Xbox360 гејмери

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Дај кажете некој ако знае некоја веб страна за спуштање на искобс 360 игри со торент освен замунда
забрането е пиратерија!

BTW Shift 2 е тапа некако, заклучок после 10тина мин. играње. Исто и Moto GP 10/11.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Дај кажете некој ако знае некоја веб страна за спуштање на искобс 360 игри со торент освен замунда
arenabg

забрането е пиратерија!

BTW Shift 2 е тапа некако, заклучок после 10тина мин. играње. Исто и Moto GP 10/11.
И јас сум разочаран ептен, катастрофа ми е изгледа дека многу очекував.
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Не знам зашто толку не ви се свиѓа Shift 2 мене добра ми е само што многу тешка ја направиле.
 

Undisputed

No pain, no gain.
Член од
24 ноември 2010
Мислења
20
Поени од реакции
2
забрането е пиратерија!

BTW Shift 2 е тапа некако, заклучок после 10тина мин. играње. Исто и Moto GP 10/11.
ало каспер се слушаш што зборуваш и што пишеш забранета била пиратерија хехе ти си најмалку меродавен да кажуваш такво нешто оти се растурaш од спуштање на игри од нет и режење на истите така да подобро ќути си.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
ало каспер се слушаш што зборуваш и што пишеш забранета била пиратерија хехе ти си најмалку меродавен да кажуваш такво нешто оти се растурaш од спуштање на игри од нет и режење на истите така да подобро ќути си.
Забрането е јавно да се постираат линкови и слично :) , приватни пораки може, тоа го мислеше тој :)
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
ало каспер се слушаш што зборуваш и што пишеш забранета била пиратерија хехе ти си најмалку меродавен да кажуваш такво нешто оти се растурaш од спуштање на игри од нет и режење на истите така да подобро ќути си.
ROFLCOPTER :tapp::nesvest:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
ало каспер се слушаш што зборуваш и што пишеш забранета била пиратерија хехе ти си најмалку меродавен да кажуваш такво нешто оти се растурaш од спуштање на игри од нет и режење на истите така да подобро ќути си.
Да се разбереме, забрането е давање линкови за пиратерија, торенти...

Иначе ја срежав Shift 2 од кај другарче, али режачот го спука двд-то. Па треба сеа да идам по ново, а ме мрзи. :)
 
Член од
3 август 2009
Мислења
60
Поени од реакции
3
Mac)) уште малку и јас идам на xbox live :)

--- надополнето ---

уште 1 ден и ќе ми дојде иксбоксот
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.091
Поени од реакции
8.151
postoi li nekoj Laznjak disk da go laze x360 da moze da igras ponovi igri ?
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Здраво Гејмери.. Имам две три прашања..

Дали може да се чипува Xbox 360 4GB Arcade Bundle ? Што е разлика помеѓу овој аркаде и тој елите ? дали и тој елите може да се чипува..Која е разлика ако го земам од Дубаи или некаде од Европа ? и колку ти зимаат царина за икс бокс од 200 долари..

Јас ништо не разбирам па ако може да ми помогнете..се попалив по фифа ултимејт тим :) ..очекувам одговор и од мац како по стручен ...
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Здраво Гејмери.. Имам две три прашања..

Дали може да се чипува Xbox 360 4GB Arcade Bundle ? Што е разлика помеѓу овој аркаде и тој елите ? дали и тој елите може да се чипува..Која е разлика ако го земам од Дубаи или некаде од Европа ? и колку ти зимаат царина за икс бокс од 200 долари..

Јас ништо не разбирам па ако може да ми помогнете..се попалив по фифа ултимејт тим :) ..очекувам одговор и од мац како по стручен ...
Ниеден Xbox360 неможе да се чипува, бидејќи не постојат чипови веќе за него (порано имаше). Ако прашуваш дали може да се модификува за да пушта пиратерија, одговорот е: Сеуште не! Само постарите Xbox-ови можат да се модификуваат, новите слимови не.
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Ниеден Xbox360 неможе да се чипува, бидејќи не постојат чипови веќе за него (порано имаше). Ако прашуваш дали може да се модификува за да пушта пиратерија, одговорот е: Сеуште не! Само постарите Xbox-ови можат да се модификуваат, новите слимови не.
А може да ми кажеш разлика во тоа што го пишав погоре..и колку би ми излегло царина да платам ?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
А може да ми кажеш разлика во тоа што го пишав погоре..и колку би ми излегло царина да платам ?
Овде имаш инфо за цените кај нас, а не можеш сеуште да го флешуваш новиот за да ти пушта пиратски игри. Иначе за царина, се што е над 175 евра се царини во Македонија, е сега мислам дека ова од $200 би го пуштиле. Јас бар мојот го внесов без проблем, јесда беше 130 евра....ама не ме ни проверија. :)

Најубаво ти е да најдеш постар модел (не од овие Slim верзиите), бидејќи тој се флешува за некои 1500 денари, башка е поефтин.

Главната разлика меѓу Arcade и Elite е во хард-дискот, едниов има 4 гига меморија (значи не се води како хард-диск и не ти е целата достапна), додека другиот има хард-диск од 250 гига.
За да играш на Live (односно онлајн, макар и со пиратски игри), ќе ти треба Gold Membership кое е 50 евра = 3500 ден за една година.
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Брат баш кај драган најдов на старо тој аркаде..флешуван ми го продава за 140 евра...60 гига..па ќе одам утре..ама да не е нешто покварен..ми дава гаранција само 2 месеца..
сакав да прашам..што и да се заебе кај x-boxot може да се поправи ? или ако отиде некој дел фрли го :))... кај може да се земе голд мембершип ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom