Фан Клуб: Италија

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Дечки ако се обидувате нешто да докажете на интераш боље не ни пробувајте, тоа ти е исто како со глава низ sид да удираш, само relax се ќе си дојде на свое место, а за душманите можат само :pusk:
Не знам тебе која ти е поентата освен тоа што имаш болен комплекс од интер и сега не навредуваш нас интерашите демек сме прости и ништо не разбираме и сме многу тврдоглави?? ..ај преиспитај се малце и согледај ја болната вистина!
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ту мајката као не седна Липи на клупата на Јувентус сеа бе =))) Бар немаше да се секираме за Серија А годинава :pos2:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.885
Поени од реакции
23.257
Дечки ако се обидувате нешто да докажете на интераш боље не ни пробувајте, тоа ти е исто како со глава низ sид да удираш, само relax се ќе си дојде на свое место, а за душманите можат само :pusk:


По глуп, по безсмислен, и по безпотребен пост не сум видел одамна. Браво Мајсторе!!! :zver:

Се ќе си дојде на свое место, што ќе си дојде бе ?? Кога за 4 године ?? Те молим објасни ми го постов !
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.306
Поени од реакции
15.538
Епа Интер нема италијанци освен Балотели кој заради познати причини не го викна. Смешно и глупо е да се криви Јувентус заради неуспехот на Италија.

Липи како и секој друг тренер е целосно одговорен за неуспехот на СП.
Се шалиме малце на сметка на Јуве бе, кажав јас претходно кој е крив али факт е дека повеќето од повиканите беа од Јувентус, затоа и кажав дека играл Јувентус...
Липи е крив и тоа е непобитен факт...

А која е познатата причина зашто Балотели не бил повикан?(и не мешајте Интер со репрезентација, значи кажете дека за младата репрезентација го направил тоа и тоа и затоа не бил повикан)...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.754
Поени од реакции
44.068
Дечки ако се обидувате нешто да докажете на интераш боље не ни пробувајте, тоа ти е исто како со глава низ sид да удираш, само relax се ќе си дојде на свое место, а за душманите можат само :pusk:
Па нормално дека ке си дојде, полошо од ова и нема, и трето место у група за квалификации за ЕП не е до тој степен мизерно ко последно место у група на СП ( за прв пат во историја ), со 0 победи и негативна гол разлика. Едни Нов Зеланд пораз немаа а Италија јадна дозволи 3 комада на патетичен начин да ги прими од, ако не се лажам, дебитант на СП. Оној голот со асистенцијата од аут приказна за себе ... Де Роси загубен у свемир, ако добро приметив и за тој гол, и за првиот тој кумуваше.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Бориело е моментално најдобрата 9-ка на Италија, па вие може да мрчите до утре ако сакате. Говорат бројките и фактите :)
Но Јакинта бил универзалец, а греотицата незнае да иде како што треба. Епа ете сеа нека и се смее цел свет на Италија, овчарите завршија пред нив !
токму така,едниот е светски шампион,другиот може само да гледа и да навива:pos:

гледам кога е за плукање-плукачи колку сакаш и СЕ тоа поради Јуве,боже мој какви фрустрации имаат доживеано луѓево па кога ќе слушнат Јуве и готово се гушат......малце добри анализатори-многу сеирџии по форумов,ама тоа ти е со деца од улица ко ќе правиш муабет....
денешниот состав и така беше згрешен од почеток,меѓутоа кривицата можат да си ја сносат Де Роси кој никако не можеше да се пронајди самиот себе,така кумуваше за првиот гол,останатото го видовме.....тука е Канаваро,кој лесно беше пројдуван во секој момент,тука е неискуството и тремата на голманчето,мислам можеше да направи една успешна интервенција,за Гатузо не сакам ни да коментирам,Монтоливо се изнатрча без никаков резултат итн итн....гледам доста “обожаватели“ на Јакинта,бравос добро сте го процениле човекот кога НИЕДНА употреблива топка не дојде до него,да потсетам дека маестрално асистираше на Кваљарела кој шутираше а потоа Ди Натале го погоди празниот гол,момент кој СИТЕ го пропуштиле очигледно.....
тука можете слободно да си трачарите фудбалски виртуози,меѓутоа вистината е една,главниот виновник за испаѓањето веќе си ја презеде вината како секој голем човек што си ги признава грешките.....впрочем што би можел да направи со еден ваков ростер-само ги скрати маките,ништо повеќе
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.306
Поени од реакции
15.538
Ајдеее фрустрации, фрустрации, фрустрации... Ќе научите друг збор за да не опишете или обожавате клишиња?
Никој не го криви Јувентус, кај видовте дека некој напишал дека е Јувентус крив за да имаме фрустрации од Јувентус?...
И со тоа деца од улица мислеше на самиот себе? :)
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Не знам тебе која ти е поентата освен тоа што имаш болен комплекс од интер и сега не навредуваш нас интерашите демек сме прости и ништо не разбираме и сме многу тврдоглави?? ..ај преиспитај се малце и согледај ја болната вистина!
Која болна вистина, таа што Италија има 4 титули и е најдобра репрезентација од Европа и сето тоа поради играчи на ЈУВЕНТУС, како можам да имам комплекс од интер кога мојот тим има дупло повеќе од твојот не гледам ја тука никаква болна виостина, тоа што сега Јуве е во тешка ситуација не менува ништо, едноставно минатото не се менува, а никого не сум навредил само ја кажав вистината па сега ти како сакаш протумачи си :wink:

--- надополнето ---

По глуп, по безсмислен, и по безпотребен пост не сум видел одамна. Браво Мајсторе!!! :zver:

Се ќе си дојде на свое место, што ќе си дојде бе ?? Кога за 4 године ?? Те молим објасни ми го постов !
Па јас како што знам Италија има 4 титули така, или ти си глуп па не знаеш колку има, е сега Италија не е како Англија па толку да и е неопходна титула, или ти сакаш на секое светско титула, ма со кого сум нашол јас да се расправам, со човек кој навива и за интер и за милан, мизерија :tv:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Киелини си е добар, а факт е дека Канаваро е стар и неможе да игра како што играше во Германија 2006, штета судијата не го призна голот што го извади словакот од гол линија
А тогаш Канаваро млад беше?
Нема веза тоа, требаше да помогне со искуството што го има али ништо па и Киелини не беше ништо подобар од него.
Факт е дека Малдини до 40 години играше на ниво, но кажи дека е Јубенташ а Јубенташите се второлигаши.:pos2:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Која болна вистина, таа што Италија има 4 титули и е најдобра репрезентација од Европа и сето тоа поради играчи на ЈУВЕНТУС, како можам да имам комплекс од интер кога мојот тим има дупло повеќе од твојот не гледам ја тука никаква болна виостина, тоа што сега Јуве е во тешка ситуација не менува ништо, едноставно минатото не се менува, а никого не сум навредил само ја кажав вистината па сега ти како сакаш протумачи си :wink:

--- надополнето ---


Па јас како што знам Италија има 4 титули така, или ти си глуп па не знаеш колку има, е сега Италија не е како Англија па толку да и е неопходна титула, или ти сакаш на секое светско титула, ма со кого сум нашол јас да се расправам, со човек кој навива и за интер и за милан, мизерија :tv:
Ау тенкчо немој вакви мизерии уште еднаш,патетики да продаваш тука за без пари...
Разбери ова е најголем срам,исто како твојот Јубе падна во Серија Б.Италија ти е моментално Светски шампион,а не може да помине групи.Во група е со мизерните Парагвај,Словачка и Нов Зеланд.Завршува како последна во групата,закована за дно без победа и со гол негатива,а пази СВЕТСКИ ШАМПИОН Е !!
Ај најди ја логиката тука.Компплекси Интер-Јубе заеби,фан клуб Италија е ова,а не фан клуб Интер или ЈуБе !!
Леле најдобра репрезентација во Европа си пишал ???!?!?
Чекај...
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Алоооо чоек,играч на Интер ја доведе титулата 2006 година,Матераци,но тоа е најмалку важно ;)

за болдот...ти навиваше и за Барса,навиваше и за Челзи,воедно и за ЦСКА со пола другарчиња од фан клуб Јубе....епа укапирај ако си доволно паметен кој има компелкси ;)
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
реалноста е таа дека липи направи страшно погрешен избор на играчи, особено во нападот, што и се покажа на првите 2 средби (гол по кикс на голманот на парагвај и од пенал, кој и не постоеше со нов зеланд, а шанси безмалку ниедна). огромна грешка е неповикувањето на балотели и особено касано.
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Да не беше киелини денес ќе завршеше 5-2 за словачка.Канаваро мисламд ека не му се ни играше,уше на почетокот после првиот жолт продолжи да игра грубо како да сакаше да добие црвен.Си има он само една преокупација сеа моментално јас мислам а тоа е
dubai.jpg
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Ау тенкчо немој вакви мизерии уште еднаш,патетики да продаваш тука за без пари...
Разбери ова е најголем срам,исто како твојот Јубе падна во Серија Б.Италија ти е моментално Светски шампион,а не може да помине групи.Во група е со мизерните Парагвај,Словачка и Нов Зеланд.Завршува како последна во групата,закована за дно без победа и со гол негатива,а пази СВЕТСКИ ШАМПИОН Е !!
Ај најди ја логиката тука.Компплекси Интер-Јубе заеби,фан клуб Италија е ова,а не фан клуб Интер или ЈуБе !!
Леле најдобра репрезентација во Европа си пишал ???!?!?
Чекај...
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Алоооо чоек,играч на Интер ја доведе титулата 2006 година,Матераци,но тоа е најмалку важно ;)

за болдот...ти навиваше и за Барса,навиваше и за Челзи,воедно и за ЦСКА со пола другарчиња од фан клуб Јубе....епа укапирај ако си доволно паметен кој има компелкси ;)
Биди реален коа и самиот знаеш дека не е така.:smir:
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Да не се жртвуваше Матрикс,кур ке тепаа Италија :icon_lol:
Така а????А зашо не го читам у тимот на светското Матрикс?????:smir:
Goalkeepers Defenders Midfielders Forwards Gianluigi Buffon
Jens Lehmann
Ricardo
Roberto Ayala
John Terry
Lilian Thuram
Philipp Lahm
Fabio Cannavaro
Gianluca Zambrotta
Ricardo Carvalho
Zé Roberto
Patrick Vieira
Zinedine Zidane
Michael Ballack
Andrea Pirlo
Gennaro Gattuso
Francesco Totti
Luís Figo
Maniche
Hernán Crespo
Thierry Henry
Miroslav Klose
Luca Toni
 

Kajgana Shop

На врв Bottom