Xbox360 гејмери

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Дечки значит ПОНЕДЕЛНИК , Alan Wake 2 :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Ќе биде само xbox live но се знае некој месец подоцна и на двд ќе ја има :)
--- надополнето: Nov 3, 2011 11:05 PM ---
Еве и уште една убава вест, ја играв кај едно другарче и ми беше криво што ја немаме.

Но ете

http://xboxlive.ign.com/articles/121/1211544p1.html
Не е Алан Вејк 2. Не е продолжениот, потврдија од GameInformer. Сеа за сеа не се знае што ќе биде. Изгледа ќе биде Night Falls, ko prequel на Алан Вејк (така збореа пред Е3, овие од Remedy).
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Не е Алан Вејк 2. Не е продолжениот, потврдија од GameInformer. Сеа за сеа не се знае што ќе биде. Изгледа ќе биде Night Falls, ko prequel на Алан Вејк (така збореа пред Е3, овие од Remedy).


Се надевам дека ќе излези и по торенти да можеме да ја играме и ние банираниве :)
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
И јас се надевам, иако ја не сум на бан листата ставен, но веќе не ми се плаќа Лајв за да го играм ова.
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
како можам да ја пуштам BATTLEFIELD 3 за на multiplayer?
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
kako moze i kade moze da se stavi cip na xbox 360???cekam da mi stigne za mesec dva xboxot i bidejki igrite se izgor skapi da se kupat ,ako moze da mi kazete kade moze da se cipuva i da mi dadete nekoi soveti za koristenje,cuvanje???
 
Член од
31 октомври 2011
Мислења
85
Поени од реакции
22
Се сеќавате на играта за која требаше да смените еден куп графички и рамови.. за да биде игрива на вашиот pc,е сега истата таа игра е достапна и за xbox 360 нормално преку xbox live и кошта 20$
да се надеваме дека набрзо ќе се најде и на некој од пиратските торент сајтови:)
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
89
Поени од реакции
4
никако неможам да нарежам игра за лт 1.9 спуштам од аренабг ја поминувам прегу абгх во оптион само менувам незнам некоеси левел 2 на тројка како што објаснуваат на јутјуб па режам преку имгбурн со лајер брејк 1913760 на брзина 2.4 и кога ке пробан да ја уклуцам играта на хбох се појавува црн екран дајте помош. До сега само еден торент ми успеа за ассасинс крид бродерхуд и толку. како режите вие кој е проблемов кај мене да не грешам нешто да не нетреба да ги поминувам преку абгх помош.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Metal Gear Solid HD Collection NTSC XBOX360-COMPLEX :vozbud: конечно да видам што серијал е ова, само да излезе PAL верзија.
http://ps3.ign.com/articles/121/1211887p1.html
Абе и јас се израдував, ама после читам дека PAL верзијата најверојатно во фебруари ќе искочела, глупости...
--- надополнето: Nov 9, 2011 7:43 AM ---
никако неможам да нарежам игра за лт 1.9 спуштам од аренабг ја поминувам прегу абгх во оптион само менувам незнам некоеси левел 2 на тројка како што објаснуваат на јутјуб па режам преку имгбурн со лајер брејк 1913760 на брзина 2.4 и кога ке пробан да ја уклуцам играта на хбох се појавува црн екран дајте помош. До сега само еден торент ми успеа за ассасинс крид бродерхуд и толку. како режите вие кој е проблемов кај мене да не грешам нешто да не нетреба да ги поминувам преку абгх помош.
Ако нешто ти е од помош, јас никогаш не сум ги проаѓал во ABGX. Играш онлајн?
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
89
Поени од реакции
4
Абе и јас се израдував, ама после читам дека PAL верзијата најверојатно во фебруари ќе искочела, глупости...
--- надополнето: Nov 9, 2011 7:43 AM ---

Ако нешто ти е од помош, јас никогаш не сум ги проаѓал во ABGX. Играш онлајн?
Не играм онлајн ама не ми е јасно зошто некои торенти ми ги чита хбохот а некои не последно ја спуштив нид фор спид хот прс од арена не ја читаше 2 пати ја прережав а пред то калл оф дути блек опс супер се нарежа асесиг после 4 спуштени торенти ја фати незнам кој е проблемов мислам дека некои торенти се пачувани самите посебе а некои не ама на пример нид фор спид пишеше дека е ап2 пачед и пак нишо мн ме буни то Мац ако ти текнува дај торент од кај спушташ ти за хот прс и да не знајш некој торент од кабелас биг гејм хунтед 11 или 12 ако е воопшто излезена јас не можам да најдам
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Не играм онлајн ама не ми е јасно зошто некои торенти ми ги чита хбохот а некои не последно ја спуштив нид фор спид хот прс од арена не ја читаше 2 пати ја прережав а пред то калл оф дути блек опс супер се нарежа асесиг после 4 спуштени торенти ја фати незнам кој е проблемов мислам дека некои торенти се пачувани самите посебе а некои не ама на пример нид фор спид пишеше дека е ап2 пачед и пак нишо мн ме буни то Мац ако ти текнува дај торент од кај спушташ ти за хот прс и да не знајш некој торент од кабелас биг гејм хунтед 11 или 12 ако е воопшто излезена јас не можам да најдам
Друже ако си флешувал со ЛТ 1.9 треба да ги поминеш со тоа абгх и после ако пак направиш со ЛТ 2.0 пак истите тие треба да ги поминеш... најчесто се работи за NFS hot persuit 2, Assasins creed brotherhood, fable 3, black ops.... незнам зашто имаш проблем ама по твоето кажување, „симптомите“ укажуваат на ова што ти кажав...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не играм онлајн ама не ми е јасно зошто некои торенти ми ги чита хбохот а некои не последно ја спуштив нид фор спид хот прс од арена не ја читаше 2 пати ја прережав а пред то калл оф дути блек опс супер се нарежа асесиг после 4 спуштени торенти ја фати незнам кој е проблемов мислам дека некои торенти се пачувани самите посебе а некои не ама на пример нид фор спид пишеше дека е ап2 пачед и пак нишо мн ме буни то Мац ако ти текнува дај торент од кај спушташ ти за хот прс и да не знајш некој торент од кабелас биг гејм хунтед 11 или 12 ако е воопшто излезена јас не можам да најдам
Cabelas се игра само со специјална пушка, така да не можеш ти да ја играш пиратската. :)

Торентот преку ABGX иде за SS (односно stealth patch), нема потреба ти да ги проаѓаш.
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Ја играм Forza 4, сега за сега не ми јавува никаков ерор, играва е лудница, ја пробав и со Кинект, многу е боље :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ја играм Forza 4, сега за сега не ми јавува никаков ерор, играва е лудница, ја пробав и со Кинект, многу е боље :)
Ако немаш срежано со новиве режачи, ќе ти јави ерор после 5-15 часа игра, па после цело време ќе ти се јавува.

Не спомињај форца со кинект жити све, уште да ми кажеш дека место на gamepad на тоа играш? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom