Xbox360 гејмери

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Никој не сака евтини игри, многу се разгалени играчиве.

Пример вчера Deus EX HR беше 3 евра, Just Cause 2 исто толку. Скапи игри.
Е сега сфаќам, ретко се овие попусти, никој не му се чека цела година па да падне цената.

Ама ко да видиш, пиратиртија на Иксбокс = 400 евра. За „бесплатно“ да играм игри на Икс треба да платам 400 евра, плус да си ја тупам главата со кракови, исо, мисо, двослони дивидиња итн.
Поарно ќе дадам 50 евра за оригинал на ден на излегување отколку 400 евра за „бесплатно“ играње, и тоа не на денот на излегување.
Ne znaev deka polesno ti e da ZARABOTIS 50 evra nego da simnes i izrezes edno dual layer. Civ bese ti?
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
хбох гејмери дај кажете тоа профилите...не e ништо страшно
како што знаете мојот профил е mileKITIC10
ајде да видиме кој колку голд(бодови) има на профил...3660G имам,ама без оние што ми беа на стариот профил(по грешка почетничка ми се избршаа
 

Ace Ventura

The samurai...
Член од
3 декември 2007
Мислења
383
Поени од реакции
59
Дечки имам неколку прашања до вас...Со еден другар сакаме да ја играме Call of Duty modern warfare 3 онлајн...за почеток знаеме дека мораме да ја имаме играта оригинал за да може да ја играме,и исто така треба да купиме лајв мембршип..и сега првото прашање,дали мора да купиме 2 мембершипа за да играме или може со еден...и второто прашање е дали мора да смениме адреса при купување бидејќи ја нема Македонија како опција...
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.631
Поени од реакции
52.503
Иксбоксов го уклучувам секој ден ама не ми текнува кога последен пат сум го уклучил за да играм... :unsure:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Дечки имам неколку прашања до вас...Со еден другар сакаме да ја играме Call of Duty modern warfare 3 онлајн...за почеток знаеме дека мораме да ја имаме играта оригинал за да може да ја играме,и исто така треба да купиме лајв мембршип..и сега првото прашање,дали мора да купиме 2 мембершипа за да играме или може со еден...и второто прашање е дали мора да смениме адреса при купување бидејќи ја нема Македонија како опција...
За да ја играте 2ца од 2 Xbox-а, ќе треба да имате два GOLD мембершипа.

Играта, доколку ви е флешуван Xbox-от, не мора да ја купите.
Не мора да менувате адреса за да имате Live, доволни ви се pre-paid картички. Имате на mmoga.com, доаѓа некаде 15 евра за 3 месеци.
--- надополнето: 3 февруари 2013 во 07:36 ---
хбох гејмери дај кажете тоа профилите...не e ништо страшно
како што знаете мојот профил е mileKITIC10
ајде да видиме кој колку голд(бодови) има на профил...3660G имам,ама без оние што ми беа на стариот профил(по грешка почетничка ми се избршаа
ProRyu29 ми е примарниот, имам и уште 2 за пиратски игри.

На примарниов имам голем број на ачивменти од Mortal Kombat заради Корун, како и Top Spin 4. Засега не играм ништо онлајн, ми здосади да ти кажам.

Играв Top Spin 4 и бев меѓу најдобрите, ама дојдоа луѓе што ја играат по цели денови и на памет ја имаат научено, ван конкуренција сум им :)
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
купувам жичан хбох контролер, ако продава некој нека ме контактира по пп или ако има некој што знае кај се продаваат нека пише, низ цело скопје барам не можам да најдам..
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.631
Поени од реакции
52.503

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
немаат бев до кај нив,пацерите еднаш во месец изгледа апдејтираат на сајтот.... џабе потрошив 40минути од тафталиџе до аеродром
--- надополнето: 7 февруари 2013 во 22:06 ---
^ Interesno....na Ebay se 970den.
колку е шипинг до тука ако знаеш ако си порачувал некогаш и дали може линк?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.397
Поени од реакции
5.280
LINK eden od mnogute na Ebay. Free Shiping
Najdi nekoj i 50% provizija da ti staj pak ke te fati poeftino od tie shashavi 2400den,
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
LINK eden od mnogute na Ebay. Free Shiping
Najdi nekoj i 50% provizija da ti staj pak ke te fati poeftino od tie shashavi 2400den,
многу чекање ми се фаќа, искрено подобро да дадам 2400 и да го земам одма него ли да чекам 1 месец
 

Kajgana Shop

На врв Bottom