Yugo Fan Club

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Еј те молам сликни го и моторт да видам зашто сите милслат дека е 1.4.
 
S

StormRage

Гостин
Еј те молам сликни го и моторт да видам зашто сите милслат дека е 1.4.
абе југово му е за амерички пазар (изгледа едно време тие шо ги праќаа таму) километража има во милји... го иам видено здраво е само бојата малу побледена му е... иначе гледа ко бесна машина... Даниел другар прајме пазар да ти го зеам моторот за во моено ? :)
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Нема плин, 1994 година е, регистрирано е баш вчера го регистрирав за оваа година...иначе каросериски е топ треба сама една фарба и готово и имат поминато 146 000...
Со ова годиште .. без плин .. и ако не е многу скапано .. максимум 600e ! ;)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Веројатно е 1,3 бидејќи 1,4 во Југо нема фабрички, само што на сите им личи моторот на 1,4 затоа што за америчкиот пазар имаат дополнителни пластики и заштити на моторот под хауба
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Чим е 55 ка неможе да биде 1.3 но иако е 1.3 моторот нема разлика од надвор е пополно ист, може да има некоја пластика плус не сум се сретнувал многу со југовци за амерички пазар и тие што сум ги сретнал сигурно им биле извадени пластиките.
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Абартот реплика е или не ?
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Абартот реплика е или не ?
Подобра реплика не сум видел на Балканов ;) Мене не ме интересира само изгледот, прашувам и за механика и компоненти.
Моторот е 850 racing брегаста, PDM глава, Abarth поклопец, двогрлен Weber, 4-1 издув, палење од A 112 и наскоро Abarth оригинал мењач..

Не е бе каква реплика .. види му го моторот !
...Е и? Што мотор е? ...
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Значи у комшии ми е фичово .. не можеш ти на мене да ми кажеш што има !! И не е 850 рејсинг .. него еобична 850 со блок од абарт !!
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Подобра реплика не сум видел на Балканов ;) Мене не ме интересира само изгледот, прашувам и за механика и компоненти.
Моторот е 850 racing брегаста, PDM глава, Abarth поклопец, двогрлен Weber, 4-1 издув, палење од A 112 и наскоро Abarth оригинал мењач...

А јас помислив останало некое абартче у македонија ама ништо. Иначе топ е репликава колку што гледав по слики неможев да најдам мана екстра изгледа. А и моторчето е екстра

--- надополнето ---

Значи у комшии ми е фичово .. не можеш ти на мене да ми кажеш што има !! И не е 850 рејсинг .. него еобична 850 со блок од абарт !!
Најверојатно брегастата е racing не се тепај па и ти одма.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Значи у комшии ми е фичово .. не можеш ти на мене да ми кажеш што има !! И не е 850 рејсинг .. него еобична 850 со блок од абарт !!
:pos2::tapp:

А што напишав јас?! 850 ...racing брегаста... И еве самиот си кажа што блок има а претходно се бунеше дека не бил Абарт :nesvest:
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
:pos2::tapp:

А што напишав јас?! 850 ...racing брегаста... И еве самиот си кажа што блок има а претходно се бунеше дека не бил Абарт :nesvest:
Ок ок .. моја грешка .. не видов ја убаво ! А до пред некое време мајсторов го возеше на спојки .. секој 3 ден спојки мењаше .. сеа го правевме заедно и на зглобови го направивме :) сеа е ѕверка .. ич не му се секираш дали погрубо го возиш :))
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
многу добар примерок е ова над мене, ама пример за како не треба да изгледа едно југо(или која било друга кола)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom