Prison Break

D

drle

Гостин
Крајот ја извади 3 и 4-тата сезона (оти беа срање). Ту мајката таман си помислив дека имаме замена за Чак Норис, олицетворен во Wentworth Earl Miller III а.к.а Мајкл Сколфилд, кога тој изненади во 93 минута и умре.:nesvest:
Шалата на страна ама крајот ме остави без здив, сум немал такво чувство целиот мој живот, како кога го видов името на надгробната плоча.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Да ви кажам право после крајов,не ми се праи муабет...Ваков ден не памтам од кога сум немал,ми се чинеше дека на мој човек нешто му се случуло,како дома да ми се десило....тие шо ме видоа знаат каков бев цел ден,во исто време многу различни чувства,преплетеност на емоции....дефинитивно Призн Брејк ја доживувам нешто повеќе од една тв серија.Ова е врв,поим,устав,закон......СЕРИЈА НАД СЕРИИТЕ!!!! Е тоа е!!! :pipi::smir::smir::smir::smir::smir: Нешто што секој мора да го изгледа во животот...

П.С. Извинете што малку звучев ко Дијаманте кога пишува пост за Куролина,ама серијава (ќе повторам) ми го смени и животот и начинот на размислување :smir:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Серијава е нешто феноменално...Штета што заврши вака со неочекуваната смрт на Мајкл, цела серија беше најзакон мозок и на крајот умре човекот не е фер. САКАМ УШТЕ!!!

Јас не ја догледав серијата , денес ми се симнаа, а ти си нај јакиот фраер на форум зошто сите други се глупи дека не го пишаа крајот, нели?


Стварно сте ко од градинка пуштени.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.182
Убав крај ама па не е фер умре мајкл:cry:.Ќе ми недостига серијава дефинитивно најдобрата што сум ја гледала до сега:pipi:
Дадов опомена овде
http://forum.kajgana.com/showpost.php?p=2532952&postcount=2001
Ти не ја виде, ете ти црвен картон.

Ќе те печи Џимеј :)
Ахм, некој пишит изгледа само на последна страна пред да прочитат на претпоследна или слично.
Серијава е нешто феноменално...Штета што заврши вака со неочекуваната смрт на Мајкл, цела серија беше најзакон мозок и на крајот умре човекот не е фер. САКАМ УШТЕ!!!
Еве ти и тебе црвен картон.

Јас се извинувам, но емоции што да правам посилно е од мене:pipi:
Ова немат врска.

Крајот ја извади 3 и 4-тата сезона (оти беа срање). Ту мајката таман си помислив дека имаме замена за Чак Норис, олицетворен во Wentworth Earl Miller III а.к.а Мајкл Сколфилд, кога тој изненади во 93 минута и умре.:nesvest:
Шалата на страна ама крајот ме остави без здив, сум немал такво чувство целиот мој живот, како кога го видов името на надгробната плоча.
Еве во 94та минутес, и тебе црвен картон.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
А да ги направиш со спојлери сега :) пред да се разбудат и другиве :))
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.182
Јас не ја догледав серијата , денес ми се симнаа, а ти си нај јакиот фраер на форум зошто сите други се глупи дека не го пишаа крајот, нели?


Стварно сте ко од градинка пуштени.
Јас се извинувам што не видов на време да ги прикријам спојлерите, од вчера од 18 часот неможев да дојдам до компјутер.
А да ги направиш со спојлери сега :) пред да се разбудат и другиве :))
Првин картоните, еве сега и спојлерите.
Мака ми е што и мене ми го расипаја сега распложението, вчера ја изгледав само едната епизода, а втората ја оставив на спуштање затоа што имам побавен нет и спушта епизода за 4 сати.

Ај да видам денес и утре кој ќе пише пак спојлер и не го прикрие, ќе добие исто црвен картон.
:helou:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Јас се извинувам што не видов на време да ги прикријам спојлерите, од вчера од 18 часот неможев да дојдам до компјутер.


:helou:
Нема зошто да се извинуваш ти, убаво беше нагласено и затоа и ја отворив темата да видам какви се реакциите, не очекував таков пост, искрено дамла ме удри, колку и да се совршени последните епизоди не е фино чувство дека однапред го знам крајот.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.182
Само што ја изгледав и последната епизода.
После ќе пишам впечатоци. Сега само сакам да кажам дека се предомислив.
Не само што ќе поделам црвен картон на тој што ќе напише спојлер а не го прикрие, туку ќе добие и бан од тема.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас не ја догледав серијата , денес ми се симнаа, а ти си нај јакиот фраер на форум зошто сите други се глупи дека не го пишаа крајот, нели?


Стварно сте ко од градинка пуштени.
Ајде сега - што ја отвараш темата кога има нова епизода.

Сама си го бараш, факт е тоа.
Јас бев да нема спојлер тагови кај сериите, едноставно ако јас гледам Lost, нема што да ја отварам темата во четврток, кога знам дека има нова епизода.

Они се криви, не дека не, непочитување на правилата.
Ама вие сами па си го барате значи :)
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Ајде сега - што ја отвараш темата кога има нова епизода.

Сама си го бараш, факт е тоа.
Јас бев да нема спојлер тагови кај сериите, едноставно ако јас гледам Lost, нема што да ја отварам темата во четврток, кога знам дека има нова епизода.

Они се криви, не дека не, непочитување на правилата.
Ама вие сами па си го барате значи :)
Ама па и тие шо се иссилија да напишат спојлери можеа да прочитаат една страна поназад шо напиша Џимеј, а не одма реплај на последната страница.

Чоечки ги замоли да пишат во СПОЈЛЕР ТАГ, тие пак, ко прле пред магаре. И то не го бива :helou:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Ајде сега - што ја отвараш темата кога има нова епизода.

Сама си го бараш, факт е тоа.
Јас бев да нема спојлер тагови кај сериите, едноставно ако јас гледам Lost, нема што да ја отварам темата во четврток, кога знам дека има нова епизода.

Они се криви, не дека не, непочитување на правилата.
Ама вие сами па си го барате значи :)

Kај ќе е цитат ако не е контра :icon_bigg.
Ја отворив зошто знаев дека беше нагласено за спојлери, значи твојот факт е малку неизвесен. Факт е дека си го барам кога знам дека е отворена можноста се да прочитам, но неможеш да кажеш дека е факт кога има луѓе што не научиле дека постојат правила (било на форум било поинаку).


Али добро, го нагласи моментот дека ние сме си криви, умниот ти :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Kај ќе е цитат ако не е контра :icon_bigg.
Ја отворив зошто знаев дека беше нагласено за спојлери, значи твојот факт е малку неизвесен. Факт е дека си го барам кога знам дека е отворена можноста се да прочитам, но неможеш да кажеш дека е факт кога има луѓе што не научиле дека постојат правила (било на форум било поинаку).


Али добро, го нагласи моментот дека ние сме си криви, умниот ти :)
Види, јас реков дека они се криви.

Ама фората е што - ние не сме од Марс овде, па да не знаеме дека секогаш кога има правила, се кршат.
Знам дека и ти го знаеш тоа, па сепак си влегла на темава.

Како што јас знам дека не се влегува на теми - кога има нова епизода, а ми е негледана - така знаете и сите вие.
Јесда они не лупнале спојлери, ама па вие сами си влегувате на темата - не знам што очекувате дека ќе најдете.

И најмал хинт ќе биде доволен да ви ја расипе епизодата, ама ете...љубопитноста надвладува.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Сепак Скопфилд нема да воскресне
:icon_lol:
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
We want more...:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom