Гафови на "коментатори"

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
Ми се причини или овој на Канал 5 рече Иам претчуство дека на Ман Ју ќе им се паднат ЦСКА?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
Ми се причини или овој на Канал 5 рече Иам претчуство дека на Ман Ју ќе им се паднат ЦСКА?
Така рече.
А предтоа збореше нешто дека неможат да се паднат во 1/8 финале екипи кои играле заедно во групната фаза.

:pop:
 
Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
Во финалето на светското фудбалско клубско првенство во организација на ФИБА ...

Предмалку овој на А1 ... како ли се вика (човекот кој собра храброст за оцени “Меси ќе им пресуди“) ....

Ауууу ТАЛЕНАТ ....

Дефинитивно само хедис лига за овој и тоа не постојано:pos2::pos2::pos2:


АУУУУУУУУУУ ..... АБЕ ОВОЈ УШТЕ ДА КЛЕКНЕ И НА МСЕИ ДА МУ ГО :pusk:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Хал покажа дека може да го загрози Арсенал денеска.
At HT-0 шутеви на гол.:toe:
 
B

boki10messi

Гостин
Предмалку овој на А1 ... како ли се вика
Драган Николовски се вика. И започна да треска глупости уште од почетокот на натпреварот
- Светско клупско првенство во фудбал, а фудбалот е најпопуларниот спорт во фудбалот, и воопшто во спортот.
- За Сејду Кеита викаше Кадет Кеита, човекот не знае дека тоа е сосема друг играч. За да не му дава ново име на Сејду, Пеп мораше да го извади од игра.. :vozbud::vozbud:
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Колку е глуп игорче на сител...незнае дека играч ако се наоѓа позади голман дека е офсајд...без разлика дали има и други играчи од одбрана позади голманот..во случај со чех и тери сега...пред 1 мин :)
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Колку е глуп игорче на сител...незнае дека играч ако се наоѓа позади голман дека е офсајд...без разлика дали има и други играчи од одбрана позади голманот..во случај со чех и тери сега...пред 1 мин :)
Можеби грешам но мислам дека не си во право, мислам дека не е офсајд
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Колку е глуп игорче на сител...незнае дека играч ако се наоѓа позади голман дека е офсајд...без разлика дали има и други играчи од одбрана позади голманот..во случај со чех и тери сега...пред 1 мин :)
А Холандија со Италија, кога не само што играч на Италија беше позади Буфон, беше и позади корнер линијата ?
Тогаш и од УЕФА стигнаа со потврда дека голот е чист како солза . :wink:
 
Член од
15 август 2009
Мислења
70
Поени од реакции
1
А Холандија со Италија, кога не само што играч на Италија беше позади Буфон, беше и позади корнер линијата ?
Тогаш и од УЕФА стигнаа со потврда дека голот е чист како солза . :wink:
Ќе ја разраши ли некој дилемата
Офсајд или не ?????
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Ќе ја разраши ли некој дилемата
Офсајд или не ?????
Па ако го прочита внимателно мојот пост, не, зашто сличен случај имаше и на тој гореспоменат дуел, кога дури и УЕФА ја потврди исправноста на голот, кога италијанците бараа офсајд.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Колку е глуп игорче на сител...незнае дека играч ако се наоѓа позади голман дека е офсајд...без разлика дали има и други играчи од одбрана позади голманот..во случај со чех и тери сега...пред 1 мин :)
Ти тука испаѓаш глуп. Очигледно имало поглупи и од Игорче. :tap:
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Ти тука испаѓаш глуп. Очигледно имало поглупи и од Игорче. :tap:
глупак...кој кур тогаш судијата судеше офсајд...и овие не се бунеа ??? а....не бидете глупи....се што се наоѓа позади голман е офсајд..макар и некој од играчите на челзи стоеле на статива..
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Во случај да е играчот позади голманот,офсајд е кога позади голманот нема никој од неговите играчи или само еден,а во случај да има двајца негови играчи не е офсајд.

Во конкретниот случај денес да имаше уште еден играч на Челзи немаше да биде офсајд,вака правилна одлука на судијата.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
глупак...кој кур тогаш судијата судеше офсајд...и овие не се бунеа ??? а....не бидете глупи....се што се наоѓа позади голман е офсајд..макар и некој од играчите на челзи стоеле на статива..
Полека, не се возбудувај.
Не ја видов ситуацијата иначе.
Ама гледај што ти викаат погоре, у право се, изгледа тоа не требало да биде офсајд.
Не е офсајд со примерот на Италија, кога нивен играч имаше дури и надвор од теренот, ама ипак тој учествува, беше чист голот.
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Полека, не се возбудувај.
Не ја видов ситуацијата иначе.
Ама гледај што ти викаат погоре, у право се, изгледа тоа не требало да биде офсајд.
ааа не си ја видел...друг пат не вреѓај без да видиш пред тоа.....еве акси ни ја објасни ситуацијата...сфакате ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom