UEFA Euro 2024 (Европско Првенство)

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.110
Поени од реакции
17.977
Брзо, колку голови во група даде Аргентина на последното СП и колку поени имаше? Италија на последното ЕП? Пред тоа? Пред пред тоа?

Автоматски споено мислење:

Ама with that said...е сега од следна фаза може да се удри на сеир како ќе испаѓаат екипиве, уште од сега спремам пост "ajde gitla tamu, ne vi e ova grupna faza" ако Германците изгубат :zloo:
Италија ги помина групите со 7-0 гол разлика, 9 бодови. Аргентина после поразот на отварањето со две победи по 2-0 заврши прво место и отиде понатаму.

Контекстот ти е целосно погрешен.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.564
Поени од реакции
17.246
Како бе така самобендисани? Па такви се секое првенство кај што играат. Од кога ги пратиш, 2022?
Сега со овие манекени не ги можам, на Влаховиќ побитна му беше фризурата. Си ги испоебаа жените меѓусебе, освен Страхиња све друго беше турни ме да кинисам, со се тренерот.

Нека фатат сега со Хрватска со еден авион и со еден трошок назад да се вратат.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.564
Поени од реакции
43.093


Да се надоврзам на мислењето на @Tyler Durden од погоре. Дечково има стварно одлична техника и голем талент, ама ниту еднаш од тие 15тина пати што го имам гледано не сум го видел да го оправда хајпот што е кренат околу него.

Го прават (посебно медиумите од Англија) како да е Зидан, а ниту еднаш не сум го приметил да земе топка/одговорност и да биде буквално носител во играта на Реал/Англија. И се е тоа океј, со оглед на неговите години. Ама баш пред недела дена Фердинанд го прашуваше Фабрегас дали видел толку млад играч да ја носи играта на некој голем тим и овој само му одговори "Меси". :ROFLMAO: Ако продолжат со хајпот, ништо чудно да го фати циганското и да не стане фудбалер од него.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.121
Поени од реакции
8.404
Не
Шанси даваат, мислев гледав хајлајтс каде шо и коментаторите се смееа на утакмицава од шо немаше шо да покажт
Јас ја гледав утакмицата (колку што гледам овде повеќето ја гледале Данска - Србија), Англија не изигра воопшто лошо, чиста рутина беше, Словенија 3 пати центар помина за разлика од утакмицата со Србија каде заслужи да победи.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.735
Поени од реакции
4.339
Србите се испотепал со полицијата во Минхен, скандираа Србија Косово, летаа столици.
Ајде и тие вечер гитла и да се исчисти шлајмот скроз па да гледаме Европско рајат, та преку кур и од Косово и од слични срања
Ојдени на Европско, наместо да уживаат, да пијат пиво и да прават атмосфера за паметење тие отруја со политика.

Ааа значи не било до мојот алгоритам на твитер.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.121
Поени од реакции
8.404


Да се надоврзам на мислењето на @Tyler Durden од погоре. Дечково има стварно одлична техника и голем талент, ама ниту еднаш од тие 15тина пати што го имам гледано не сум го видел да го оправда хајпот што е кренат околу него.

Го прават (посебно медиумите од Англија) како да е Зидан, а ниту еднаш не сум го приметил да земе топка/одговорност и да биде буквално носител во играта на Реал/Англија. И се е тоа океј, со оглед на неговите години. Ама баш пред недела дена Фердинанд го прашуваше Фабрегас дали видел толку млад играч да ја носи играта на некој голем тим и овој само му одговори "Меси". :ROFLMAO: Ако продолжат со хајпот, ништо чудно да го фати циганското и да не стане фудбалер од него.
Овој и јас не го видов иако цела утакмица ја гледав, овај насјлаб им е на првенствово. барем досега.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.895
Поени од реакции
63.759
Јас ја гледав утакмицата (колку што гледам овде повеќето ја гледале Данска - Србија), Англија не изигра воопшто лошо, чиста рутина беше, Словенија 3 пати центар помина за разлика од утакмицата со Србија заслужи да победи.
Го свиркаа Саутгејт, и го гаѓаа со чаши од пиво. До толку немаа идеја што да прават.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.759
Поени од реакции
6.708
Од долниов дел на шемава, од утре навиваме за Австрија :D. Дали е на повидок можда прво финале за Белгија? :LOL:. Сега никој не ги есапи после поразот од Словачка, што може да им е во корист.
Screenshot_20240625-233604_Chrome.jpg
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.564
Поени од реакции
17.246
Колку е фудбалов пропаднат кога најголеми ѕвезди помеѓу младиве и главни фаворити за златна топка се Белингам, Винисиус, Ембапе, Халанд и тн. Не е воопшто чудно што Модрич, Крос, Роналдо, Меси на 72 години се уште се меѓу најдобрите фудбалери и голем интерес на фудбалската јавност.

Конкуренцијава за златна топка годинава е убиме боже, овие што се главни фаворити за добивање годинава пред 10, 15 години не би биле во топ 50 играчи, а камоли пак добитници. Не би ме изненадило ако Меси освои Копа плус да биде играч на турнирот пак да биде во топ 5, дури и да добие. До толку е ужасна конкуренцијата.
Медиумите си го прават своето, јбг мора од некого дресови да се штампаат откако овие другите ќе одат под пензија за година две
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.735
Поени од реакции
4.339
Чесите мора да тепаат утре.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.830
Италија ги помина групите со 7-0 гол разлика, 9 бодови. Аргентина после поразот на отварањето со две победи по 2-0 заврши прво место и отиде понатаму.

Контекстот ти е целосно погрешен.
Јок, погрешно ми го читаш контекстот.

Контекстот не е "Ако почнеш лошо, завршуваш јако" или што ти знам.

Контекстот е, сите викаат "Грција освои Еуро 2004, секоја чест за тоа, изненадување беше!"
Никој не вика "Грција на ЕП 2004 изигра 1-1 со Шпанија во втората рунда со Шпанија, огромно изненадување беше тоа, секоја чест како одиграа"

Сите викаат "Франција одигра маестрално против Бразил во финалето на СП 1998", никој не вика "Франција одигра одлично против Јужна Африка на отварањето на СП 1998, победија 3-0"

Ме сфаќаш сега?
Дека фудбалот што се игра во групната фаза е небитен за репрезентации со сериозни цели.

Ако Англија изгуби 4-0 од Холандија во 1/8 финалето, апсолутно никој нема да каже "Ауу Англија изигра ептен лошо со Србија, едвај 1-0 победија, ептен отепана партија, иако победија..", туку секој ќе збори за последната утакмица на првенството и како се посрамотиле.

Памтам кога Англија-Германија одиграа нокаут фаза натпревар каде да имаше ВАР тогаш Англија ќе имаше гол плус поради Лампард.
Немам поим дали играле срање или добро или просечно во групната фаза.
Памтам дека Турција изгуби од Бразил во 1/2 финале, ама немам поим со кого беа во група.
Памтам дека Англија изгуби на пенали од Италија на последното ЕП, ама немам поим дали играле атрактивен фудбал за око во второто коло од групната фаза (нити пак паметам како играа во групната фаза)

Или еве поново, сите паметат кога Англија се посрамоти со Исланд и изгуби во 1/8 финале на ЕП. Дали играле лошо во групната фаза и едвај влегле? Ваљда, и ваљда таа лоша игра продолжила и во нокаут фазата знаејќи ги англичаните. Ама... не се памтат последните лоши партии туку само таа решавачката.

Не е битен последниот натпревар, туку следниот.


Тоа ми е поентата.
(не го читај ова како да ти влагам со сериозен тон или за расправија, само пробувам да објаснам, пошто мислам дека погрешно ме сфати, не ми беше поентата дека ако играш лошо на почеток ќе играш добро во нокаут фаза или дека намерно се чуваат или нешто сосема друго)
 
Член од
11 октомври 2022
Мислења
154
Поени од реакции
344
Изгледа едино дерби во 1/8 рунда ќе биде Англија и Холандија евентуално Шпанија Белгија доколку втора биде Белгија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom