Xperia X8

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
ja go staviv sega GINGERDX 2.3.7 i raboti se
И јас знам дека GingerDX е најдобриот ром досега за XPeria X8. Тој е едиствената опција за мене (а ви препорачувам и за вас) за надградба на софтверот на овој телефон. А за тоа дали отвара флеш, пробајте на некоја од страните со линкови до спортски натпревари во живо, каде повеќето линкови се во флеш...пробајте и кажете дали ги отвара тие линкови, т.е. дали можете да гледате тв во живо во флеш.
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
243
За мене најдобриот ром за X8, e FroyoPro v2.4 кој е базиран на FroyoBread, Gingerbread за X8 мислам дека не лежи најдобро, но Ваше е да одлучите имате батерија која држи сигурно 3 дена со low зборување и користење, функциите ги имате горе доле сите од 2.3, проверете и ќе ја видите разликата.
Инаку 2.1 е SH*T, јас незнам како може да го користат уште лугето кои го имат, ако тоа е софтвер па и андроид +, јас сум Михаел Шумахер.
 
Член од
28 февруари 2012
Мислења
19
Поени од реакции
0
Мојот другар има таков телефон и не ги знај можнистите на андроидод ве молам ако знајте кажете
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ni od fabrika ne gi znaat sto sve moze da se napravi so X8cata
ima tutoriali kako da probies bankomat preku blutut
ili preku wifi da mrdas sateliti (mnogu cekori ima vo tut ama ke se snajde)
moze se da se pravi so nego mnogu jak telefon
samo poraka edvaj se kuca i edvaj se snaoga u smotaniot interfejs na serikson ama nema veze
 

gastoN^

Sony
Член од
6 ноември 2011
Мислења
16
Поени од реакции
0
kako da prakjam fajlovi od x8 preku blutut:D
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Задржи со прстот врз фајлот и ќе ти се отвори менито, после тоа Send Via Bluetooth / Bluetooth / Send :D
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Добро ли е телефончево бе?За 6800 го има во Ледиком планирам деновиве да си земам ако е добро :)
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Дечки, мене не ми работи блутутот, не се уклучува...си пиши updating bluetooth settings кога ќе го уклучувам, ама не се уклучува, се гаси. Знае некој како да го средам тоа? Пробав со рестартирање на телефонот, не успева...со ресетирање на подесувањата, ништо..
 
Член од
7 март 2012
Мислења
238
Поени од реакции
21
da prasam dali nekoj znae od kade se podesuvaat parametrite na xperiata x8 i x10 gi resetirav i ne znam da gi podesam sega nemozam da se uklucam na wi fi samo na platen internet pomagajte
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Se
da prasam dali nekoj znae od kade se podesuvaat parametrite na xperiata x8 i x10 gi resetirav i ne znam da gi podesam sega nemozam da se uklucam na wi fi samo na platen internet pomagajte
Settings --> Wireless & networks --> Mobile Networks --> Data Traffic
 

Kajgana Shop

На врв Bottom