YouTube (официјална тема)

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Пробај да отворш некои други страници кои поседуваат flash клипови. На пример некоја од tudou. Види дали таму ти работи. Ако не ти работи ни таму тогаш е до flash инсталацијата.

Ако не е тогаш или не ти е соодветна верзија ама најверојатно ќе ти пише за тоа или пак е некој друг проблем, можно е да е дури и вирус некоја скрипти шато ти кочи, ако си инсталирал некој adblocker да се активирал случајно за youtube видеата може да биде многу нешта.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
И кај мене се отвараат,кај тебе е проблемот.:toe:
 
D

drle

Гостин
Средено е, му требало само еден рестарт. Инаку фала за советите. Можи сега на темава или delete или канта.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Ako imate problemi so youtube is so nekoj drug vebsajt voopsto,koristete ctrl + F5.Jas imav takov problem.Sega raboti.
 
Член од
30 август 2009
Мислења
578
Поени од реакции
211
Да не знае некој шо е работава ќе се регистер на јутуб и кодот за активација не ми го праќа на е-маилот?:toe:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
ЈАс имам повеќе акаунти на YT ама никогаш не ми е барало мобилен, а и може да се смени земја, некаде грешка кликаш.

п.с Кога размислам што ќе им е мобилен нив ? o_O

И јас сум регистриран и никогаш не ми барало мобилен..:toe:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Добро, незнаев каде на друго место па ај овде...
Гледањето клипови на youtube ми стана апла споро. Почекав речиси еден месец да не можеби имам проблем со лимитот на брзината на интернет или слично, но проблемот остана. Треба да почекам да се лоадира целото видео за да можам да го гледам отпосле :/:
Kонекцијата ми е во ред...И Флеш плеер-ов... пробав од сите пребарувачи...А и немам никаков вирус.
Што би можело да биде?
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Добро, незнаев каде на друго место па ај овде...
Гледањето клипови на youtube ми стана апла споро. Почекав речиси еден месец да не можеби имам проблем со лимитот на брзината на интернет или слично, но проблемот остана. Треба да почекам да се лоадира целото видео за да можам да го гледам отпосле :/:
Kонекцијата ми е во ред...И Флеш плеер-ов... пробав од сите пребарувачи...А и немам никаков вирус.
Што би можело да биде?
Оперативниот систем, изгледа...

Инаку имаше мал застој едно 1 саат, па може тогаш се погодило :)
Види пак, сега е све нормално.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Добро, незнаев каде на друго место па ај овде...
Гледањето клипови на youtube ми стана апла споро. Почекав речиси еден месец да не можеби имам проблем со лимитот на брзината на интернет или слично, но проблемот остана. Треба да почекам да се лоадира целото видео за да можам да го гледам отпосле :/:
Kонекцијата ми е во ред...И Флеш плеер-ов... пробав од сите пребарувачи...А и немам никаков вирус.
Што би можело да биде?
Пробај со друг browser.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
знаци имам програм видео гет со кое симнувам видеа од јоу тубе е сега ова видео е заштитено за 18 плус
http://www.youtube.com/watch?v=V8JJBF-gq50
се логирав значи го отворив е сега да го симнам не го спушта на видео гет дали знаете некој друг програм за спуштање на видеа од јоу тубе
 
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
знаци имам програм видео гет со кое симнувам видеа од јоу тубе е сега ова видео е заштитено за 18 плус
http://www.youtube.com/watch?v=V8JJBF-gq50
се логирав значи го отворив е сега да го симнам не го спушта на видео гет дали знаете некој друг програм за спуштање на видеа од јоу тубе
http://www.ant.com/video-downloader
 

Kajgana Shop

На врв Bottom