Хари Потер

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Хари Потер е најбогатиот клошар.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Дечкото/девојката кој/а пушти слики на интернет од УКРАДЕНАТА книга Хари Потер, заборавил/а да го тргне серискиот број на камерата, па сега лесно може да биде пронајден/a.

The guy who took pictures of the stolen harry potter book and put them on the net forgot to remove the EXIF data which contains the serial number of his Canon camera which means he can be traced back.
Unless the person who took the photographs has never registered their product i would be expecting a knock at the door very soon.




Знаеш што сакам да кажам....ама ако не ти текнува еве да те потсетам.


Кога разговарам со некој,и настанува караница,подобро да се бега од мене,бидејќи ќе се нанервирам крајно и попрво ќе умрам отколку да ме убеди дека грешам,ако подоцна пак сватам дека тој/таа бил(а) во право едноставно ќе се правам ко да не се случило никаква караница помеѓу нас. Не знам зошто сум таков,ама попуштањето е особина која ретко излегува на особина пред било кој,било каде,околу било што. Јебига,сите што се дружат со мене ме знаат како таков,па затоа и не се ни трудат да ме убедуваат многу-многу :)

Фала и пријатно.
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
harry potter... knigata e mn podobra od filmot...(kako i sekogas)...
najnoviot fil spored mene e totalna utka i ne e dobro napraven. mn delovi od knigata se ispusteni, i krajot ne e dobro napraven
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
jas gi procitav 4 dela sea go cita pettion , a inace mislam deka bracedon go imat sestiot na srpski, taka da ke mozam da si go procitam
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Инаку иако чоекот не е крив што ја нашол книгата пред вистинската премиера на книгата(не е крив за тоа,крив е за сликањето),сепак за тоа ќе јаде казна е можно,мислам и заслужуе кога така се фали чиниш којзнае кој е он чим прв ја има у раце книгата :toe:
Оваа сторија ја прочитав уште од пред 2/3 дена, значи пред да се појави книгата. :)
книгата излегла во 07:00 часот наше време вчера(сабота),ама ДиипДискаунт,по грешка пуштиле неодреден број копии од книгата уште во Вторникот,така да тоа се 5 дена пред вистинската премиера на филмот
Знаеш што сакам да кажам....ама ако не ти текнува еве да те потсетам.

Кажи ми каде ја најде грешката у моите искази,ова беше главниот разговор помеѓу нас,во кој реков дека човекот може да го казнат(еве ти си знаел 100% дека ќе го казнат),сторијата си ја прочитал пред 2-3 дена да биде пуштена книгата официјално иако повеќе од 2000 копии на книгите биле у продажба уште пет дена пред да биде пуштена книгата,поради дипдисконтската грешка која ја дадов на линк(дури и ја имаше книгата во линкот). Значи постојат голем број луѓе кои требаат да идат у затвор поради имање на книгата пред премиерата,ама ете типот бил глупав и самиот се искажал.....инаку едно што мразам е некој да избегнува караница со мене наведувајќи ја причината,едноставно премолчи и избегни да ми одговориш на провокацијата бидејќи вака излегува дека бараш излез у слепа улица. :smir:
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
i jas iam kopii od tie slikite LOL...aa inaku ja najdov knigata od net pa sea ja citam negde na 7 poglavje sum..denese cel den zzaglavih...i ova e dfinitivno najdobrata kniga od cel serijal...inaku citam od nestrpelivost...knigata use ne sum ja kupil...a bogavi vo gevgelija i ja nema...treba od skopje...
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Леле не ми се верува...излезе ХАРИ ПОТЕР!!!Збудалена сум по книгиве,ги имам дома сите и на англиски и на македонски(освен 6 и 7)и Бог знае по колку пати ги имам прочитано веќе на памет ги научив и почнав да цитирам делови...Мајка ми мисли дека малку збудалувам ама нема везе...Сега само уште чекам да ја купам 7 дел на англиски зашто на мак.нема никогаш да ја дочекам...И дај тој што ја има веке нека ми каже дали хари умира на крајот зашто мислам дека и јас ќе умрам ако он умре!!!лол
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Јас па обратно разбрав. Сите ми велат дека била ептем срање. А за дали умре или не...не ти кажувам, ќе си го расипеш задоволството.


А да Спајдер, книгата не е купена, туку е крадена. Толкууууу, поздрав.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Тие што не сакаат да дознаат детали до 100 страна на седмата книга, нека не го читаат овој пост!
















Снејп е повторно со Волдеморт, Аластор Менски умира, Хедвиг исто.
Кога заминуваа од куќата на Ситникоски, Снејп му кажа на Волдеморт каде и кога заминуваат и тогаш Хедвиг и Менски умираат. Умира и новиот министер за магии.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.729
Поени од реакции
978
Аман бе веќе со тој Хари Потер...ниту сум ја читал ниту планирам да ја читам...преку такво ми е дојдено од муабетите за книгите за Хари Потер...кај и да се сврти чоек слуша или гледа нешто за тие книги...полнете ја со пари Џ.К.Роулинг ко сте смотани...хе хе хе...за разлика од тие книги Господарот на прстените ми е закон...една од омилените...сигурен сум дека без разлика што не сум читал ништо од книгите за Потер,Господарот на прстените е 200 пати подобра
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Знам открив!!!!!!ЕУРЕКА!!!Хари не умира туку на крај се зема со Џини и имаат 3 деца!!А Рон и Хермиона се венчаат и имаат 2 деца!Друго не откривам зашо нема да ви биде интересно!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Знам открив!!!!!!ЕУРЕКА!!!Хри не умира туку на крај се зема со Џини и имаат 3 деца!!А Рон и Хермиона се венчаат и имаат 2 деца!Другои не откривам зашо нема да ви биде интересно!
А Чо Чанг?
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Знам открив!!!!!!ЕУРЕКА!!!Хари не умира туку на крај се зема со Џини и имаат 3 деца!!А Рон и Хермиона се венчаат и имаат 2 деца!Друго не откривам зашо нема да ви биде интересно!
Jaooooo,Рон и Хермиона?....Уф.....А колку што ми беше "очигледно" дека Хари и Хермиона на крај ќе завршат заедно,дупло повеќе и го посакував тоа :(
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Што Чо Чанг,Хари уште во 6 дел сфати дека ја сака Џини, а не Чо...Затоа на крај сепак заслужи да биде со таа што ја сака...Иначе децата им се викаат Џејмс,Албус Северус и Лили.А Снејп не елош,на крај испага дека цело време бил со Дамблдор и дека Дамблдор треба и онака да умре поради ортовот на раката(затоа таа му е потемнета)а Снејп му дава противотров со кој Што мозе да живее само уште една година.Затоа на крај тој го моли Снејпда го убие и да го спаси Хари за да си ги спаси маките!Доста беше нема да ви биде интересно кога ќе ја шитате јас па се ви открив....

Jaooooo,Рон и Хермиона?....Уф.....А колку што ми беше "очигледно" дека Хари и Хермиона на крај ќе завршат заедно,дупло повеќе и го посакував тоа :(
Колку само во текот на ниту еден дел немасе ништо меѓу Хари и Хермиона,повеке беше мегу Рон и Хермиона...баш ми е мило што заедно завршија зашто така требало да биде....+ скоро сите читатели се надеваа на тоа...
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Ја прочитав. Good old torrent. Па добра беше иако Half Blood Prince имаше многу подобра динамика и многу down крај шо ми се свиѓаше. Ова со геј епилогот на крај (иако го прочитав од spoiler-ите од гореспоменатите фотографии) не ми го направи ќеифот а појавувањето на Dumbledore и објаснувањето што-и-зошто-се-деси исто како во пет од претходните шест книги беше премногу тупаво.

Инаку, не знам како ова се смета за детска литература, со оглед на големиот број на убиства и смртни случаеви. Првата книга можеше да пројде иако имаше језиви графички сцени, но колкав беше бројот на опишани убиства во книгава? Едно 10 барем сигурно, да не зборам дека беше споменат и фактот дека повеќе од 50 луѓе умреа во последната борба, повеќето од нив најверојатно деца.


Се прашувам дали ќе донесат од adult cover верзиите кај нас. Последната книга има bad ass кавер.


...Сајтот dumbledoreisnotdead.com веќе не постои. :):(:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom