Heroes

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Супер епизоди. Ако биди цела сезона ваква... супер. Јас нема да ги раскажвам епизодите... а нешто за „одгатнување“ и нема. Уште е рано за да можиме да почниме самите да ги поврзваме работите.
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Интересни први 2 епизоди
задоволен и заинтригиран фкрај сум за понатамо
ќе биде добра сезона
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Во првата епизода Сајлер ја зеде моќта на Клер и сега тој е неуништив.Доктор Суреш си вбризга инекција и сега и тој има моќ.Линдерман е жив.Тоа е поважното од првата епизода ,сега ќе ја гледам втората па ќе ви пишам ако има нешто интересно
Добро бе Фараону,заради вакви као тебе првин ги гледам епизодите и после идам на темата за серијата.И имат нешо интересно во втората???:tapp:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.543
Поени од реакции
22.291
Добро бе Фараону,заради вакви као тебе првин ги гледам епизодите и после идам на темата за серијата.И имат нешо интересно во втората???:tapp:

Дебе па ти шо ме фати за врат ете се извинив
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
За сите љубители на музиката од HEROES... излезе Heroes: Original Soundtrack. Можи да се најди на торент.

p.s. Тој шо сака можи да го добие торентот преку ПП :)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
11
Поени од реакции
1
Sefte post mi e ovoj, prvo zdravo na site!

Konecno posle tolku meseci pocna 3-tata sezona Heroes (Villains) Volume 1 koja ke se sostoi od 13 epizodi i Volume 2 (Fugitives) i ke ima uste 12 epizodi.
Pozdravo nesto od Heroes nema izlezeno na TV, epten se extra.

Vaka sea, 1va i 2ra sezona gi imam HD DVDRip, dali ima zainteresirani da gi stavam na Rapidshare i dali e ova dozvoleno na forumov?
Sekoja naredna epizoda ke ja stavam na RS i ke ja postiram ovde.

BTW prodavam Rapidshare Premium Accounts . . .
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Heroes ништо посебно... Не ме воодушевија епизодите.

Не е тоа што беше до лани да речеме... Приказната е глупа, кој му текне си се враќа у минато, ако се згреши си оди у иднина... го нема текот на настаните што го имаше во првата сезона и втората.

Сепак ќе продолжам да ја гледам, но без некоја восхит...
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Богами, патувањево низ времево го направија мачкина кашлица, не можиш да бидиш сигурен во ништо и секогаш и да се случи нешо лошо си велиш - ќе се испрај ај. Бај д веј, добар почеток на премиерата, посебно првата сцена. :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Наскоро на СИТЕЛ. Видов реклама пред некој саат :smir:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Да бе, ја видов на Блогерај :smir:
нешто што конечно ќе ме задржи повеќе време на Сител
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.383
Поени од реакции
25.159
Конечно да стигнам на ред да ги изгледам двете епизоди:
Ќе пишам со големи црвени букви СПОЈЛЕР зато шо има членови кои не ја изгледале, да не им расипувам расположение.

Добрите страни ги има повеќе на стартов на новава сезона. За разлика од почетокот на втората, овој почеток повеќе ми се бендиса. Највозбудлива сезона според мене.
Не штеделе многу пари во ефекти, тоа ми се свиѓа ептен.

Доктор Сурешко:) - Ех бе, лакомо суштество, од желба за моќ си ја убризка инекцијата, не за да го одмазди татко си. Ја легна Маја шо ја легна, почна да се лупи. Епа јебига...

Хиро Накамура - Со вообичаена доза на хумор. Само не го сакам тоа што сеуште во серијава владеат евтини реплики од типот - Ќе го спасам светот, го спасив светот двапати, мора да го спасам светот, светот мора да биде спасен и слично. Од овие глупи реплики ми е смачено. Нека ги нема во наредниве епизоди.:nesum:

Нејтан Петрели - ни на крај памет не очекував дека Питер го пукал.
Питер - јадно суштество, сега незнае што со себеси, си трчка низ светот.:jaj:
Госпоѓа Петрели - интересен лик, Сајлер го приспособи веќе на нејзина страна.

Клер - сеуште го има сексапилот.
Ники - исто, мада фака:drk:

Во оваа сезона ќе има акција, многу акција.
Фак ми, ама мислам дека серијава ќе заврши со тоа што сите ќе сватат дека неможат да се убијат меѓу себе или ќе им стане досадно од тепање.:)

Двете епизоди - 9/10.
Третата нека ги оправда, или да биде подобра.



 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Sefte post mi e ovoj, prvo zdravo na site!

Konecno posle tolku meseci pocna 3-tata sezona Heroes (Villains) Volume 1 koja ke se sostoi od 13 epizodi i Volume 2 (Fugitives) i ke ima uste 12 epizodi.
Pozdravo nesto od Heroes nema izlezeno na TV, epten se extra.

Vaka sea, 1va i 2ra sezona gi imam HD DVDRip, dali ima zainteresirani da gi stavam na Rapidshare i dali e ova dozvoleno na forumov?
Sekoja naredna epizoda ke ja stavam na RS i ke ja postiram ovde.

BTW prodavam Rapidshare Premium Accounts . . .
За болдираното: Преиспитај се што сакаше да кажеш.

Инаку не, не е дозволено рапидшер линкови на форумов, но дозволено е преки приватни пораки(ПП).


Инаку, прилично сум задоволен од почетоков на третава сезона, иако многу го мешаат timetravel-ов. Првиве две епизоди не се баш најјасни, неможеш да сфатиш како ќе се одвива понатаму, но тоа е нешто што ми се допаѓа кај Heroes. Се очекува возбудлива сезона.

П.С. Погоре некој праша на колку време излегува епизода. Епа мислам дека секој вторник ќе излегува следна епизода.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Sefte post mi e ovoj, prvo zdravo na site!

Konecno posle tolku meseci pocna 3-tata sezona Heroes (Villains) Volume 1 koja ke se sostoi od 13 epizodi i Volume 2 (Fugitives) i ke ima uste 12 epizodi.
Pozdravo nesto od Heroes nema izlezeno na TV, epten se extra.

Vaka sea, 1va i 2ra sezona gi imam HD DVDRip, dali ima zainteresirani da gi stavam na Rapidshare i dali e ova dozvoleno na forumov?
Sekoja naredna epizoda ke ja stavam na RS i ke ja postiram ovde.

BTW prodavam Rapidshare Premium Accounts . . .
Болиглава напиша:
За болдираното: Преиспитај се што сакаше да кажеш...
Сигурно мислеше:

3. сезона ќе ја содржат 2 Volumes.
- Volume 3: Villains (првите 13 епизоди од 3. сезона)
- Volume 4: Fugitives (последните 12 епизоди од 3. сезона)
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Сигурно мислеше:

3. сезона ќе ја содржат 2 Volumes.
- Volume 3: Villains (првите 13 епизоди од 3. сезона)
- Volume 4: Fugitives (последните 12 епизоди од 3. сезона)
А шо кажа тој различно освен шо му беше понесреден постот? :)
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
11
Поени од реакции
1
Сигурно мислеше:

3. сезона ќе ја содржат 2 Volumes.
- Volume 3: Villains (првите 13 епизоди од 3. сезона)
- Volume 4: Fugitives (последните 12 епизоди од 3. сезона)
Така е Диме, а ти Болиглавуч, очигледно сите сфатиле освен ти, зашто е тоа така? :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom