YouTube канали што би сакале да ги споделите

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
5.570
Поени од реакции
4.279
Linus Tech Tips - Тип што прави unboxing & reviews на хардвер. Често прави и бенчмаркс.

Fine Brothers Productions - Креаторите на Kids/Teens react, xx spoilers in xx minutes и некои комични серијали

The AuZZie Gamer - Тип што прави reviews & walkthroughs на игри, али ги прави на најинтересен начин што досега сум го видел. Example

Epic Meal Time - Мислам дека сите знаат кој се/што се типциве и прават...

TotalBiscuit, The Cynical Brit - Британец што прави reviews на игри во типичен британски циничен тон

Hatton Games - Pro CS:S играч што прави клипови со добри места и начини на фрлање бомби во CS:S. Задолжителен канал за секој CS:S играч.

И секако, =3 а.к.а каналот на Ray William Johnson

honorable mention:
shoenice22 - Најголемата будала на ЈуТуб (Реми Гаљард може да му ги лиже нозете). Најверојатно има некој деформиран желудник и затоа е во можност да ги јаде и пие сите тие работи што ќе ги видите на видеата.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.616
Поени од реакции
1.873
дечково е комедии :cuc:.Комшите од другата соба често имат секс и пошто ѕидот е многу тенок се' се слуша па овај решил да си прај игри, дали ќе успеј да изврши некој таск пред тие за свршат:pos:.Ако победи си има награда некоја,а ако не успеј тогаш некоја казна си смислува и ја извршва,сум се паѓал во смеа :D и секој ден провервам дали има извадено ново видео
гледајте ги од Thin wall challenge -1 па натаму пошто поврзани се

важно: морате да имате акаунт и да сте 18+ за да ги гледате заради стенкањата (n)
Јакооо :pos: Кај му текнало само....
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.616
Поени од реакции
1.873
Фала за препораката. Закон е Гастоз...
Ама еве пак повторувам: дајте малку опис на видеото: име на влогерот, име на каналот, на која тема е влогот итн..
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.996
Поени од реакции
5.551
Boogie2988 aka Francis

Хардкор нрд, повеќето видеа му се поврзани со игри и други нрдовски ставри. Најсмешни видеа му се оние кај што се нервира и јаде гомна за нешто. Дали стварно е изнервиран или глуми не знам, ама ептен е смешен.

Едно од последните видеа:

 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
за готвење ако сакате, имам +30
:)
 
C

Crazy Diamond

Гостин
Еве нешто за сите Пинк Флојд и класик рок фанови:

estebanmejiamesa
floydiantheo
GilmourTrueHD
GimmeBackMyBullets75
PinkFloydIsAmazing

jazznbluesexperience - Џез и блуз канал, го имаше препорачано Rick Wright во темата за Џез.

Останато:
nqtv - Официјалниот канал на Реми Гаљард (или како и да се пишува:)).
rankovskiandrej - Сите скечови од К-15 на едно место.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
855
Еве нешто за сите Пинк Флојд и класик рок фанови:

estebanmejiamesa
floydiantheo
GilmourTrueHD
GimmeBackMyBullets75
PinkFloydIsAmazing

jazznbluesexperience - Џез и блуз канал, го имаше препорачано Rick Wright во темата за Џез.

Останато:
nqtv - Официјалниот канал на Реми Гаљард (или како и да се пишува:)).
rankovskiandrej - Сите скечови од К-15 на едно место.
GilmourTrueHD злато вреди !
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.670
Поени од реакции
4.202
Boogie2988 aka Francis

Хардкор нрд, повеќето видеа му се поврзани со игри и други нрдовски ставри. Најсмешни видеа му се оние кај што се нервира и јаде гомна за нешто. Дали стварно е изнервиран или глуми не знам, ама ептен е смешен.

Едно од последните видеа:

OMG the king of all nerds !!
Ужасс...:pos:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.085
Поени од реакции
24.274
Дечки се обидуваме да се промовираме бидејки сме први во македонија кои прават вакви видеа. Еве ви линк

http://m.youtube.com/#/watch?desktop_uri=/watch?v=HeTXN0XomRw&feature=share&feature=share&v=HeTXN0XomRw&gl=US
16 min
автоматски го затворив
ете ти го првиот проблем.

Ќе ги ставам само оние на кои сум subscribed а не биле тука пишани:

CGPGrey - дечкото прави видеа со помош на слики и најчесто објаснува/разбива митови од сите можни сфери. Единствена мана му е што малце брзо збори :)


collegehumor - ретко кој не ги знае, млади дечки прават комични скечови мада јас ги глеам само поради Џејк и Амир. А и видеата што ги ставаат на youtube се обично постари и најдобро е да ја пратите нивната официјална страница.


CopperCab - џинџер(оние црвените) американец кој во секое видео се нервира за нешто. 99% глуми ама ептен ми е смешен како се напиња. Најпознат по gingers do have souls


MarbleHornets - хмм како да го објаснам, нешто како филмче. хорор/мистерија. само погледнете го првото видео


moby1981retro - стотици стари цртани и серии. Носталгијa :( Само што повеќе не аплоудува :(


sxephil - Филип ДеФранко, 25-6 годишен Американец кој аплоудува по 3-4 видеа неделно и ги кажува своите ставови за актуелните случувања (најчесто) во Америка. Многу ми се допаѓа пошто се сложувам со повеќето од неговите мислења а и нема влакна на јазикот.


SourceFed - Смислен од горенаведениот Филип ДеФранко. Околу 5 видеа дневно, 3ца редовни и неколку вонредни презентери ни кажуваат новости од светот. Често се тоа научни истражувања.

 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.616
Поени од реакции
1.873
ZOMGitsCriss

Атеистички влог што често ја исмева религијата и ги посочува многуте нејзини нелогичности. Го води Кристина, романска атеистка со лош англиски акцент. Иако е плавуша ептен е памента. Порано беше појака, ама сепак, не се може без неа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom