K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  • Креатор на темата DJ_DEXTER
  • Време на започнување

Која боречка вештина најмногу ве привлекува?

  • Karate

    Гласови: 27 4,6%
  • Taekwondo

    Гласови: 36 6,2%
  • Judo

    Гласови: 11 1,9%
  • Aikido

    Гласови: 38 6,5%
  • Boks

    Гласови: 69 11,8%
  • Kick-Boks

    Гласови: 190 32,5%
  • Muay Thai

    Гласови: 44 7,5%
  • Kung Fu(Wing Chun,ShaoLin,Mantis...)

    Гласови: 74 12,7%
  • Ninjitsu

    Гласови: 30 5,1%
  • Ја нема на листата

    Гласови: 65 11,1%

  • Вкупно гласачи
    584

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Епа добро мислев дека е негде од тој дел на светот, а за школа има баш гледав на телевизија ама малце поодамна само што незнам дали уште постои школата.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Епа добро мислев дека е негде од тој дел на светот, а за школа има баш гледав на телевизија ама малце поодамна само што незнам дали уште постои школата.
Prasuvam oti dosega ne sum slusnal za skola za Taekwondo. Inaku jas sum zainteresiran za Jeet Kun Do. Mi izgleda interesna vestina, a i Bruce Lee e nejzin osnovac. Iako e nova sepak e mnogu mokna vestina. I jas se mislam da se zapisam na casovi za nekoja vestina oti navistina mi treba a ne sum muskulest. Preporacete mi vie nekoja. Pozdrav
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Такевондо тренинзи има во Дом на АРМ, во Автокоманда во полициската станица, во Хиподром во Вера Јозиќ, во Бутел во школото само што незнам како се викаше:helou:
Ако си заинтересиран кажи, сега од септември па натака има уписи.
Поздрав:salut:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Такевондо тренинзи има во Дом на АРМ, во Автокоманда во полициската станица, во Хиподром во Вера Јозиќ, во Бутел во школото само што незнам како се викаше:helou:
Ако си заинтересиран кажи, сега од септември па натака има уписи.
Поздрав:salut:
Ne sum od Skopje. Poveke sakam Jeet Kune Do, ama ako mi se dopadne ova bi gi treniral i ako najdam vo Strumica skola, oti od Strumica sum.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
TEKVONDO KOLKU ZNAM E KOREJSKA BORECKA VESTINA.STAVA AKCENT NA NOZNITE TEHNIKI.

DOBRI SE VIN CUN I AIKIDO ZA SO RACE A ZA NOZE E TEKVONDO. NOZETE SE PODOLGI I POSILNI OD RACETE, NO RAMNOTEZATA E BITNA.KARATETO I VIN CUNOT STAVAAT AKCENT NA RACNI TEHNIKI A TEKVONDOTO NA NOZNI.
 
Член од
10 јули 2008
Мислења
23
Поени од реакции
2
oooooooooooooo 11 godine treniram karate, i nema nisto podobro od toa! site drugi vestine se proizlezeni od karateto!
 
Член од
10 јули 2008
Мислења
23
Поени од реакции
2
se pisue TAEKWONDO ali i ti tolku znaes!
i so samo klocas so noze a u racete ko paraliziran da si!
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
se pisue TAEKWONDO ali i ti tolku znaes!
i so samo klocas so noze a u racete ko paraliziran da si!
Е добро бе има удари со раце во оклоп, и плус блокираш со раце.
А карате во Македонија нема фул контакт, па значи и нема некоја борба нели :smir:
 
Член од
17 февруари 2007
Мислења
48
Поени од реакции
2
Стварно не ми е лесно. Не сум те прочитал, постов си го пишал кога сум бил на одмор.

Дојди вечер од 19 часот на кеј, ќе те чекам доле кај мостот на Палас, земи си заштитна опрема (ако имаш) и дојди да ме млатиш. Викни и некое другарче, да ме млатите заедно. Бива?

A sto demek i da viknam drugarce pak nema da mozeme da te izmavame a? stvarno si bil misti4en ti be. Da ne imas nekoja vestina izmisleno??? :pos2:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Aikido e super, nema veze za picki.Toa e samo stvar na vkus, dali sakas da go istepas protivnikot, ili da go onesposobis i pritoa da mu dokazes deka napadot e besmislen.
 
Член од
3 август 2008
Мислења
250
Поени од реакции
2
Брат не се замарај со боречки вештини бе. Седи си дома пред пи-ци и лади курац. :wink:
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
Drugar bi ti preporacal klasican boks go vezbam veke 17 godini i dosega sum pravel sparinzi i so kik bokseri i so ajkido majstori i so sto uste ne!!!Kako sto boksot ima razurnuvacka mok vo napadot nieda druga borecka vestina...:nenene::nenene::nenene:
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Темава ја отворив за да ми помогнете на кој спорт да идам .
Летово сакам да започнам да тренирам некоја боречка вештина , ама ми треба совет- која боречка вештина е најдобра?
Ми треба некоја боречка вештина која е добра комбинација на добар напад и добра одбрана. Веќе имам пробано Карате и Кунг Фу ама тоа не е доволно. Размислував дали да идам на Винг Чун или нешто слично..

Да не има некој предлог за добра боречка вештина ?? Фала однапред :)
Оди вежбај си шах, барем нема да се повредиш, а и ќе можеш да издржиш неколку рунди.:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom