Xperia X8

FortuneTeller

ВРАГ
Член од
20 мај 2011
Мислења
476
Поени од реакции
138
Темава ја отворам за сите кои имаат ваков телефон. Колку сте задоволни од телефонов? Колку време ви трае батеријата,имате ли некои проблеми со телефонот? Мене да ви кажам право почнаа чуда да ми се дешаваат со телефонов sick:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Брат ми купи таков...чудно работи, но треба да се направи Update на најновата платформа на Андроид за да се стабилизира.

Слабо држи батерија (одвај два дена), а и екранот му умре. Според тврдењата на братми од ништо, според експертските тврдења на Т-Мобиле сервисот, од механички удар. Само не ми е јасно, како можи екранот да се скрши од удар, а тачот да остани здрав?
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.282
telefonot navistina chudno se odnesuva ., na sinot mu go kupiv i., narednit mesec smetka 4.000 iljadarchinja ., dodeka go provalivme deka ushte ganc nov so samoto vkluchuvanje samiot go vkluchuva gprs internetot., ., za ponataka ke vidime shto ke ne strefi ., :mad:., ovoa so t mobile
 

FortuneTeller

ВРАГ
Член од
20 мај 2011
Мислења
476
Поени од реакции
138
Dzish напиша:
Брат ми купи таков...чудно работи, но треба да се направи Update на најновата платформа на Андроид за да се стабилизира.
Телефонот ми е стар 3 месеци и апдејтиран е на најновиот Андроид.

Dzish напиша:
Според тврдењата на братми од ништо
Убаво реков дека чуда се дешаваат. Не ми паднал телефонот до сега,никаков механички удар,потрес.
Инаку околу чудата и чудесиите со мојот тел. Почнаа пред околу месец дена. Телефонот се исклучува сам,ова се случува 2 пати неделно,алармот често не ѕвони во времето кога треба,2-3 пати ми се има десено она "out of service sim" како и да се вика. Као кога ќе го уклучиш телефонот и пред да го напишеш пинот. И денес од ништо ми го снема саатот од позадина. А најголемо срање е што нигде во телефонот не можам да најдам опција за да го вратам саатот назад.
За батеријата нема потреба да се збори...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Брат ми купи таков...чудно работи, но треба да се направи Update на најновата платформа на Андроид за да се стабилизира.

Слабо држи батерија (одвај два дена), а и екранот му умре. Според тврдењата на братми од ништо, според експертските тврдења на Т-Мобиле сервисот, од механички удар. Само не ми е јасно, како можи екранот да се скрши од удар, а тачот да остани здрав?
Може да се скрши екранот а тачот да си остане здрав и да работи телефонот, може да се скрши само тачот и пак да реагира и да си работи ок ... секакви можности има :) што немам видено
--- надополнето: Jun 6, 2011 4:51 PM ---
telefonot navistina chudno se odnesuva ., na sinot mu go kupiv i., narednit mesec smetka 4.000 iljadarchinja ., dodeka go provalivme deka ushte ganc nov so samoto vkluchuvanje samiot go vkluchuva gprs internetot., ., za ponataka ke vidime shto ke ne strefi ., :mad:., ovoa so t mobile
Мора да го исклучиш уште на почеток трафикот да не ти дојде сметкиште :) во сетингс во нетворк се наоѓа ...
--- надополнето: Jun 6, 2011 4:52 PM ---
Телефонот ми е стар 3 месеци и апдејтиран е на најновиот Андроид.

Убаво реков дека чуда се дешаваат. Не ми паднал телефонот до сега,никаков механички удар,потрес.
Инаку околу чудата и чудесиите со мојот тел. Почнаа пред околу месец дена. Телефонот се исклучува сам,ова се случува 2 пати неделно,алармот често не ѕвони во времето кога треба,2-3 пати ми се има десено она "out of service sim" како и да се вика. Као кога ќе го уклучиш телефонот и пред да го напишеш пинот. И денес од ништо ми го снема саатот од позадина. А најголемо срање е што нигде во телефонот не можам да најдам опција за да го вратам саатот назад.
За батеријата нема потреба да се збори...
Направи му апдејт на софтверот, последна официјална верзија е 2.1.1 ... а за саатот да го вратиш држи кликнато на позадината и одбери видџет и после часовникот ... андроидот е интересен софтвер само кој да знае да го користи :)
 

FortuneTeller

ВРАГ
Член од
20 мај 2011
Мислења
476
Поени од реакции
138
Torte Mobile™ напиша:
Направи му апдејт на софтверот, последна официјална верзија е 2.1.1 ... а за саатот да го вратиш држи кликнато на позадината и одбери видџет и после часовникот ... андроидот е интересен софтвер само кој да знае да го користи :)
Пријател софтверот ми е апдејтиран,го пишав тоа погоре (истото ти ми го цитираше) а за додавање виџет знам дека треба да се држи кликнато на позадина само што сеа коа праам така ми се појавува опција за менување волпејпер:rolleyes: а Андроидот е интересен софтвер не викам дека не е;)
 

krume1995

Гејмер
Член од
2 декември 2008
Мислења
308
Поени од реакции
13
Ја го иам телефонов добри 2 - 3 месеца, задоволен сум али маани му се тоа што батеријата одвај ми држи 3 дена, и апликациите неможе да се зачувуваат на мемориска туку само на неговата меморија од телефонот (128 Мега) бидејки не поддржува 2.2 андроид.
Досега не ми се појавил никаков проблем освен што сам го пушта GPRS Netot, али затоа после секое негово афтоматско уклучување морам да идам Settings > Wireless & Network settings > Mobile Networks > Access Point Names > Па потоа да идам она најлевото копче од трите за да ми отвори мени со опции и да идам Reset to Default.
--------------------------------------
и едно питање: шо е разликата од 1.6 до 2.1 на x8 цава ?
 
Член од
15 јануари 2009
Мислења
92
Поени од реакции
13
јас го имам телефонот 2-3недели и сега за сега сум задоволен само ме нервира батеријата сто не му држи но тоа е, проблем со интернетот немам :) го исклучив од вип и сега мака немам сметкиштето ми е нормално
 

Tears

Мајмун
Член од
11 јули 2011
Мислења
65
Поени од реакции
9
Најзадоволна, телефонот е супер ;) Батеријата 3 дена највише :)
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Добар е телефонот за тие пари.. :) Батеријата со овој ром ми е добра. После 2 дена и нешто,еве. Музика колку пола час/час слушање и од време на време на интернет(преку вај фај)
 

LGBT

Weird
Член од
20 јули 2011
Мислења
329
Поени од реакции
157
Батеријата ми трае 2-3 дена (иако зависи колку сум слушала музика и сум била приклучена на интернет)
проблеми како погоре што спомнаа им се исклучувал телефонот-немав, да е жив и здрав до сега ми се нема исклучено ниту зезнато екран.Ми има паднато едно 10тина пати и пак си работи во ред.Задоволна сум од него, иако би сакала X10.
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Многу лесно се заебува тачот..
--- надополнето: Jul 25, 2011 7:09 AM ---
Многу лесно се заебува тачот..
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
на памет?два дена му траеше на другар ми, после доле тачот ич не работеше, стискаш доле горе ми стиска букви коа куцам(а стискам на точка)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
на памет?два дена му траеше на другар ми, после доле тачот ич не работеше, стискаш доле горе ми стиска букви коа куцам(а стискам на точка)
Еден случај и тоа на фабричка маана ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom