Мачки (општи дискусии)

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
I jas cuvam macka vise 3 i nesto godini.Maksi go vikame polno ime mu e Maksimilijan.Malce nezgodno ama sestra mi go krstese:toe:Bitno mackata e top cel den spie kaj parnoto samo ako otvoris frizider trca se vozbuduva misli za nejze ides.Pred da go kastrirame mnogu bese nemiren posle se smiri i sea e takov mrza najgolema.Ne se spie od nego cel krevet go zafaka i plus nekogas i hrci navecer:uvo:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Моментално имам 6.. Ми се омачи мачката и ми ги донесе дома одкако пораснаја. Да беа мали ќе ги исфрлев сега ми е грев. Ајде можи ќе ги намали зимава студена е :)
 
Ј

јовица11

Гостин
Моментално имам 6.. Ми се омачи мачката и ми ги донесе дома одкако пораснаја. Да беа мали ќе ги исфрлев сега ми е грев. Ајде можи ќе ги намали зимава студена е :)
Баш ми е драго што читам дека постојат луѓе како тебе.Похумано од таков гест,здравје.Инаку јас до летоска чував мачорче кое за жал се разболе и умре.Сеуште сум во период на жалење,но имам намера набрзо повторно да чувам.Едноставно домот е исполнет кога во него има понекое животинче,тоа е мојата теорија.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
мачките ја чувствуваат негативната енергија, во еден празен стан пред да го уредиш да ставиш мачка на местата кај што таа ќе појде прво, не ставај мебел, бидејќи таму има негативна енергија,
и на пример ако ве бели нешто мачката одма се качува и легнува на тоа место и ја зема со себе негативната енергија и поминува болката, јас тоа го имам осетено повеќепати тоа со мојата мачка
затоа велат дека мачките имаа нешто ѓаволско во себе
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
мачките ја чувствуваат негативната енергија, во еден празен стан пред да го уредиш да ставиш мачка на местата кај што таа ќе појде прво, не ставај мебел, бидејќи таму има негативна енергија,
и на пример ако ве бели нешто мачката одма се качува и легнува на тоа место и ја зема со себе негативната енергија и поминува болката, јас тоа го имам осетено повеќепати тоа со мојата мачка
затоа велат дека мачките имаа нешто ѓаволско во себе
Значи јас да ги земам 6те мачки дома со мене да спијат и ништо никогаш нема да ме боли :) Можи ќе станам и безсмртен хехех мајтап :)

И јас имам слушано за такви работи ама не верувам баш многу...
 

BUCH

---
Член од
4 мај 2008
Мислења
616
Поени од реакции
20
ја порано имав 3-4 мачки сите ги обожавав али највеке мајка им пошто од таа мачка мојот питбул бегаше само што ке ја види:kesa:
 

Rock Girl

Liber, libertas!
Член од
11 август 2007
Мислења
500
Поени од реакции
28
Ех колку мачки чував порано:place:Сеа живеам у стан и не ми даваат да чувам:nerv: Али затоа братучетка ми верно ја продолжи традицијата:pos2:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Јас чувам 3 мачки моментално :pipi:

Едното го чувам веќе 4 години и го обоожаавам а другите 2 од летото братче и сестриче:), некако ги убедив моите да останат да ги чувам но многу се плашливи неможам да ги припитомам:(

А доаѓаат за јадење и спиење уште 2-3 мачки
Кога ке излезам и пред врата ке видам 6 мачки како спијат неможам а да не ги нахранам сите
А сега и коа ке се омачат ке ме селат од дома:pos:

Ама мачките ги сакам повеќе од било што на светов:kesa:
 

Spore

Kalabangaa
Член од
11 јануари 2009
Мислења
148
Поени од реакции
3
Една вечер си доаѓав од факултет, беше можеби -10 степени и сред улица ми претрча многу мало маче, јас тргни тоа по мене, пак ќе поодам тоа пак по мене мјаука и што да правам немаше друг начин и морав да го земам. Си земав едно пакетче и дома донесов нов член. Мислев дека мајка ми ќе ме убие, ама кога го виде неможеше да му одолее и се навикна повеќе отколку јас. Вечерта го избањавме и така водено личеше повеќе на глувче отколку на маче, вечерта прв пат зајаде и за секој случај да не е настинато му растворивме капсула ампицилин. На почетокот го чувавме во претсобје, а потоа се научи да спие на стомакот на татко ми. Баш ми беше многу чудно што не се плашеше од вода и можевме на раат да ја бањаме, млеко пиеше исклучиво само со какао, риби и сирење нема шанси, ама за грав душа нејзина. Од правосмукалка и од фен немаше душа. Сите испити заедно ги учевме, само ми разлистуваше низ книгите, највеселите денови ми поминаа со таа мачка. Моментално ја чуваат мои роднини, бидејќи толку ми дозволуваа условите во станот.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.568
Поени од реакции
22.344
Една вечер си доаѓав од факултет, беше можеби -10 степени и сред улица ми претрча многу мало маче, јас тргни тоа по мене, пак ќе поодам тоа пак по мене мјаука и што да правам немаше друг начин и морав да го земам. Си земав едно пакетче и дома донесов нов член. Мислев дека мајка ми ќе ме убие, ама кога го виде неможеше да му одолее и се навикна повеќе отколку јас. Вечерта го избањавме и така водено личеше повеќе на глувче отколку на маче, вечерта прв пат зајаде и за секој случај да не е настинато му растворивме капсула ампицилин. На почетокот го чувавме во претсобје, а потоа се научи да спие на стомакот на татко ми. Баш ми беше многу чудно што не се плашеше од вода и можевме на раат да ја бањаме, млеко пиеше исклучиво само со какао, риби и сирење нема шанси, ама за грав душа нејзина. Од правосмукалка и од фен немаше душа. Сите испити заедно ги учевме, само ми разлистуваше низ книгите, највеселите денови ми поминаа со таа мачка. Моментално ја чуваат мои роднини, бидејќи толку ми дозволуваа условите во станот.



Сите мачки се плашаат од правосмукалки да го видиш мојот мачор како бега....
 

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
Imam macor, mnogu e mrzliv i mnogu lakom. Ama epten e mil, ko malo dete, se gali, te baknuva, edvaj ceka da go gusnes i da si poigras so nego. Go cuvame veke nekolku godini, no nadvor, vnatre poretko go pustame, zasto e beljadzija.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
ги сакам само мали дури се и исклучиво бели мачиња. ко ке пораснат не ги сакам пак уште ако се црни леле ги мразам нив
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Сите мачки се плашаат од правосмукалки да го видиш мојот мачор како бега....
Па мојава за чудо трча по правосмукалката,се тепа со незе,а бучи леле мајко,мене став ме фаќа.

Него имам едно прашање.Стасана е мојава за вакцинирање,па сакам да прашам,колку кошта од прилика една вакцинација?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Mrazam macki . Odete na Koja e vasata omilena ptica i barajte go kolegata Custode tamu . Tamu e zapisana mojata najtazna slucka vo zivotot . I koj ne bi mrazel macki da e na moe mesto ? :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.877
Поени од реакции
18.582
Ја па поише преферирам мачка со црно бела шара, може и накај крем да иде малце поише, да се вклапаат со тепихот у дневна, размислувам за нешто вакво
инаку во Струмица и на југот уште попозната како мачка апачка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom