Дали пијанството го оправдува неверството?

Дали пијанството го оправдува неверството?

  • Да

    Гласови: 69 17,4%
  • Не

    Гласови: 328 82,6%

  • Вкупно гласачи
    397

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дали мислите дека пијанството е добар изговор за неверство?
Дали во тој случај би простиле или пак нема да простите, без разлика под какви услови се случило неверството?

Јас лично мислам дека е многу глуп изговор и не би простила без разлика дали бил трезен или пијан или не знам ти што...
 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
на ни под разно, по глуп изговор мислам и дека нема или она од типот на „ абе па машко сум шо требаше да се тргнам и сите да мислат дека сум педер” ЛОЛ ми иде да се отрујам од такви глупи изговори..............
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
ja mislam deka se zavisi od toa dali navistina bil pijan t.e. dali bil svesen za toa sto go pravel...ima mn licnosti koi svoeto neverstvo go opravduvaat so pijanstvoto...no sepak, mislam deka ima isklucok koga licnosta pa i ne sakala da go izneveri partnerot no ete se slucilo...sepak, najvazno za mene e da me saka partnerot, ako sum sigurna vo negovite cuvstva i ako sum sigurna deka toa sto go napravil go napravil dodeka bil pijan i ne znael sto pravi-togas bi mu prostila no se zavisi...i od toa dali ke se povtoruva...
ne glasav na anketata zatoa sto kao sto rekov veke-se zavisi....:toe:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Site dobro znaeme deka alhoholot go omalaksuva i rasteretuva nasheto telo pri toa sto mozokot e opusten..i ne dovolno sposoben da gi snosi i reagira na posledicite i situaciite nastanati od alhoholnoto dejstvo.
Znaeme deka posle nekolku pijacki site sme mazi (maskiot pol) i ke pokazeme sto ne znaeme i znaeme ke se obideme da dokazeme koj sme sto sme i na prvata devojka i se klatime levo-desno i vrtime nekoj beden film...dodeka vo srceto sakame druga.No sepak ne bi nasol opravuvanje za neverstvoto pod dejstvo na alhohol kolku i da bilo nesakano i nepredvidlivo ..od edna strana se dobiva zadovolstvo na momenti a od druga strana se povreduvaat drugi nevini custva...i toa e bedna rabota...
Moze da se prosti vo krajni razmeri kade sto partnerite neizmerno se sakaat ali veke nivnata ljubov nema da bide onakva kakva sto bila pred neverstvoto...znaci deka mn.raboti ke se promenat na polosho i polosho
Ne go opravduvam I ne bi oprostil
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Не! Никој не би бил толку пијан за да прајт нешо шо не би го напрајл никогаш во трезна состојба. Нели во пијанство и сон луѓето се обично најискрени?
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Сум кажал и претходно - НЕ

Пијанството е само слаб изговор за многу нешта.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
ednata rabota ne odi bez drugata , alkohol - svaleracija , bolesti na groto od lugeto i sovremeniot svet
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Неверство си е неверрство...пијан,дрогиран,нервозен,разочаран,депресија и било која причина да ја бараш за да го оправдаш џабе е.Исто го*но само друго паковање
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
da toa ti e super sto go kaza , ama obicno pijan poveke leta pileto nego trezen
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Нормално дека е неверство... Пијанството не оправдува ништо.. колку и да си пијан ако моеш да вараш можеш и да размислиш дали да го правиш тоа или не
 
Член од
16 март 2006
Мислења
63
Поени од реакции
0
Ако си пијан(до таа мера да не знаес за себе) како можеш да праиш било што.:nenene:
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
пијанството не оправдува неверство...леле ми се деси ова и беше толку глуп изговор...колку и да сте пијани размислувате пак што правите...
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
еден од најглупите изговори-леле бев пијан/а и не знаев шо прам----ама ајде ?? никакво оправдување нема за неверството-ако не ти е арно со партнерот-расчисти со него па после терај!!!
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Kako mozhe da opravduva? Znachi so dovolen broj na litri alkohol ti ustvari mozhesh da izvrshish beskonechno neverstva.. Logika = 0, taka da, niikako!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom