Yugo Fan Club

Член од
5 август 2011
Мислења
100
Поени од реакции
2
Здраво имам еден проблем со кочниците ми блокира десното предно тркало, совет како да го разработам клипчето или друго сто треба.
 
Член од
31 јануари 2012
Мислења
75
Поени од реакции
89
Здраво имам еден проблем со кочниците ми блокира десното предно тркало, совет како да го разработам клипчето или друго сто треба.
Сигурно имаш 45ка...

Ке ја отвориш шапата... и ке друкаш на кочницата дур искочи клипчето ама не цело за да не прими воздух.... после со клешти стисни го цревото за кочници за да не прими воздух целата инсталација.... извади го клипчето и со ситна шмиргла помини го цело.... ако се изедени гумичните (прашинарки) смени ги за да не мораш другата година пак да го правиш истото. Го вракаш клипчето како што го извади... ја вадиш клештата и испуштат воздух само на тоа тркало... Се надевам дека бев од помош
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
161
Поени од реакции
69
Zdravo pozitivni/negativni raboti za yogo cabrio 1.3cc efi i do koja cena odat kaj nas vo makedonija???:)
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
Здраво имам еден проблем со кочниците ми блокира десното предно тркало, совет како да го разработам клипчето или друго сто треба.
Оди купи си нова шепа најубаво 500денари е не се зезај со шмиргли...
--- надополнето: 3 февруари 2013 во 22:29 ---
Zdravo pozitivni/negativni raboti za yogo cabrio 1.3cc efi i do koja cena odat kaj nas vo makedonija???:)
Ни под разно.Пропаднато возило без резервни делови по дуканите наши.Носи стар модел на БОШ Мотроник и никој не сака да ги чепка поради делови..
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
113
Поени од реакции
20
За колку пари може да се најде добро сочувано Југо, исто така кое не е многу возено? Мислење?
 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Здраво дечки...

Минатата недела веќе пишав на подфорум Автомобилизам, под тема Купувам/продавам, Дали некој има, или знае некој што има и продава внатрешна предна пластика Југо, кај шо се брзинометрите, вентилаторот за греење и сл.

До сега никој не ми пишал...

Ќе ВЕ МОЛАМ, ако некој знае каде можам да набавам и дали некој од Вас има цела предна внатрешна пластика за Југо корал 55, оти мојата е побајаги испукана и искршена.. а не знам каде да најдам...

поздрав
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Здраво дечки...

Минатата недела веќе пишав на подфорум Автомобилизам, под тема Купувам/продавам, Дали некој има, или знае некој што има и продава внатрешна предна пластика Југо, кај шо се брзинометрите, вентилаторот за греење и сл.

До сега никој не ми пишал...

Ќе ВЕ МОЛАМ, ако некој знае каде можам да набавам и дали некој од Вас има цела предна внатрешна пластика за Југо корал 55, оти мојата е побајаги испукана и искршена.. а не знам каде да најдам...

поздрав
Оди по одпадиве има голема веројатност да најдеш, ке го извадиш од колата ке ти го мерат колку тежи, ке си го платиш и чао пријатно. ;)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.122
Здраво дечки...

Минатата недела веќе пишав на подфорум Автомобилизам, под тема Купувам/продавам, Дали некој има, или знае некој што има и продава внатрешна предна пластика Југо, кај шо се брзинометрите, вентилаторот за греење и сл.

До сега никој не ми пишал...

Ќе ВЕ МОЛАМ, ако некој знае каде можам да набавам и дали некој од Вас има цела предна внатрешна пластика за Југо корал 55, оти мојата е побајаги испукана и искршена.. а не знам каде да најдам...

поздрав
Јас уште таква здрава пластика немам видено.
 
Член од
5 август 2011
Мислења
100
Поени од реакции
2
Ispustav vozduh na kocnicite i od toj moment gi izgubiv, koga trukam kocnica doaga a od prva gi nema. Koga e izgasnata kolata natrukuvam se stvrdnuva no za kratko papucata propaga do kraj. Gricelin ne fali nitu pak pusta od negde. Ve molam za pomos
 
J

joe.b

Гостин
За колку пари може да се најде добро сочувано Југо, исто така кое не е многу возено? Мислење?
500-600 солидно, регистрирано со а-тест.
55ка темпо колега мој продаде, 97 година за 600 евра. Цела година регистрирано со нов плински уред.
Само нов акумулатор требаше.
Скапано позади на полумесецот, на ЕДНО место само 9.10 цм размер... што и мене ме зачуди, со оглед на тоа дека станува збор за Југо
 
J

joe.b

Гостин
Zdravo pozitivni/negativni raboti za yogo cabrio 1.3cc efi i do koja cena odat kaj nas vo makedonija???:)
Троши ко Мерцедес а Југо е, најверојатно станува збор за 65ка со двогрлен карбуратор. Мое мислење, ако имаш пари одвишок за гориво. Земи го. Зезај се со него натаму-наваму.
 
Член од
29 април 2014
Мислења
17
Поени од реакции
17
Здраво дечки. Ми треба помош, возам југо 45, пред некој ден во резерварот за вода на хладњакот приметив дека има уље. Тоа значи дека меша уље и вода. Претпоставувам дека треба дихтонг на глава да менувам и да ја рамнам. И кога сум на угорница во 4та кога стискам гас се слуша тропкање. Совет дали ми се исплати да го поправам или да барам друг мотор?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom