес лигата видија калчо лигата и направи споредба, (ако знаеш да направиш споредба), ама изгледа не знаеш да направиш споредба па затоа пишиш постови кој тотално немаат врска со ништо.
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Боби[Мкд];4084493 напиша:
Неможит а?

Да ти се кења коа губенташ ќе пробат да напишит нешто.

Да извадеше слики како го јадовте од МИЛАН и интер на неколку пати последниве години...и што мешаш клубски со Репрезентативен...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Прво италјанскиот фудбал со германскиот не можи да се спореди, ај види ти бундес лига, штудгард перд две години беше шампион сега во зона за испаѓање, волсбург исто така,понатака што да коментирам.

П.с 2006 сред Дортмун ве намачка Италија.
^Tиквари, ај кој прв спомна клубски фудбал? Прво стајте наочари па ќе дискутираме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom