Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.156
Поени од реакции
7.854
ПРВА МФЛ 26 КОЛО 18 / 04 / 2010 година (недела) 16.00 час

ПЕЛИСТЕР – ПОБЕДА

БИТОЛА
Главен судија Ставрев Александар - Скопје
1 асистент Кировски Марјан - Скопје
2 асистент Костадинов Дејан - Скопје
КОНТРОЛОР Баута Беким – Струга

4 судија Неделкоски Дејан - Скопје

http://www.sport.com.mk/WBStorage/Files/04%201604.pdf

И еве уште кои утакмици ни остануваат до крајот на сезоната


недела, 18 април 2010 16:00
Прва лига - првенство 2009-2010Пелистер
-
Пoбеда
недела, 25 април 2010 16:00
Прва лига - првенство 2009-2010Металург
-
Пелистер
недела, 02 мај 2010 16:30
Прва лига - првенство 2009-2010Пелистер
-
Рaботнички
среда, 05 мај 2010 16:00
Куп на Македонија 2009-2010Рaботнички
-
Пелистер
недела, 09 мај 2010 16:30
Прва лига - првенство 2009-2010Ренова
-
Пелистер
недела, 16 мај 2010 16:30
Прва лига - првенство 2009-2010Пелистер
-
Тетекс
среда, 19 мај 2010 16:30
Прва лига - првенство 2009-2010Хоризонт Турново
-
Пелистер

Реално со очекуваната денешна победа ќе решава утакмицата со металург во скопје за трето место а ако не ни останува тогаш само купот и реваншот во работнички


 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.156
Поени од реакции
7.854
Ќе видиме денес не вервам до толку да се будали играчите и управата да му ја дадат утакмицата и покрај сите зборувања за 3 бода со 3 бода да му вратиме за пред две недели што тие ни ја дадоја оти и така тие нема да играат бараж а нас ни треба за трето место и излез во европа за враќење можи да се договорат вгодина да му дадеме бодови :tapp: што сака нека биди сега ќе видиме денес :smir:


:salut:

 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Денес на сајтот www.betadria.com ја тргнаа Пелистер - Победа за типување. Вчера ја имаше.
Можеби го читаат форумов па се исплашиле, а можеби навистина има нешто „местено“ :)
Ќе видиме наскоро.
 
Z

ziko bt

Гостин
Денес на сајтот www.betadria.com ја тргнаа Пелистер - Победа за типување. Вчера ја имаше.
Можеби го читаат форумов па се исплашиле, а можеби навистина има нешто „местено“ :)
Ќе видиме наскоро.
или бааги народ ја има уплатено иначе мој тип е дека нерешено ке заврши
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.156
Поени од реакции
7.854
Денес на сајтот www.betadria.com ја тргнаа Пелистер - Победа за типување. Вчера ја имаше.
Можеби го читаат форумов па се исплашиле, а можеби навистина има нешто „местено“ :)
Ќе видиме наскоро.
Подобро што ја тргнаа зошто ако ја наместат за двојка нема да се одогвора и нема да има санкции нема никој да фати големи пари како што беше случајот со победа па му закачија казна вака барем ќе бидиме рает од казни од уефа зошто нема која кладилница да пријави загуба и со тоа нема истрага
Друго што викаш ќе се види за еден сат :smir:

Ps. ziko чекај ме на полувреме идам :)
 
I

InF3cTeD

Гостин
Пелистер-Победа 1-0 стрелец Вељановски во 6о-та минута
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Ништо од местенката Победа да тепа..
Сепак..честито победа:smir:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Еден збор можи да ја опиши денешната утакмица... СРАМОТА! Срамота за фудбалот, срамота за македонскиот фудбал е ако се случуваат вакви работи. Таква некултура од играчите на Победа покажана спрема судијата не вервам да има некој видено на терени на ПРВА ЛИГА! Заслужена победа на Пелистер, заслужено покажани 3 црвени картони за гостинската екипа, иако можеше судијата да покажи уште некој црвен и да ја прекини утакмицата, немаше да згреши.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Честитки за победата, се надевам во полн состав ќе додјете во недела. Може и да се организирате навивачи, многу мирна атмосфера има кога игра Металург дома, дури може да се рече дека фали навивање макар и за гостинската екипа да е. :)

За денес, верувам дека сите три црвени картони биле заслужени, ама уште од сега пред очи ми се коментарите во утрешните весници каде што Победа ќе плука по судијата и ќе вика дека намерно се доделени.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
каде ќе помине зборот на победа по потврдата на осудата од Лозана?! крајно време е да се преструктуира целиот македонски фудбал...
се утврди за местењето надвор,што се случува во нашето првенство?! секако дека нема пари од гледачи,тв права и сл,значи од некаде мора да се донесат пари.....кладилниците ми изгледаат најлогичен фактор
 
Z

ziko bt

Гостин
утакмици од втора полусезона Пелистер шо ги изигра дома
Пелистер-Победа 1-0
Пелистер-Вардар 1-0
Пелистер-Работнички 1-0
Пелистер-Силекс 1-0
Пелистер-Победа 1-0
 
I

InF3cTeD

Гостин
утакмици од втора полусезона Пелистер шо ги изигра дома
Пелистер-Победа 1-0
Пелистер-Вардар 1-0
Пелистер-Работнички 1-0
Пелистер-Силекс 1-0
Пелистер-Победа 1-0
најслатка победа е 1-0 :smir:
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.371
Поени од реакции
322
Еден збор можи да ја опиши денешната утакмица... СРАМОТА! Срамота за фудбалот, срамота за македонскиот фудбал е ако се случуваат вакви работи. Таква некултура од играчите на Победа покажана спрема судијата не вервам да има некој видено на терени на ПРВА ЛИГА! Заслужена победа на Пелистер, заслужено покажани 3 црвени картони за гостинската екипа, иако можеше судијата да покажи уште некој црвен и да ја прекини утакмицата, немаше да згреши.
Ako prviot crven karton (koj sto bese incijalna kapisla i za vtoriot),bese za crven,togas tolko i ti od fudbal se razbiras druze,mora da ti kazam...Nemas vrska ona so crven karton...Za tretiot vejke si zaminavme,taka da sto se slucuvase posle prvite dva crvena kartona ne mozam da komentiram..Ednostavno sudijata go rasipa derbita,odnosno toa sto ostana od nego,bidejki nema ni zar,ni atmosvera ni fudbal na toa sto nekogas bese pelagonisko derbi...Ednostabno pak ke kazam,normalna utakmica,normalna atmosvera duri i prekorektna igra za derbi,posto mislam deka do togas samo eden zolt karton imashe i korektna igra...ali sudijata edna bezopasna akcija i skok duel na sredinata na terenot,bespotrebno pokaza crven so sto ja unisti cela utakmica..A i pred golot na Pelister mislam deka nemashe korner iako ne sum siguren..Se na se cestita pobeda na pelister,pa da daj gospod vo evropa da igrate...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom