Дали пијанството го оправдува неверството?

Дали пијанството го оправдува неверството?

  • Да

    Гласови: 69 17,4%
  • Не

    Гласови: 328 82,6%

  • Вкупно гласачи
    397

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Не, не го оправдувам неверството.Јас никогаш не би простила некој да ме извара и да ми каже пијан бев извини...Но сепак,во пијанство се прават многу глупости за кои може да се каеме цел живот...
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Не, не го оправдувам неверството.Јас никогаш не би простила некој да ме извара и да ми каже пијан бев извини...Но сепак,во пијанство се прават многу глупости за кои може да се каеме цел живот...
или пак да се радуваме на истите цел живот...
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
da pijanstvoto vo sekoj slucaj go opravduva neverstvoto, kako i izneveruvanjeto po greska ili pak koga ke te nateraat da ne pravime muabet pak koga ke te izmamat da izneveris. hehehe isto moze samo da bilo laga izneveruvanjeto da te lazat komsiite, drugarkite, sopstvenite oci itn:pos2: :pos2:
Brat, ako ne ti drzi g`zot nema da pies. Ako znaes deka si sposoben da izneveris dodeka si pijan, togas ne pij.. Drugo sto da ti recam. Od bilo koj aspekt ne e opravdano izneveruvanjeto, kamo li pijanstvo..
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Во никој случај не би простила неверство. Било кој изговор е само избегнување на вистинската ситуација, а тоа е самото неверство.
Која е вистинската причина за тој потег?
 

shadows & smile

just a lost boy
Член од
10 февруари 2008
Мислења
291
Поени од реакции
7
Најглупав изговор е да се вадиш со тоа дека си бил пијан...Ако веќе е направено неверство,значи дека имало некој недостаток во врската...А за тоа дали пијанството го оправдува неверството?Дефинтивно НЕ:nenene:
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Колку и да си пиан/а , од прилика знаеш што праеш ....
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
ne opravduvam takvi vadenja...podobro da mikaze te izvarav ete mi doe moment poveke ke cenam nego poznatoto klishe...Pijana bev!...
 

Mr.Hajd

...Too Cool For School...
Член од
26 јуни 2008
Мислења
36
Поени од реакции
6
Varanje vo nikoj slucaj ne se opravduva pa kamoli so takvo bedno obrazlozuvanje-Pijana bev!-Brkaj Rabota
 

Superhik

Краде од сиромашните, дава на богатите
Член од
26 јануари 2007
Мислења
128
Поени од реакции
4
Бедно е ако се вади на пијанство....ако бил/а доволно пијан/а да не може да се контролира или да се сеќава нема да може ни да вара(лапа,дупи). Никогаш не го признавам тој изговор.:baeh:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Бедно е ако се вади на пијанство....ако бил/а доволно пијан/а да не може да се контролира или да се сеќава нема да може ни да вара(лапа,дупи). Никогаш не го признавам тој изговор.:baeh:
Superhik никогаш не би кажал вакво нешто. Не го резили генијот.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Нема шанси да му опростам неверство со изреката: Па пијан бев, ова она ништо не памтам... Тоа е само глупаво оправдание. Ако не можеш да се конторолираш кога си пијан тогаш не ни пиј, кога веќе знаеш дека глупости ќе правиш.
 

Таа

Утро
Член од
22 јуни 2008
Мислења
118
Поени од реакции
6
Неверство си е неверство. Пијанството е само едно бедно оправдување.
Тие што би простиле, не им треба никакво оправдување. Порано или подоцна ќе простат и без тоа.
 
Член од
11 февруари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
17
Ако веќ праиш нешто колку и да си пијан пак размислуваш барем малце. А дали би простил незнам се зависи од особата и тоа колку ја сакам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom