Дали пијанството го оправдува неверството?

Дали пијанството го оправдува неверството?

  • Да

    Гласови: 69 17,4%
  • Не

    Гласови: 328 82,6%

  • Вкупно гласачи
    397

Chris D

Rebel
Член од
14 јануари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
1
spored mene ne postoi opravduvanje za neverstvo taka da ni pijanstvoto ne e opravduvanje.. misli pred da naprajsh neshto oti posle kje gi snosish posledicite..
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.654
Поени од реакции
9.891
НЕ,пијаниот го кажува и го прави тоа што трезен не би
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
НЕ никако, во никој смисол, тоа е само од едните оправдувања што се киристат за да биде простено неверството, а според мене не постои оправдување за неверство...
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Еднаш простив неверство. Токму поради пијанство ме изневери тој.
Не знам само со кој ум му го простив:uvo:премногу го сакав и пак си зеде тој за право да манипулират. Ама ум за друг пат, пијанството не е причина за сторените дела.
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Баш напротив.Ако изневери во пијанство, го покажува вистинското лице...Не би простила со таков изговор...
П.С. Во виното е вистината.
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Епа сеа...Ако изневерам за време на најтешко пијанство. Би признал. Ама ако изневерам дур сум свесен што правам, тоа не се оправдува.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Абе пијана пијана состојба ама и тоа е неверство и со пијанството ништо ама ништо не се оправдува ама баш ништо .
 

butterfly1135

Tutto questo amore...
Член од
30 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
5
Vo nikoj slucaj.. :nenene: Baska i malce oset treba da se ima so pienjeto ako veke izlegol bez mene..:toe:
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Тргнуваќи од фактот дека во виното е вистината за неверството не е оправдување пијанство...
Јас би опростил неверство од некоја причина ама да ми речи пијана бев нема шанси да простам
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Во никој случај пијанството не го оправдува неверството, тогаш човек не се наоѓа во свесна состојба, но тоа не е оправдување некакво :nenene:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
го оправдува.. доколку се разбудиш на токсикологија и ти кажат дека ти смениле пола унутрашни органи.. а во друг случај.. колку и да си пијан.. ке ти текне каде не треба да пипаш
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Pa vidi vaka ako pijaniot jade gomna znaci deka bi mu prostila sto me izneveril zosto ne bil svesen,no poentata e vo toa sto pijaniot SEKOGAS znae deka gomnata se gomna pa ne bi gi jadel toa znaci deka nitu neverstvoto ne bi mozelo da mu bide prosteno.Mnogu ednostavno,neli?:vozbud:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
само доколку човекот е екстремно пијан. Има и случаи каде луѓето не можат да зборат, а камо ли да мислат ко што треба
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Е па беше порано оваа тема,ама веќе ја нема па еве пак ми текна да ја отворам...Дали мислите дека пијанството е добар изговор за неверство?Дали во тој случај би простиле или пак нема да простите без разлика под какви услови било пијанството?

Јас лично мислам дека е мноогу глуп изговор и не би простила без разлика дали бил трезен или пијан или незнам ти што...
Пијанството во никој случај не е ни близу до добар изговор за неверство и под било и какви услови да било,глуп е ,прост е,делува недозреано и тн и тн:Ма не сум јас крив неее јас пијан бев таа ми се тупи таа ме залапа,па кој ку*ац те терал да пиеш ако знаеш дека си слабак...а простување хммм може може ама на оној свет:pop::pos2:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Jas priznavam deka gi sakam zenite i trezen i pijan!

Priznavam i deka samo eden zivot ziveam!

I zatoa ne ja poznavam taa sosotjba na umot narecena neverstvo!

P.S. Plus i ne sum vernik!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom