Heroes

Ф

Фил Ајви

Гостин

Што се случува со Сајлар? Што се случува со Клер? Ке дознаеме наредниот вторник. :wink:
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Сајлер и по правило не се знае дали ќе стане добар. Затоа што во иднината тој беше со Госпоѓа Петрели, но Питер ја смена таа иднина што се покажа на почетокот од првата епизода. Затоа, уште не е сигурно:)


Сигурно моќта не му е само таа. Гарант има и други моќи, ако беше само таа со викањето, немаше Госпоѓа Петрели три пати да искористи иста реплика - Тој незнае со какви моќи поседува.:)
SPOILERS - 3x03

gregbeeman.blogspot.com напиша:
There were changes made to reduce budget in the bank scenes as well. Most noteably – at first Jesse’s power was Earthquake-stomp (Like Gorgon of the Inhumans from the Fantastic Four comics) But this power implied cracking floors and walls and all manner of damage that would be expensive to produce. At the last minute we changed him to a Sonic scream (like DC’s Black Canary) – this was easier to accomplish but was a bummer too us because we already had Echo from the online webisodes with sonic power – Oh well…..
Ова го пиши на блогот на еден од продуцентите на Heroes. Така да изгледа дека Jesse ја имаше само таа моќ.

edit:

Од trailer - от за наредната епизода .... WOW !
Како шо ми се гледа оваа сезона ќе биди најдобра. :)
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
А уствари вкупно колку сезони ќе има???
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.373
Поени од реакции
25.128
Незнам, оваа и уште една мислам...не сум сигурен.

Денеска баш размислував, со која моќ поседува Анџела Петрели ?
Интелигенција?...манипулација...

И уште еден фактор, кој сценаристите незнам како го забораваат, Чарлс Дево. Тој му ја даде на Питер моќта на сонувањето, сега веќе исчезна. Не е како Линдерман да се појавува..чудно, баш интересен старец:pos:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Aнџела колку шо знам кажано е дека ја гледа иднината... Колку шо разбрав прво сајлер испаѓал добар во иднината, но со доаѓањето на овој питер се се расипало и изменило. И затоа она му е толку лута на него...
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
ќе видиме што ќе се случи само не сакам да претераат со сезони
ќе се изгуби смислата на серијата
колку пати ќе треба да се спасува светот ??

инаку добра сезона е оваа стварно
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Незнам, оваа и уште една мислам...не сум сигурен.

Денеска баш размислував, со која моќ поседува Анџела Петрели ?
Интелигенција?...манипулација...


И уште еден фактор, кој сценаристите незнам како го забораваат, Чарлс Дево. Тој му ја даде на Питер моќта на сонувањето, сега веќе исчезна. Не е како Линдерман да се појавува..чудно, баш интересен старец:pos:
Моќта и е да ја сонува иднината... Интелегенцијата и е природна. :)
А ако стварно моќта на Џеси е само рикањено, тогаш продуцентите изиграја стварно аматерски... пошо на многу наврати ни дадоја до знаење дека има некоја опасна способност.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.373
Поени од реакции
25.128
Да се навлече лик како Сајлер на добрата страна, сигурно поседува таа уште нешто повеќе.
А Џеси...веќе е мртов, не би требало да се појавува пак, или?
Нокс избега, само типот со пламените го затворија.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Незнам, оваа и уште една мислам...не сум сигурен.

Денеска баш размислував, со која моќ поседува Анџела Петрели ?
Интелигенција?...манипулација...

И уште еден фактор, кој сценаристите незнам како го забораваат, Чарлс Дево. Тој му ја даде на Питер моќта на сонувањето, сега веќе исчезна. Не е како Линдерман да се појавува..чудно, баш интересен старец:pos:
Од кај ти е оваа информација ?

Heroes ќе има се додека NBC не се одлучи да ја прекини. Мислам дека тоа нема да биди за брзо. :)

Моќна со која ја сонува иднината Peter ја зеде од мајка му. Тоа го кажаа сега во овие епизоди.
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Супер серија, баш ме изненади :wink:
Еве и третата сезона е во тек, уште цела да си ја симнам...
:pipi:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.373
Поени од реакции
25.128
Од кај ти е оваа информација ?

Heroes ќе има се додека NBC не се одлучи да ја прекини. Мислам дека тоа нема да биди за брзо. :)

Моќна со која ја сонува иднината Peter ја зеде од мајка му. Тоа го кажаа сега во овие епизоди.
На еден амерички форум беше. Не ми текнува линкот, ќе го пастирав постот.:)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Од среда на Сител од 22:30 ќе оди оваа серија, изгледа ќе се емитува вторник и среда во тој термин
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Со оглед на тоа дека уште во создавањето на Heroes беше планирана една (совршена) сезона,
мислам треба да сме среќни што воопшто има три сезони досега,
па нека не ве изненадува ако серијалов заврши и со оваа сезона.

Впрочем и цела финта на серијата беше
save the cheerleader
save the world

Нејќам да бидам погрешно сфатен, серијава многу ја сакам ,
и јас сакам да има уште многу сезони,
но поентата ја исполнија веќе во прва сезона(something like Prison Break :pipi:)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Премногу добра серија едно другарче ми ја кажа и ми ги даде прва и втора сезона ги изгледав и ептен ја бендисав :wink: Почнав да гледам и не можев да престанам додека не ги завршив двете сезони, сега чекам за третава да ја соберам од негде да можам и таа да ја изгледам
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ја глеав прва епизода од трета сезона.

НАЈГЛУПА серија стана Heroes,дефинитивно.
Како прво,секоја сезона смислуваат некоја мистерија,и на крај коа ќе се открие...шо?!
Ништо,тапа.

Пробуваат да патуваат низ време,а има милијарда нелогичности успат за истото.
Научникот со Ај-Кју над 150...верува во одмазда,и го прави вирусот за сите моќи.
Најглупиот негативец евер,мастер на телекинеза и манипулација со објекти...може да затвара врати и прозорци од втори спрат,но не може еден плакар да отвори?!

Толку глупости начукаа во серијава...што вчера само го слушав гласот,и во меѓувреме сурфав на кајгана.
Првата сезона до пола...рулз.
Све друго,тешко холивудско срање:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom