Фан Клуб: Италија

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Киелини е најдобриот италијански дефанзивец тука нема муабет...

Ама стварно тешка работа му оставиле на Липи, да пребираш од Јувентус :tapp:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.477
Поени од реакции
47.457
зборови не опишуваат колку сум среќен што испаднаа...
Мислам, да се надеваш ко слепец дека од говна може да те извади Пирло е доволно да се сфати што репрезентација е ова уствари... Да чекаш па резултат на Светско со 70% играчи од осмопласирана екипа доволно па кажува што селектор е Липи.
Најжално е што во овие 4 утакмици ништо битно не одиграа ни Де Роси, Монтоливо, Кришито и Пепе-играчи на чии грб ќе падне оваа репрезентација во иднина.. Ако овие вакви ко што се, се основа за иднина, ja не знам дали воопшто ќе се пласираат на наредново светско.
Најќеф ми е што вака заврши кариерата на најпреценетиот и најнеписмениот играч на сите времиња-Канаваро. Нека си ја опне у гз цела слава што ја собра со шлепање минативе....па, цела кариера негова смрдена.
Јакинта мислам дека го надмина и Жигич на мундијалов, до денес он ми беше најмизерен играч али овој брзопотезно го прееба денес...

ахх...а се ќе беше подобро да игрше Гросо...или Григера да имаше Италијански пасош.. : )
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Мх мх... што мерак ми се направи денеска...

90% од вината оди кај Липи, така му е кога нема рамнотежа у бирањето на играчи. Избра 10 старци, презаситени од играње... и 10 помлади, воопшто неискусни играчи, од послаби клубови кои неможеа да играат за една Италија на СП... немаше некоја средина... истата грешка која ја направи и Доменех во Франција.

Ајде Неста не, или Дел Пиеро и Тоти... ама Бориело, Балотели и Миколи да не ги повикаш за сметка на Јакинта и Џилардињо? Што е крив па Киелини што не сврзаа ниту една асална акција? А па и Канаваро да го играш на овие години, после срање сезона у репрезентација која ја брани титулата !? Глупости!:jaj:
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Уф каков мерак ми се направи за Липи и Јувентус, ова пардон, Италија.

Требаше уште Дел Пиеро, Легротање, Де чеље, Кандрева, Гросо и Ќименти да ги земе и да беше целосно, вака тапа се. Нели, цело е кога има се.
 

Круме

Life, Get One!
Член од
28 март 2010
Мислења
449
Поени од реакции
32
Испадна Јувентус дека е последен у група а? Чекај бе, нели беа Светски Шампиони?!
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Мх мх... што мерак ми се направи денеска...

90% од вината оди кај Липи, така му е кога нема рамнотежа у бирањето на играчи. Избра 10 старци, презаситени од играње... и 10 помлади, воопшто неискусни играчи, од послаби клубови кои неможеа да играат за една Италија на СП... немаше некоја средина... истата грешка која ја направи и Доменех во Франција.

Ајде Неста не, или Дел Пиеро и Тоти... ама Бориело, Балотели и Миколи да не ги повикаш за сметка на Јакинта и Џилардињо? Што е крив па Киелини што не сврзаа ниту една асална акција? А па и Канаваро да го играш на овие години, после срање сезона у репрезентација која ја брани титулата !? Глупости!:jaj:
Од толку италијански напаѓачи, ти најде бориело а го спомнеш. Па инзаги е боље од него човече
Бориело е исто Г*МНО како Џилардино. Другите двајца се век пред него
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Сега Јуве ви е крив што Италија не оди понатаму. Крив е Липи поради неговиот избор на првите 11. Мислам дека составот беше ОК, но не ги вадеше на терен најдобрите 11. Да играа Бонучи, Кваљарела и Пацини на местото на Канаваро, Јакинта и Ди Натале мислам дека ќе беа поопасно, но што е тоа е. Залсужено испаднаа.

Некој ќе се препознае во постов но италија има премногу хејтери, а на форумов има многу мали дечиња кои 2 чисти немаат од фудбал и кењаат за Јуве, за забораваат дека играше Италија.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.873
Поени од реакции
23.217
Бориело е моментално најдобрата 9-ка на Италија, па вие може да мрчите до утре ако сакате. Говорат бројките и фактите :)
Но Јакинта бил универзалец, а греотицата незнае да иде како што треба. Епа ете сеа нека и се смее цел свет на Италија, овчарите завршија пред нив !
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Како и да е чист погодок беше поништен за италијанците и верувам ќе има бурни реакции за ова :nerv:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Сега Јуве ви е крив што Италија не оди понатаму. Крив е Липи поради неговиот избор на првите 11. Мислам дека составот беше ОК, но не ги вадеше на терен најдобрите 11. Да играа Бонучи, Кваљарела и Пацини на местото на Канаваро, Јакинта и Ди Натале мислам дека ќе беа поопасно, но што е тоа е. Залсужено испаднаа.

Некој ќе се препознае во постов но италија има премногу хејтери, а на форумов има многу мали дечиња кои 2 чисти немаат од фудбал и кењаат за Јуве, за забораваат дека играше Италија.
Сериозно Италија играше? Јас мислев овој коментаторов грешеше цело време, го слушам Италија, Италија, Италија...
Него тоа ние сме биле грешка, не бил Јувентус...
Ф.А. ги наброи тие што фалеа за да биде Јувентус...

Исто срање ви се сите тие Ди Натале, Џилардињо, Пацини, Јакинта, Кваљарела, Бориело,(Инзаги не ми се става тука, го поштувам многу играчот), сите се ист(сличен) тип на играчи кои без брзи крила или крилни напаѓачи се бескорисни...
Значи кој и да играше(а играа сите) ќе изиграа(и изиграа) исто...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.644
Поени од реакции
43.506
Eве една од нивните бурни реакции
“When we won the World Cup they gave us medals for our work, now they’ll make us a Cavaliere of Shame,” slammed Rino.
“It’s only right that we should be treated that way after a group stage exit. All of Italian football needs to take a long, hard look at itself.
“This evening we scraped the bottom of the barrel.”
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Липи знае повеќе од сите он најдобро го знае составот .... вака звучевте пред 20тина дена што к.. сега прашуватте кој е крив зар уште не ви е јасно?


БЛАМИРАЊЕ е тоа беше ова светско за Италија !
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Дечки ако се обидувате нешто да докажете на интераш боље не ни пробувајте, тоа ти е исто како со глава низ sид да удираш, само relax се ќе си дојде на свое место, а за душманите можат само :pusk:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас мислам нема потреба да ги мешате јувентус тука..едноставно виновник во целата ситуација и целиот колапс што му се случи на Италија е липи и никој друг..повеќето играчи ги повика од јувентус бидејќи тој така сметаше дека ќе биди подобро ..додуша и јас да бев ќе ги земев киелини,маркизио,каморанези(додуша стар е ама знае да игра фудбал односно креативец е)џиовинко и незаменливиот буфон....тие требаше да бидат играчите од јувентус што заслужуваат да бидат земени..но липи испада многу тврдоглав и семоќен со оглед на успехот во 2006 каде заборава дека тогаш ги имаше пирло,тоти,дел пиеро,каморанези,замброта,канаваро,гросо,матераци..... во извонредна форма и на сите му беше врв на кариерата посебно на најдобриот плејмејкер која италија некогаш го имала пирло...е сега кога виде дека не оди со овие играчи требаше да смени со миколи,касано,балотели,бориело,маркомота........ама некои не ги повикал поради нивниот темперамент:tapp:..липи ако е доволно афторитетен(а е афторитетен) би требало да нема проблеми со нив а не да се глупира да ги носи канаваро,замброта,ЈАКИНТА,џилардињо...јас не знам што очекуваше липи со вакви играчи ама то е:toe:.......
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Сериозно Италија играше? Јас мислев овој коментаторов грешеше цело време, го слушам Италија, Италија, Италија...
Него тоа ние сме биле грешка, не бил Јувентус...
Ф.А. ги наброи тие што фалеа за да биде Јувентус...

Исто срање ви се сите тие Ди Натале, Џилардињо, Пацини, Јакинта, Кваљарела, Бориело,(Инзаги не ми се става тука, го поштувам многу играчот), сите се ист(сличен) тип на играчи кои без брзи крила или крилни напаѓачи се бескорисни...
Значи кој и да играше(а играа сите) ќе изиграа(и изиграа) исто...
Епа Интер нема италијанци освен Балотели кој заради познати причини не го викна. Смешно и глупо е да се криви Јувентус заради неуспехот на Италија.

Липи како и секој друг тренер е целосно одговорен за неуспехот на СП.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom