Xbox360 гејмери

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Искочи нов апдејт за дешборд, дали е безбедно да се игра онлајн ? и кога ќе искочи новиот флеш ?

www.idc.com.mk
Безбедно е, само сите XGD3 наслови играј ги оригиналка срежани, а не Truncated. Кај Дејан е 200 денари игра, јас планирам да ги купам Forza 4 и Forza Horizon, вредат мамата. :D

Да имав кеш, директ оригиналки ги купувам ама јебига.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.632
Поени од реакции
52.503
aj neka vidi nekoj na xgd3 dali mozi da ja igra alan wake jas na xgd2 ne mozam eror dava i mnogu drugi kako asasins creed revalation
Треба мислам да се пачуваат игрите и од ново да се режат. И кај мене многу стари игри не прима.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Треба мислам да се пачуваат игрите и од ново да се режат. И кај мене многу стари игри не прима.
Кога ќе ја симнете секоја игра, за да сте најсигурни, пројдете ја преку ABGX. Јас Forza 4 ја имав, нели е XGD3, ама не ја примаше. Треба да се избрише двд фајлот (тој од 1 кб) и ABGX ќе си креира нов.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.632
Поени од реакции
52.503
Кога ќе ја симнете секоја игра, за да сте најсигурни, пројдете ја преку ABGX. Јас Forza 4 ја имав, нели е XGD3, ама не ја примаше. Треба да се избрише двд фајлот (тој од 1 кб) и ABGX ќе си креира нов.
Добро, мене ми се зимани од кај Драган кога излегле и тогаш си работеа. После со нов апдејт не работат веќе. :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Добро, мене ми се зимани од кај Драган кога излегле и тогаш си работеа. После со нов апдејт не работат веќе. :)
Купувај игри што само би ги играл online, пошто они ги режат целосно место со Truncate.

Се друго е џабе фрлени пари, ете гледаш зашто...
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Го направи ли некој новиот апдејт? Сигурен ли е? На лт3 сум иначе
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ај дека сум нов, поодбјаснете ми што е со апдејтите што прашувате цело време? Нешто не работи кога се прави апдејт?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.632
Поени од реакции
52.503
Ај дека сум нов, поодбјаснете ми што е со апдејтите што прашувате цело време? Нешто не работи кога се прави апдејт?
Ако играш на лајв со пиратски игри после новиот апдејт поголема е можноста да те банираат.

Него излезе и Assassins Creed 3. Колку игри ми се насобраа само симнати и си чекаат режење. Нека чекаат, да пројдат колоквиуми прво. :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.632
Поени од реакции
52.503
Колку отприлика е декодирање?
Слим имаш?
4.500 мислам дека беше за постарите слим модели, а ако ти е понов ќе мора RGH чип да се става кој е 6.000, а мислам дека има и некои што неможат уште да се чипуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom