Фан Клуб: Италија

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Боби[Мкд];4084314 напиша:

:drk::drk: Земајте уште некој бразилец. Германија барем не натурализира играчи.
Еееееј сам себе го убијал со постов стварно.....
Барса има повеќе Шпанци во прва постава, отколку Германија шо има Германци во прва постава.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
После голот на Пандев со Баерн, ова е вторпат во десет дена да ме израдува гол постигнат од играч на Интер :pos2:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ве извај италијанецов а? Кој ќе ви ги глеат маките 2012, штета ги немат Нов Зеланд таму. :(
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Ах бе Боби, жал ми е за тебе. Тежок комплекс имаш од жабариве........
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ств. брат , у втора светска да не ти силувале жабариве некоја баба или нешто бе ? Нема шанси волку да ги мрзиш само зашо кој како стигне го пегла Баерн ....
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Пак ми отвараат симпатии овие Италјанциве,добар состав направи Прандели стварно.Уште Џовинко да го земе и ке бидат уште поофанзивни,иначе вчера кој бранеше за Италија Буфон или?
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Пак ми отвараат симпатии овие Италјанциве,добар состав направи Прандели стварно.Уште Џовинко да го земе и ке бидат уште поофанзивни,иначе вчера кој бранеше за Италија Буфон или?
Џовинко беше повикан,но не настапи .. на клупата беше
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
ги склопи добро Прандели, нема веќе заебанции :cool:
 
M

mercenary

Гостин
Браво за Прандели, конечно ги врати Италија кај што припаѓаат. А и ваква игра не памтам да имале, одличен фудбал за око. Ако продужат вака, сигурно ќе бидат едни од главните фаворити за освојување на ЕП.
Сигурно ќе ја имаат мојата поддршка. :)
Добри фудбалери колку сакаш, на слатки маки ќе биде Прандели да бира прв тим.
А според мене, еве како отприлика треба да изгледа првиот тим. :)

Вивиано е се боље и боље ама Буфон си е Буфон.

- Буфон -
Резерви Вивиано и Сиругу.

Балцарети добро помага у нападот ама слабо у одбрана некако. Кришито треба да игра лево мислам.. и ќе игра откако ќе дојде во Интер. :D
Десно Маџо е добар, греота е да се жалам за него... ама Абате стварно заслужи да игра.
А е не се многу млади Балцарети и Маџо, топрв на 28/29г ли ќе почињаат за репрезентација да играат.. вака овие помлади, уште од сеа да се форсираат па да бидат стандардни за наредните неколку години. Oдбраната не се мења секоја година, треба уиграни да ти се играчите. :)
За Ранокија и Киелини не праам муабет, зверови.

- Абате - Ранокија - Киелини - Кришито -

Резерви Бонучи, Гамберини, Маџо, Балцарети, Касани, Астори, Сантон...​

У средина Де Роси е главен. :) Маркизио исто игра одлично и во Јуве, ама уште подобро за репрезентација, борбен до максимум, патриот :D. Mора да биде стандарден. Пирло секогаш играл до сеа ама сеа у нова средина ќе видиме како ќе се снајде и у каква форма ќе биде. А у последно време и формата не му е баш добра. Така да додека не го видиме у добра форма у Јуве, ја не би го играл. Монтоливо изигра добра сезона у Фиорентина, сеа би требало да иде у поголем клуб. Бивш играч на Прандели, одличен за пас игра каква што ќе практикува Прандели, така да и на овој треба да му се даде шанса у прв тим.​
Полушпиц Аквилани, нема тука некој голем избор.​
Од другиве, за прв тим ќе се борат уште Мота и Маури, за други не верувам.​

- Де Роси -
- Монтоливо - - - - - - - Маркизио -
- Аквилани -

Резерви Пирло, Мота, Маури, Паломбо, Ночерино, Де Агустино...

У напад има највише конкуренција. Роси е сигурен, дечкото е звер ипол. А и во Барса ќе оди најверојатно.​
Е за ова другово место у напад ќе се тепаат Касано, Кваљарела, Пацини и Балотели.​
Матри, Џилардињо и Џовинко не верувам дека можат да се јадат со овие погоре ама ќе притребаат некогаш, влегуваат у поширокиот состав. :)

- Роси - Пацини* -

* За Интер сум јбг. :D Иначе место него може да биде било кој од другите тројца.​

Резерви Касано, Кваљарела, Балотели, Матри, Џилардињо, Џовинко..​
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Море нека му се паднат на Италија да ги мачкаме на леб Шпанциве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom