LOST

Дали ви се допадна крајот на серијата?


  • Вкупно гласачи
    287
Член од
3 февруари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
serijata e top ali lugevo malce zabegaa so ova ostrovov so sea i naselba imalo tamu i koj znae use so ne ke ima
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Многу добра епизода :) . Се расчистија некои работи, но исто така се појавија и многу нови мистерии.

------------------------ SPOILERS --------------------------------


Едно прашање. Дали некој го има видено црнецот (тој што ја пушти Најоми на мисија) во некоја претходна епизода, освен во 4x01, кога беше да го посети Hugo во клиниката? Зошто некако ми е премногу познат но не ми текнува од каде. :helou:

Одлична епизода сега ќе ја гледам уште еднаш.


Диме истото и јас се пашував мислам дека црнецот е на Еко братот Јеми ( ама не сум сигурен не ми се верува да е тој ) а многу ми личи на него, па ќе видиме :)
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Одлична епизода сега ќе ја гледам уште еднаш.


Диме истото и јас се пашував мислам дека црнецот е на Еко братот Јеми ( ама не сум сигурен не ми се верува да е тој ) а многу ми личи на него, па ќе видиме :)
Не е тој.
Метју Абадон


и

Братот на Еко (Јеми)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
А тој црнецот за шо ја прати Наоми уствари во мисија? Да го пронајди Бен? Нели и рече дека нема преживеани, сигурно не појде заради нив...
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
А тој црнецот за шо ја прати Наоми уствари во мисија? Да го пронајди Бен? Нели и рече дека нема преживеани, сигурно не појде заради нив...
Па веќе кажавме. Црнецот ја пушти Најоми во мисија за да го пронајде Бен, а не за да ги спаси преживеаните. Тој мисли, или сака да ја лаже Најоми дека нема преживеани на островот.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Четвртава сезона е закон!!! Втората епизода тотално ме збуни и сакам одговориииии!!!!!!!!!! :)

LOST ROCKS!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
И мене ме збуни тој црнецот, познат ми е од негде.
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
65
Поени од реакции
1
А шо е финтата ко рекоја дека нема преживеани и кога дадоа слика на авионот потонат во океанот? Ги лажеа гледачите што не се на островот или се навестува она што во претходните страни го зборувавме дека сите “преживеани“ се во пеколот.....
А од новите фаци кој ви е најитересен?
Мене лично кинезот Мајлс мислам дека се викаше и највеке ме изнасмеа кај хелихоптерот ко му го побара телефонот на Џек ко се пазареа....
Имаме уште 5-6 дена да си правиме муабет за оваа епизода па следи и трета после...
Поздрав
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
А шо е финтата ко рекоја дека нема преживеани и кога дадоа слика на авионот потонат во океанот? Ги лажеа гледачите што не се на островот или се навестува она што во претходните страни го зборувавме дека сите “преживеани“ се во пеколот.....
А од новите фаци кој ви е најитересен?
Мене лично кинезот Мајлс мислам дека се викаше и највеке ме изнасмеа кај хелихоптерот ко му го побара телефонот на Џек ко се пазареа....
Имаме уште 5-6 дена да си правиме муабет за оваа епизода па следи и трета после...
Поздрав

Па оние батињата што се така наречените The Others го имаат исценирано тоа или така нешто. Јас така мислам.
:toe:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Тој шо плаче на почетокот од епизодава нели се вика Daniel Faraday, а претпоставувам тоа беше од минатото...и сега прашањето ми е да не е тој дечкото на Ana-Lucia? Мислам дека имаше спомнувано таа дека таткото на нејзиното неродено дете се вика Danny.
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21

Па оние батињата што се така наречените The Others го имаат исценирано тоа или така нешто. Јас така мислам.
:toe:
Можи да е и то. Зошто не ми е мене логично, да ги најдоа остатоците од авионот, а островот не.

Акаша напиша:
Тој шо плаче на почетокот од епизодава нели се вика Daniel Faraday, а претпоставувам тоа беше од минатото...и сега прашањето ми е да не е тој дечкото на Ana-Lucia? Мислам дека имаше спомнувано таа дека таткото на нејзиното неродено дете се вика Danny.
Точно. Еве шо пиши на lostpedia.com :

lostpedia.com напиша:
Ana-Lucia barely survived but had to deal with the loss of her unborn child. The father to this child remains a mystery, but is most likely Ana-Lucia's ex-boyfriend, Danny. ("Collision")
 

Kajgana Shop

На врв Bottom