Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Не е вашно дали имате 14+ години и одма на секс, ако не се чуствувате сигурни може да догурате и до 20 тоа е нормално. Важно е да се чуствувате сигурни, пошто секој ден има абортуси и мајки на 18 год. Не важи ова само за женски и машките посебно треба да внимаваат ...
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Возраста е кога ќе биде индивидуата спремна, јас бев спремна на моја 19 годишна возраст, имам другарка сеуште е невина на свои 23 години немала ни дечко сеуште:toe:
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Возраста е кога ќе биде индивидуата спремна, јас бев спремна на моја 19 годишна возраст, имам другарка сеуште е невина на свои 23 години немала ни дечко сеуште:toe:
Ај бе шо збориш???
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
Nemozam da kazam godini koga koj/koja treba da ima prv pat seks, sekoj/sekoja sami si znaat koga ke im dojde vreme i koga ke se osekjaat sigurni.
 

kam

kamikaza
Член од
16 април 2009
Мислења
62
Поени од реакции
4
Денес многу ретко имам сретнато женско девојче на возраст 13,14 на кого телото не му е оформено, мислам со сите облини и т.н. Што значи ова сите денеска јадеме храна која е хормонска и веднаш влијае врз хормоните побрзо да работат од нормалното. Ако порано неможеше или беше многу ретко да се најде девојче на возраст 13,14 години кое имаше цицина, газина сега тоа е обратно. Сакам да кажам дека телото на девојчината им е спремно уште на таа возраст но психички не се спремни.
"Јак" мангуп може веднаш да смува едно вакво девојче кое првпат баш ко за беља го нашло него за дечко, оди со девојчето 6, 8, 10месеци и цело време го убедува да имаат однос и за тоа време сите звезди и ги симнува. Таа излагана од него му дава и тој неа ја "кине" и после и се скарува.(Вакви деца познавам и само ќе кажам "ДА ДАЈ ГОСПО ДА ИМААТ ЌЕРКИ И ДРУГ ИСТ КО НИВ ДА ИМ НАПРАВИ КО ТИЕ ШТО ПРАВЕЛЕ")

Замислете (ЗА СИТЕ МАШКИ) како му е на девојчето после ова прв дечко ја искористува, и се скарува и станува потсмев за сите во околината. Ова е стрес за девојчето и незнам какви последици понатаму можат да се случат(повлеченост во себе, никогаш недоверба во машко, и т.н)
ПАК ЧЕ РЕЧАМ ЗАМИСЛЕТЕ ДЕКА ОВА Е ВАШАТА ЌЕРКА
Што ќе направите вие во овој случај ако беше вашата ќерка во прашање. Ај да ве видам пишете (ЗА СИТЕ "МАНГУПИ")!

Јас невикам дека ако девојчето, девојката е спремна за секс да нема до 18, ако го има најдено вистинскот партнер :back: ок, но викам дека стварно е многу рано на 14 години.:nenene:
Првиот сексуален однос и партнерот со кого имала девојката го памти цел живот. МАШКИ Немојте ова да го злоупотребувате.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.654
Поени од реакции
9.891
Денес многу ретко имам сретнато женско девојче на возраст 13,14 на кого телото не му е оформено, мислам со сите облини и т.н. Што значи ова сите денеска јадеме храна која е хормонска и веднаш влијае врз хормоните побрзо да работат од нормалното. Ако порано неможеше или беше многу ретко да се најде девојче на возраст 13,14 години кое имаше цицина, газина сега тоа е обратно. Сакам да кажам дека телото на девојчината им е спремно уште на таа возраст но психички не се спремни.
"Јак" мангуп може веднаш да смува едно вакво девојче кое првпат баш ко за беља го нашло него за дечко, оди со девојчето 6, 8, 10месеци и цело време го убедува да имаат однос и за тоа време сите звезди и ги симнува. Таа излагана од него му дава и тој неа ја "кине" и после и се скарува.(Вакви деца познавам и само ќе кажам "ДА ДАЈ ГОСПО ДА ИМААТ ЌЕРКИ И ДРУГ ИСТ КО НИВ ДА ИМ НАПРАВИ КО ТИЕ ШТО ПРАВЕЛЕ")

Замислете (ЗА СИТЕ МАШКИ) како му е на девојчето после ова прв дечко ја искористува, и се скарува и станува потсмев за сите во околината. Ова е стрес за девојчето и незнам какви последици понатаму можат да се случат(повлеченост во себе, никогаш недоверба во машко, и т.н)
ПАК ЧЕ РЕЧАМ ЗАМИСЛЕТЕ ДЕКА ОВА Е ВАШАТА ЌЕРКА
Што ќе направите вие во овој случај ако беше вашата ќерка во прашање. Ај да ве видам пишете (ЗА СИТЕ "МАНГУПИ")!

Јас невикам дека ако девојчето, девојката е спремна за секс да нема до 18, ако го има најдено вистинскот партнер :back: ок, но викам дека стварно е многу рано на 14 години.:nenene:
Првиот сексуален однос и партнерот со кого имала девојката го памти цел живот. МАШКИ Немојте ова да го злоупотребувате.
е шо има ја да мислам,она нека му ја мисли......не сум ја терал ја со сила да даде......и не мора да значи дека ќе ја "искористам",не се сите исти.....
а ова за ќерка,ја ќе ти речам.....нејзин живот ќе биде тоа.....како ќе си напраи она,така ќе и биде.......не мислам ја да ја заклучувам дома,за да не му даде на некого......глупости,нејќам сеа да ми се мешаат у живот,нема да сакам ни у нејзин да се мешам,нормално ќе бидам тука за да и помогнам и се......али у тоа да се мешам...НЕ
позз:helou:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
14
Поени од реакции
1
luge na 14 godini seuste sme deca...spored mene najubavo e da se izgube nevinosta na 17-18 godini koga teloto e veke oformeno i spremno za takov cekor...a ima mnogu sto svojata nevinost ja izgubile na 14 godini od pricina sto imale "vrska" od 1 ili 2 godini...hm
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
ВАЖНО-ај еве да кажам ја што мислам како машко-за мене девојче која се скинала на 17-18 одини или порано е нај нај голема глупача уствари што ке ми е мене женска девојка со изгубена невиност жити се од кај ја да знам може се курвала онака чиста нескината ке ја компарирам со чиста нова кола како мириса новата кола а како мириса стара извозена заебана кола т.е смрди и што ке одберам па се знае онаа новата(мислам нескината) тоа е моето мислење така да девојчиња пазете што правите пошо многу машки т.е мои другари мислат како мене а кај машките се знае тоа принципот на десна рака пред pc а коа ке дојде време ке си купам на ново кола старо не зимам и сеа ме интересира што ке кажат девојчињата дали сум у право или само солам памет
П.С ТИЕСТО се поштува највеќе
ППС. НАЈбоље ДЈ у свет
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
ВАЖНО-ај еве да кажам ја што мислам како машко-за мене девојче која се скинала на 17-18 одини или порано е нај нај голема глупача уствари што ке ми е мене женска девојка со изгубена невиност жити се од кај ја да знам може се курвала онака чиста нескината ке ја компарирам со чиста нова кола како мириса новата кола а како мириса стара извозена заебана кола т.е смрди и што ке одберам па се знае онаа новата(мислам нескината) тоа е моето мислење така да девојчиња пазете што правите пошо многу машки т.е мои другари мислат како мене а кај машките се знае тоа принципот на десна рака пред pc а коа ке дојде време ке си купам на ново кола старо не зимам и сеа ме интересира што ке кажат девојчињата дали сум у право или само солам памет
П.С ТИЕСТО се поштува највеќе
ППС. НАЈбоље ДЈ у свет
И шо има врска Тиесто со сето ова? Немаш ниту еден пост на кајгана кај шо не си го спомнал Тиесто. Досаден си, брат.
sorry за офтопиков. :)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
ВАЖНО-ај еве да кажам ја што мислам како машко-за мене девојче која се скинала на 17-18 одини или порано е нај нај голема глупача уствари што ке ми е мене женска девојка со изгубена невиност жити се од кај ја да знам може се курвала онака чиста нескината ке ја компарирам со чиста нова кола како мириса новата кола а како мириса стара извозена заебана кола т.е смрди и што ке одберам па се знае онаа новата(мислам нескината) тоа е моето мислење така да девојчиња пазете што правите пошо многу машки т.е мои другари мислат како мене а кај машките се знае тоа принципот на десна рака пред pc а коа ке дојде време ке си купам на ново кола старо не зимам и сеа ме интересира што ке кажат девојчињата дали сум у право или само солам памет
П.С ТИЕСТО се поштува највеќе
ППС. НАЈбоље ДЈ у свет
Зш бе зшшш?:nesvest:
Да погодам 14 години имаш?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
ВАЖНО-ај еве да кажам ја што мислам како машко-за мене девојче која се скинала на 17-18 одини или порано е нај нај голема глупача уствари што ке ми е мене женска девојка со изгубена невиност жити се од кај ја да знам може се курвала онака чиста нескината ке ја компарирам со чиста нова кола како мириса новата кола а како мириса стара извозена заебана кола т.е смрди и што ке одберам па се знае онаа новата(мислам нескината) тоа е моето мислење така да девојчиња пазете што правите пошо многу машки т.е мои другари мислат како мене а кај машките се знае тоа принципот на десна рака пред pc а коа ке дојде време ке си купам на ново кола старо не зимам и сеа ме интересира што ке кажат девојчињата дали сум у право или само солам памет
Ако имаше за секој нова кола, немаше да возиме застави и југовци стари по 20 години.

Туку со секаква секаде, со никаква никаде (ке си го дркаш и ке свиркаш).
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Aбе ти изглеа не си ме разбрал добро а ако си сиромав земи си на старо кола хахахаххаа мене гајле ми е ме интересира што ке каже женскиот пол
Шојма да ти каже.... имаше вакви и слични теми 100001. И пак се доаѓа до истото решение, такви како тебе се на 10000 еден. И баш ти, од многу курназлуци продавање ке заглавиш со некоја која ја поминал пола град а тебе ти глуми невина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom