Дали пијанството го оправдува неверството?

Дали пијанството го оправдува неверството?

  • Да

    Гласови: 69 17,4%
  • Не

    Гласови: 328 82,6%

  • Вкупно гласачи
    397

BrokenHeart

..not broken anymore..
Член од
30 мај 2007
Мислења
42
Поени од реакции
1
Па пијаниот човек има сила да ги прави оние работи што нема храброст да ги направи кога е трезен...така да во никој случај не оправдувам неверство под дејство на алкохол..ако сакаш некого,ке го сакаш и кога си пијан и нема да дозволиш да те понесе моментот на страст..
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Какво оправдување брее!
Кога е пијан треба да ми кажува колку ме сака а не.... Пијанството не е оправдубањее за никаков кикс, никакво неверство туку доказ дека тоа што го направил, го направил од срце. Па сега видете вие...
 
M

**MEMORY**

Гостин
Неверство си е неверство... Нема тука ама баш никакво оправдување!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Какво оправдување брее!
Кога е пијан треба да ми кажува колку ме сака а не.... Пијанството не е оправдубањее за никаков кикс, никакво неверство туку доказ дека тоа што го направил, го направил од срце. Па сега видете вие...
А ако во моментот не е до тебе? А јебига сака да ти каже колку те сака, а нема пари за телефон, далеку си... и гледа некоја девојка, лепотица, и ти си лепотица, се поистоветува... и оди да и каже... :sekss:

Ја не знам што има тука лошо?! Баш по твое искача :toe:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
А ако во моментот не е до тебе? А јебига сака да ти каже колку те сака, а нема пари за телефон, далеку си... и гледа некоја девојка, лепотица, и ти си лепотица, се поистоветува... и оди да и каже... :sekss:

Ја не знам што има тука лошо?! Баш по твое искача :toe:
Па и не е лошо :) ,,јас тоа нема да го знам,, а нема ни да се случи:smir:
 
M

**MEMORY**

Гостин
А ако во моментот не е до тебе? А јебига сака да ти каже колку те сака, а нема пари за телефон, далеку си... и гледа некоја девојка, лепотица, и ти си лепотица, се поистоветува... и оди да и каже... :sekss:

Ја не знам што има тука лошо?! Баш по твое искача :toe:

???????????
Ме сака мене, и има толку желба за мене баш во тој момент но сепак он се поистоветува со некоја лепотица?!?!?! Не наоѓам логика...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Пијанството не го оправдува неверството. Од лично искуство можам да кажам дека тоа е само оправдување за тоа што си згрешил. Треба да си многу пијан за да не се сеќаваш ништо, а кога си толку пијан не можеш да изневеруваш(х причини:)). Значи нема никакво оправдување!
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Можеби не го оправдува, ама дефинитивно го олеснува.

Aлкохолот ги намалува инхибициите и ги ослабува кочниците, и упс! почна наивно, ама не се успеавме да закочиме на време. :pos2: Луѓето прават грешки, тоа им е во природата.

Затоа, Боргите се совршени :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
???????????
Ме сака мене, и има толку желба за мене баш во тој момент но сепак он се поистоветува со некоја лепотица?!?!?! Не наоѓам логика...
Нормално дека не наоѓаш. За членот зафркната, мора само такво зафркнато прашање да се постави. :uvo: :pos:

Зафрканција е, **MEMORY**, не е сериозно прашање. :)
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Сите во анкета што гласале да 100% го направиле тоа и сега пијанството го користат како оправдување, а сепак ништо не го оправдува тоа.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
abe jas koa sum mn pijan nemozam da gleam a ne da pazam sto pravam:)
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Не оправдувам дефинитивно.Тоа е само,барем според мене,Многу глупаво и безвезно вадење,"извини пијан бев...",нема шанси.Ако сака да изневери нека изневери на трезно ако може.Ама тогаш не е интересно затоашто луѓето тогаш се свесни за своите последици.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
265
Поени од реакции
18
da pijanstvoto vo sekoj slucaj go opravduva neverstvoto, kako i izneveruvanjeto po greska ili pak koga ke te nateraat da ne pravime muabet pak koga ke te izmamat da izneveris. hehehe isto moze samo da bilo laga izneveruvanjeto da te lazat komsiite, drugarkite, sopstvenite oci itn:pos2: :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom