Yugo Fan Club

Член од
5 август 2011
Мислења
100
Поени од реакции
2
Имам едно прашање во врска со Yugo! Имам гуми зимски сите 4 влеце без проблем по снегов но задницата многу ми шета, во што е проблемот ако неој знае нека одговори?
фала
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Epa 650 kila ke santraat normalno :) toa koa pokraj mene ke projde sleper santra cela kola ne pa ova :)
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297
После возачката која ја зедов од пред 3 месеци и прва кола што ми ја купија е Југо (1100 Euro ја зедов ), еве сеа пред 1 саат на ова никакво време ја палев човече уште има сила во онаа прастара машина, 1990 год. пали џоа фитиљ... :love:

Еве го зверот :D :

 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
После возачката која ја зедов од пред 3 месеци и прва кола што ми ја купија е Југо (1100 Euro ја зедов ), еве сеа пред 1 саат на ова никакво време ја палев човече уште има сила во онаа прастара машина, 1990 год. пали џоа фитиљ... :love:

Еве го зверот :D :
Стакло ти е количето само издувот не ми се свиѓа и не е лошо да го клекнеш малце ;)
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
551
Поени од реакции
297
Стакло ти е количето само издувот не ми се свиѓа и не е лошо да го клекнеш малце ;)
Уште да го клекнам фали, пошто сме повеќе другари и 3ца качувам назад и ми фаќа тркалото на нешто... :D :D
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Уште да го клекнам фали, пошто сме повеќе другари и 3ца качувам назад и ми фаќа тркалото на нешто... :D :D
гумите Ти фаќаат на рабовите на полумесецот поради тоа што бандажите избацуаат повеќе од стандард. Решение е да ги исецеш или исчукаш нагоре рабовите.
Како би ти легнало едно вакво стикерче само со југо на сликата има :D
 
Член од
30 јануари 2012
Мислења
56
Поени од реакции
54
еве уште еден фан на југо :), во моментов возам форд пума ама ја продавам и во план ми е да купам југо 55, пред се ќе го користам како секојдневно возило, но како ќе бидам во можност ќе го средувам по малку. Еве неколку слики од едно југце што многу ми се допаѓа





еве дечкото како го средил ентериерот



како што читам по форумиве, во југо лесно се става комплет шалт табла од астра ф, уште кога ќе се стават добри седишта, да се среди тапацирот внатре, добро озвучување, централна брава, добивате топ уникатно количе
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
треба да турам слики јас од југото... само што завршив со комплет репарирање на едно југо 45-ка...

го направив во фабрична состојба... ај деновиве...
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
можност ќе го средувам по малку. Еве неколку слики од едно југце што многу ми се допаѓа



Премногу широки месеци, бојата е доста инетересна и НТ ретровизорите добро се вклопуваат. Ако веќе сака волку изразени месеци тогаш барем требал да ги дигне повисоко особено задниот
 
Член од
30 јануари 2012
Мислења
56
Поени од реакции
54
имаше доста критики за полумесеците дечкото од повеќето, а и јас мислам дека ги утнал, ама генерално југцето ми е едно од најубавите, ова и едно загребачко што го има на страните поназад некој постирано.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
јас усм имал повеке застави, од кои и неколку југовци.. и сега имам едно југо... едно ке кажам... ТЕНЕКЕ кола... толку... купи југо да је*е дуго... ако ти е досадно, купи си југо, ке си имаш секојдневно занимација со него,пошто постојано има нешто да се чепка... една вожња од 10 километри и нај малку 3 работи, па макар и ситници ке зилезат за правење.. таман си ги средил тие, следниот нови 2-3, па после 1-2 месеци играње ке речеш се си средил и идеме одпочеток.. и тка се додека не се свестиш дека имаш возило кое треба да си играш со него... или ако се откажеш од тие ситници пошто тоа е тоа... колата како кола ке си тера и ке си вози, нема да те остави така лесно негде, ама ситниците ептееееен да дигнеп раце од нив...

п.с. продавам југо 45 или мењам со ваша доплата за 50-ка мотор...
еве оглас:
http://www.pazar3.mk/mk/Listing/Detail/Index/923436?searchID=6789878&Idx=1

го правев за душа, и добив југо со моја душа у него, а јас останав без душа...
поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom