Xbox360 гејмери

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Брат баш кај драган најдов на старо тој аркаде..флешуван ми го продава за 140 евра...60 гига..па ќе одам утре..ама да не е нешто покварен..ми дава гаранција само 2 месеца..
сакав да прашам..што и да се заебе кај x-boxot може да се поправи ? или ако отиде некој дел фрли го :))... кај може да се земе голд мембершип ?
Еј, те молам види каква плоча е...значи, види го кабелот за напојување позади.

Ако е ваков...

http://beta.ivc.no/wiki/index.php/File:Xbox_360_revisions_65nm_gpu_powersupply.jpg - значи со рецка во средина и на него пишува 150 вати, зимај го. Тој Xbox360 е Jasper ревизија, најдобриот и не се расипува. Постарите модели ако ги играш подолго, може да се сјебат.

Уствари прашај го Драган дали е Jasper ревизија, ваљда нема да те излаже. И за секој случај земи ја сликата на мобилен и спореди го кабелот, како и дали на напојувањето пишува 150 вати (постарите модели се со 175 и 200 ватно напојување). :)
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
on go ima ova objaveno kako oglas..

Poloven Xbox360 Arcade (FALCON CHIPSET) so hdd 20 gb.
so kabli i adapter za struja.
1 WIRELESS CONTROLER.
Ima ganc nov DVD-ROM Lite-On so LT+ flash.(garancija 6 meseci na drive)
so 10 igri gratis
Cena 140 eur.
Garancija na xbox-ot 2 meseca

sto mislis se isplati ?

mu vrtev sega za da prasam za jasper revizija i ne se javuva nikoj..

Kaj moze da se najde gold membership ? i 100 % moze da se igra online so piratska fifa ?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.582
Поени од реакции
52.412
on go ima ova objaveno kako oglas..

Poloven Xbox360 Arcade (FALCON CHIPSET) so hdd 20 gb.
so kabli i adapter za struja.
1 WIRELESS CONTROLER.
Ima ganc nov DVD-ROM Lite-On so LT+ flash.(garancija 6 meseci na drive)
so 10 igri gratis
Cena 140 eur.
Garancija na xbox-ot 2 meseca

sto mislis se isplati ?

mu vrtev sega za da prasam za jasper revizija i ne se javuva nikoj..

Kaj moze da se najde gold membership ? i 100 % moze da se igra online so piratska fifa ?
(FALCON CHIPSET) што значи дека има добри шанси за RROD. Но, немора да значи. И мојот е таков, па веќе трета година тера.

Можеш на лајф со пиратски игри да играш, ама ќе те банираат кога тогаш. :)
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
(FALCON CHIPSET) што значи дека има добри шанси за RROD. Но, немора да значи. И мојот е таков, па веќе трета година тера.

Можеш на лајф со пиратски игри да играш, ама ќе те банираат кога тогаш. :)
Што е RROD ? ако може да појасниш малку...
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Ако се заебе дали има поправка за тоа ? :) .. тоа највеќе ме интересира..

И ако може да ми кажете некои добри страни за порачување икс бокс и игри ...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ако се заебе дали има поправка за тоа ? :) .. тоа највеќе ме интересира..

И ако може да ми кажете некои добри страни за порачување икс бокс и игри ...
Има бе, ќе го завиткаш во крпа (и за ова сум сериозен), а после таа финтата со паричката. :)

У принцип јас како што читав, само ако го малтретираш би можел да рикне. Еве го комшијана мој, ја сврте God of War без мемориска, 6-7 дена го држеше упален Пљејстејшн-от. Епа така нема да можеш ти со твојот Xbox... :)
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Си најдов икс бокс..фала богу...хехе Сега може некој да ми каже дали може онлајн да се нарача 12 месеци тој мембершип..сакам да ми стигне веднаш во моментот откако ке штракнам :) или има некоја друга солуција ?
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Си најдов икс бокс..фала богу...хехе Сега може некој да ми каже дали може онлајн да се нарача 12 месеци тој мембершип..сакам да ми стигне веднаш во моментот откако ке штракнам :) или има некоја друга солуција ?
Gold 12 месеци.
 
Член од
11 март 2011
Мислења
9
Поени од реакции
0
Decki!!! :mad: Koga bev vo Amerika od tamu kupiv Playstation network card so 10 $.Vcera bev vo Grcija i kupiv karticka so 20 evra.Koga go nakucav kodot od amerika mi sakase.A koga go nakucav kodot od Grrcija nesakase.Vikase nesto (the code its not valid or its expired)please check the entries.Ve molam pomognete :(((((
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
ова ми стиза по пошта или ? дали има некакво купување каде ти праќаат веднаш код на интернет или незнам што :))
Ти го праќаат кодот по мејл.

--- надополнето ---

Decki!!! :mad: Koga bev vo Amerika od tamu kupiv Playstation network card so 10 $.Vcera bev vo Grcija i kupiv karticka so 20 evra.Koga go nakucav kodot od amerika mi sakase.A koga go nakucav kodot od Grrcija nesakase.Vikase nesto (the code its not valid or its expired)please check the entries.Ve molam pomognete :(((((
За да ти работи таа картичка од Грција мораш да направиш Грчки акаунт и таму да го активираш кодот.
 
Член од
11 март 2011
Мислења
9
Поени од реакции
0
Timi a ako napraam grcki account i go aktiviram kodot tamu i gi kupam first strike mapite ke gi imam na amerikanskiot ili samo na grckiot?

--- надополнето ---

Jakovpro напиша:
Timi a ako napraam grcki account i go aktiviram kodot tamu i gi kupam first strike mapite ke gi imam na amerikanskiot ili samo na grckiot?
deka od ist ps3 system igram i ako gi zemam na grckiot acc ke mi gi ima na amerikanskiot?(vo black ops)??
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Timi a ako napraam grcki account i go aktiviram kodot tamu i gi kupam first strike mapite ke gi imam na amerikanskiot ili samo na grckiot?

--- надополнето ---


deka od ist ps3 system igram i ako gi zemam na grckiot acc ke mi gi ima na amerikanskiot?(vo black ops)??
Хмм не сум баш сигурен ама мислам дека ќе ги имаш ако играта ти е од Грција. Кога ќе ги купиш ќе ти даде неколку опции да симнеш. За да не се збуниш види на задната страна на она ливчето внатре во опаковката на БО кој код ти е играта. Мислам дека е нешто BLES-бројки. Епа треба да го симнеш она на кое ги пишува истите бројки како на ливчето.
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Кој знае што значи ова ? Xbox 360 Refurbished System

продаваат за добра цена..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom