Xbox360 гејмери

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас ја имам Хало 4, ама не ја пуштам од страв :)
На Live си, не се будали. :D

Јас кога по грешка ја пуштив LA Noire од лајв акаунтот, чекав после 4 дена официјално да искочи и не се ставав на нет.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Има нешто околу новата Forza Horizon и заштитата на Microsoft.

Веќе почна да излегува нов dashboard update, засега НАВОДНО не прави ништо против хаковите, ама дали третина го имаат добиено. Официјално искача на 23ти, иско како и Forza. Од друга страна, иако искочи jtag rip од играта и многу рецензенти веќе ја имаат, сеуште ја нема по тракериве...

Игри како Halo 4 и Medal of Honor Warfighter веќе излегоа, оваа ја нема. Затоа, пазете се деновиве, изгледа се спрема нешто. :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.717
Поени од реакции
52.652
Заебаваат, првото цеде Medal of Honor Warfighter со HD текстури, а второто за сингл плеер како BF3 што беше.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Заебаваат, првото цеде Medal of Honor Warfighter со HD текстури, а второто за сингл плеер како BF3 што беше.
Па греота е без HD текстури да играш. Иначе овие USB-а ги гледа како сертифицирани во перформанси, така да веројатно како хард-диск може да ги користите. Вербатим марка се.

 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Па греота е без HD текстури да играш. Иначе овие USB-а ги гледа како сертифицирани во перформанси, така да веројатно како хард-диск може да ги користите. Вербатим марка се.

Тачно, плус сега почнаа во Еми Медиа да шиткаат вакви 16гб за 490 ден, што значи добијаш ХД на кој можеш да инсталираш бар 2 игри... се исплати ептен
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Ја инсталирав PES 2013 во хард дискот,зошто ми бара CD за да ја игра?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ја инсталирав PES 2013 во хард дискот,зошто ми бара CD за да ја игра?
Мораш да имаш цд внатре за да ја пушти играта, тоа е заради заштита од пиратерија. Откако ќе се пушти играта цд-то нема да ти врти но мора да ти биде внатре
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Мораш да имаш цд внатре за да ја пушти играта, тоа е заради заштита од пиратерија. Откако ќе се пушти играта цд-то нема да ти врти но мора да ти биде внатре
Ете видиш ова не го знаев...:)
сега и хAlo4 во хардо ќе влези :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom