Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Abe najdobro e okolu 17 ama ima ku*vicki sega i na 14 sto..Ako ako dur ima takvi profitiraat onie postarite
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
is no good напиша:
Abe najdobro e okolu 17 ama ima ku*vicki sega i na 14 sto..Ako ako dur ima takvi profitiraat onie postarite
Не профитираат постарите ами има повеќе премлади мајки
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Децава стварно отидоа напред и тоа во секој поглед. Незнам дали е погрешно или не, но сепак треба да бидат информирани и претпазливи за болестите кои шетаат.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
или многу абортуси
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
ivaa напиша:
Какви 17 какви 18 години.Ја на прва брачна ноќ.Готово си решив.
Поентата ми беше дека би било убаво да имаш однос пред првата брачна ноќ, прибидејќи тоа е важен аспект од заедничкиот живот и ако влезеш на слепо во тоа можно е после да се каеш а да биде предоцна. И нема потреба да се плашиш од тоа, што претпоставувам само дека е така, затоа што не ти имаат праено муабет твоите (претпоставка), туку само да ја најдеш вистинската личност, што за 3-4 години нема да ти биде жал дека си му ја подарила невиноста.

Ама ни тоа не е толку значајно колку што ние женските го правиме. Во 90% не остануваме со првите наши...
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Поентата ми беше дека би било убаво да имаш однос пред првата брачна ноќ, прибидејќи тоа е важен аспект од заедничкиот живот и ако влезеш на слепо во тоа можно е после да се каеш а да биде предоцна.
А зошто би било убаво да имаш секс пред брак?
Ако влеташ у брак без да знаеш дали сексуално си одговарате со партнерот, може после да се разочараш од партнерот у тој аспект, па да бидеш незадоволен?
Тоа ти е поентата?
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Ја мислам коа ке бидеш спремен тогаш:smir:
 
Член од
13 јули 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
lool pa na 14 godini devojcinjata uste ne se razvieni ( polovo) kako sto treba a kamoli i da imat odnosii.... auuu ne ne prerano e za 14 godini da se ima odnos mozebi veke na 17godini nekako pristapot za seksualen odnos e pocest..no i podobro na 17 otkolku na 14...pa na 14 uste sme deca bre...
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Абе што ако има на некоја да и се сака на 14? Што тогаш? Тогаш и дошло.. Не можеш да бидеш посилен од тоа.. Не знам некој што бил...
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Абе што ако има на некоја да и се сака на 14? Што тогаш? Тогаш и дошло.. Не можеш да бидеш посилен од тоа.. Не знам некој што бил...
На повеќето тогаш им доаѓа првата менструација, не желбата за секс...
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
На повеќето тогаш им доаѓа првата менструација, не желбата за секс...
аха да.. мисли си ти дека не им доаѓа желбата за секс тогаш... не велам дека на сите тогаш.. ама има случаи...
инаку за менструацијата знам.. си учев редовно биологија :pos2:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Па шо знам 16/17/18 така тој период
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Па шо знам 16/17/18 така тој период
Неверојатно добар, опширен, илустративен и прецизен пост, во кој буквално се е опфатено и проанализирано за возраста прикладна за првиот сексуален однос. Зошто воопшто некој би се помачил да напише вакво мислење? Зар би имал некој корист ако го почита ова? Блех. Ве молам, бидете малку поопширни, давајте примери, споделувајте искуства, елаборирајте...
 
Член од
3 јули 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Jas mislam deka 14 godini e premnogu mala vozrast za prvo seksualno iskustvo i za maski i za zenski. Devojcinjata najprvo treba da se informiraat za site negativni posledici od preranata seksualna aktivnost kako sto e nesakana bremenost koja moze da im go zagorci celiot zivot, potoa prenoslivite seksualni bolesti od koi ne mozete da se zastitite duri i ako koristite kondom (kako sto e HIV i HPV) i na krajot maskite gledaat so drugi oci na onie devojki koi rano vleguvaat vo seksualni odnosi.
Znaci za da moze edna licnost da gi snosi posledicite od svoite postapki MORA da ima najmalku 17 godini. Istoto go mislam i za momcinjata, duri za niv moze i pokasno, zatoa sto fakt e deka tie sozrevaat podocna.

A sto se odnesuva do razgovorot so roditelite, da toa e najvaznata rabota za da moze eden mlad covek da bide informiran so soveti od roditelot koj mu misli samo dobro na svoeto dete. Mislam deka denesnite roditeli se pootvoreni za vakvi prasanja so svoite deca za razlika od postarite generacii na roditeli.

Dali e ova dovolno opsirno?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom