Најубава Македонка! (со слики)

Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Прегледај го приврзокот 9779

Мене девојкава (Ана) ептен ми се свига,секогаш ми е природно нашминкана ништо пренападно... Баш е слатка...
А и како го работи орално :vozbud:.
БТВ: Се имам запознаено и стапено во контакт (не интимен:) ).Многу е ниска и не баш ептен атрактивна за да речам дека е најубава Македонка :smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308


Море ја баш би ја стаил у конкуренција. Плус клипот беше монтажа. А и да не беше, само оценка плус има за тоа... :wink:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Супер е, закон е, немам зборови. Само на ексклузив ме нервира што пишува дека е од Скопје, ко таа е од СТРУМИЦА, мора да се знае дека најубавата македонка доаѓа од најубавиот град во Македонија.
Иде на одбојка? Мислам дека има тренирано со мене:wink: И дали се има појавено во спот на Јован Јованов? И јас гласам за неа... баш е прекрасна!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.493
Поени од реакции
14.053
Водителката на А1 Ексклузив ... УФФ :drk: :drk: :drk:

Ај некој доколку има слики нека постави :vozbud:
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276


Маја Ружиновска. Една од поубавите македонки.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889


Од приватна колекција :icon_cool
Ана Калачоска манекенка која работи во странство многу често. A кај нас ретко кој ја знае.
И ова е фотографија од Календарот на Алкалоид. :)


И убава македонска која работи во Милано е Мартина Павловска. Таа , Маја Сашек, Ана и Катарина се девојки кои работат во странство како модели.

Еве ја Мартина.

















А еве блог со македонски модели
Еве убави македонки:)

Ана Данчевска


Ана Исаиева



Бојана Васич




Маја Лазаревска


Сања Николич


Симона Петреска
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Леле сајтов ти е топ. Најубавите манекенки од Македонија ги има сите до една. Фала ти :smir:
 
Член од
21 октомври 2008
Мислења
178
Поени од реакции
3
Ana Isaieva mi se cini se peziva mislam deka e primer za ubava makedonka
drugata mi e komsika generacija mi e mislam deka i taa e simbol za ubava makedonka
i tretata e Sibel od prilep definitivno makedonska ubavina
i Maja manakenkata od stip mi se sviga
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Ана Калачоска манекенка која работи во странство многу често. A кај нас ретко кој ја знае.
И ова е фотографија од Календарот на Алкалоид. :)


И убава македонска која работи во Милано е Мартина Павловска. Таа , Маја Сашек, Ана и Катарина се девојки кои работат во странство како модели.

Еве ја Мартина.
Во што ја гледаш убавината кај оваа жити лепота,здравје и младост,молимте.Види ја колкави уши има ќе полета,на лицето еден елемент нема убав,онака специфичен ни уста ни нос ни очи.Што дека има правилно распоредени црти кога не и се убави...ШИШМИШ оригинал :smir:
 
T

The Blob

Гостин
Во што ја гледаш убавината кај оваа жити лепота,здравје и младост,молимте.Види ја колкави уши има ќе полета,на лицето еден елемент нема убав,онака специфичен ни уста ни нос ни очи.Што дека има правилно распоредени црти кога не и се убави...ШИШМИШ оригинал :smir:
Е да ми си жив! И јас си го реков истото. Не гледам никаква посебна убавина кај девојкава. Ама ај не се дискутира за вкусовите :toe:
А за најубава Македонка,штознам,ги има еден куп :) Симпатична ми е онаа Драгана Чуприна, мис на незнам што...
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Е да ми си жив! И јас си го реков истото. Не гледам никаква посебна убавина кај девојкава. Ама ај не се дискутира за вкусовите :toe:
А за најубава Македонка,штознам,ги има еден куп :) Симпатична ми е онаа Драгана Чуприна, мис на незнам што...
Слики братче слики да видиме што умее малата.А за оваа горе,само хирург и е мајката и тоа пластичен :))) :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom