WWE

Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
dragonsky sto mislis koj ke bide pobednik na RR?

Ja vaka imam nekoi predviduvanja za toa koj bi mozel da zeme RR.
- Sheamus, bi vlegol vo feud so Drew, tuka ima od start dobar feud, a vo privaten zivot se dobri prijateli.
- John Morrison, bi mozel i toj da osvoi, a kuferceto vo meguvreme go kesira The Miz, i ete na Wrestlemania mec Morrison vs The Miz, vo meguvreme Morrison pravi Face Turn.
- Brock Lesner, vo slucaj da se vrati bi vlegol vo feud so Roman Reings, tuka bi igral golema uloga i Paul Heyman, bidejki i na dvajcata e menadzer, ne pamtam Brook da se ima razdeleno/skarano so Heyman.
- The Rock, kako i vo pogorniot slucaj, ako se vrati bi vlegol vo feud so Roman Reings, so kogo e vo rodninski vrski, tuka gi imas i braka Usos, od koi edniot bi bil na stranata na Roman, a drugiot od stranata na The Rock.
- AJ Styles, ovaa mi se cini e negova posledna godina vo WWE, pa bi mozel da bide pobednik.
- Seth Rollins, dolgo vreme go nema vo WWE (opravdano), ocekuvam da se vrati na RR, pa ako pobedi bi mozel vo feud so Roman Reings, vo meguvreme ke napravi Face Turn.
- Daniel Bryan, postojat dobri sansi da pobedi, a RR nikogas nema osvoeno. Dolgo vreme se suska za mec pomegu nego i Roman Reings, pa bi mozelo toa da se sluci na Wrestlemania.
- Braun Strowman, dolgo vreme go nema, pa bi mozel da se vrati na RR i da pobedi, vo ova najmalku veruvam.

Drugi potencijalni pobednici neznam koi bi mozele da bidat.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.987
dragonsky sto mislis koj ke bide pobednik na RR?

Ja vaka imam nekoi predviduvanja za toa koj bi mozel da zeme RR.
- Sheamus, bi vlegol vo feud so Drew, tuka ima od start dobar feud, a vo privaten zivot se dobri prijateli.
- John Morrison, bi mozel i toj da osvoi, a kuferceto vo meguvreme go kesira The Miz, i ete na Wrestlemania mec Morrison vs The Miz, vo meguvreme Morrison pravi Face Turn.
- Brock Lesner, vo slucaj da se vrati bi vlegol vo feud so Roman Reings, tuka bi igral golema uloga i Paul Heyman, bidejki i na dvajcata e menadzer, ne pamtam Brook da se ima razdeleno/skarano so Heyman.
- The Rock, kako i vo pogorniot slucaj, ako se vrati bi vlegol vo feud so Roman Reings, so kogo e vo rodninski vrski, tuka gi imas i braka Usos, od koi edniot bi bil na stranata na Roman, a drugiot od stranata na The Rock.
- AJ Styles, ovaa mi se cini e negova posledna godina vo WWE, pa bi mozel da bide pobednik.
- Seth Rollins, dolgo vreme go nema vo WWE (opravdano), ocekuvam da se vrati na RR, pa ako pobedi bi mozel vo feud so Roman Reings, vo meguvreme ke napravi Face Turn.
- Daniel Bryan, postojat dobri sansi da pobedi, a RR nikogas nema osvoeno. Dolgo vreme se suska za mec pomegu nego i Roman Reings, pa bi mozelo toa da se sluci na Wrestlemania.
- Braun Strowman, dolgo vreme go nema, pa bi mozel da se vrati na RR i da pobedi, vo ova najmalku veruvam.

Drugi potencijalni pobednici neznam koi bi mozele da bidat.
Уф, вака на прва..неам појма, ваљда ептен зависи од тоа кој го имаат договорено од парт тајмери

Прв избор: Парт тајмер како Брок или Сена или Рок или шо знам

Од овие актуелниве..уф, стварно неам појма, ми делува ко све да би било underwhelming. Ете,Шинсуке и Џеј некаков програм демек тизаат со Роман, ама шо знам...Big E исто има пуш некаков.. Брајан до некаде исто е опција уште немал феуд со Роман.. ете Шејмус со Дру што спомна..

Вака...би рекол Сет, мислам од сите активни што останаа најголеми шанси има он, тамам меч со Роман би бил кул се друго е underwhelming некако

Така да..или парт тајмер или Сет според мене
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.987
Леле, читам резултати за СД:...пуш му се спрема на Шинсуке :( Ич не ми фалеше искрено
Се тие инди дарлингс што се, ептен досадни ми се, Цезаро, Шинсуке, Брајан, Балор..

Ај Брајан има работено мејн евент па може со добар човек да извади добар меч.
Исто и Овенс ми е у таа категорија

Од тие ми се допаѓа само Семи, ама и него му тргна времето, кога дојде у WWE бее топ, сега го уништија максимално и на него не му се работи веќе...

Него...Роман :cuc: :cuc: :cuc:

Во каква серија на мечеви и character work е влезен....надреално, 7-8 години немало ваков лик што целосно гази у секоја смила у фирмава :cuc: :cuc:

Нека остане Хејман креативно со Роман, очигледно замешува и тој прсти, ептен ептен предобра работа
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Epa sega veke ima smisla da se svirka Roman, heel Roman. :D
Автоматски споено мислење:

Ova go imav objaveno lani proletaa, dobro e pogodija edna rabota :D
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334
Мислам дека Брајан или Брок ке победат на Ројал Рамбл.

А на ВМ ќе биде вака нешто:
Брајан вс Роман
Брок вс Дру (или Голдберг, зависи од коронова)
Едџ вс Ренди
Вајат вс Голдберг (или Кејт Ли)
Шарлот вс Асука итн.

Со Накамура не знам шо планираат. Очигледно има пиш ама не верувам дека ќе биде во МЕ на ВМ.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.987
Мислам дека Брајан или Брок ке победат на Ројал Рамбл.

А на ВМ ќе биде вака нешто:
Брајан вс Роман
Брок вс Дру (или Голдберг, зависи од коронова)
Едџ вс Ренди
Вајат вс Голдберг (или Кејт Ли)
Шарлот вс Асука итн.

Со Накамура не знам шо планираат. Очигледно има пиш ама не верувам дека ќе биде во МЕ на ВМ.
Да бе, зошто не ми текна за ова Вајат vs Голдберг, има логика, може дури и синематик меч да направат

Иначе ете, објавија вчера следните три Мании, оваа година ќе биде пак две вечери. Малце хаос им е се со коронава, ама ете, во Флорида исто ко и лани што требаше, а таа од оваа година во Холивуд ќе биде преместена за 2023, а догодина ќе биде во Тексас.

Мене ми е рано да предвидувам пошто не мислам дека и овие знаат што би букирале уште, ем корона, ем све..

Дури мислам ни Еџ-Ортон не им е сигурна, ако сметаат дека е веќе видено може да пробаат Еџ-Стајлс, пошто ЕјЏеј секако нема што да прави ептен

Брок не е под договор, ако го договорат добро, ако не...мораат план Б

Верувам после Рамбл ќе знаеме барем еден-два мечеви, ама вака од прва и мене ми делува Шарлот-Асука како единствен сигурен меч, не знам зошто :D
Демек и Бјанка ја пушнуваат на СД, може да биде Бјанка-Саша таму, шо знам

Big E е ИЦ шампион, кој знае и со него што планираат...

Исто и Реј Мистерио..таг титула да не би освоил со син му? Има шанса, еве хил шампиони се сега

Сет Ролинс е огормен Х фактор, вака на прва би рекол он или ќе има меч за титула (против Дру или Роман) или ќе има меч со ЕјЏеј Стајлс
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Да бе, зошто не ми текна за ова Вајат vs Голдберг, има логика, може дури и синематик меч да направат

Иначе ете, објавија вчера следните три Мании, оваа година ќе биде пак две вечери. Малце хаос им е се со коронава, ама ете, во Флорида исто ко и лани што требаше, а таа од оваа година во Холивуд ќе биде преместена за 2023, а догодина ќе биде во Тексас.

Мене ми е рано да предвидувам пошто не мислам дека и овие знаат што би букирале уште, ем корона, ем све..

Дури мислам ни Еџ-Ортон не им е сигурна, ако сметаат дека е веќе видено може да пробаат Еџ-Стајлс, пошто ЕјЏеј секако нема што да прави ептен

Брок не е под договор, ако го договорат добро, ако не...мораат план Б

Верувам после Рамбл ќе знаеме барем еден-два мечеви, ама вака од прва и мене ми делува Шарлот-Асука како единствен сигурен меч, не знам зошто :D
Демек и Бјанка ја пушнуваат на СД, може да биде Бјанка-Саша таму, шо знам

Big E е ИЦ шампион, кој знае и со него што планираат...

Исто и Реј Мистерио..таг титула да не би освоил со син му? Има шанса, еве хил шампиони се сега

Сет Ролинс е огормен Х фактор, вака на прва би рекол он или ќе има меч за титула (против Дру или Роман) или ќе има меч со ЕјЏеј Стајлс
Сет Ролинс-Мурфи, мислам дека феудот меѓу нив не е завршен, ако не земе рамбл, и ако не биде во меч за титулата, мислам дека ќе има меч со Мурфи.
А што мислиш за смекдаун воменс титулата, Саша Бенкс-Бејли ти изгледа ли како возможен меч? или пак ќе се врати Ронда на Рамбл и ќе освои, па ќе го предизвика шампионот (веројатно Саша Бенкс)? којзнае.
За рав воменс титулата се согласувам со Јан Полат и јас мислам дека ќе биде Асука-Шарлот.
Брок во случај да се врати и да не земе Рамбл, во игра е и Боби Лешли како можен противник за вреслмениа.
Накамура мислам дека би можел да има меч со Џеј Усо.
Рок ако се врати за вресмениа сум сигурен дека би имал меч со Роман Реингс.
Реј и син му би можеле да бидат тег тим шампиони.
Шејмус-Кеит Ли, исто е во игра како евентуален меч на вреслмениа. Во случај некој од нив да нема меч со Дру на вресмениа.
Ренди Ортон некако ми е поверојатно да има меч со Финд, отколку со ЕЏ, мислам тоа е видено веќе, и да не се повторуваат повторно, но кој ги знае.

Како и да е ќе видиме како ќе биде, иима време до Вреслмениа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.987
Сет Ролинс-Мурфи, мислам дека феудот меѓу нив не е завршен, ако не земе рамбл, и ако не биде во меч за титулата, мислам дека ќе има меч со Мурфи.
А што мислиш за смекдаун воменс титулата, Саша Бенкс-Бејли ти изгледа ли како возможен меч? или пак ќе се врати Ронда на Рамбл и ќе освои, па ќе го предизвика шампионот (веројатно Саша Бенкс)? којзнае.
За рав воменс титулата се согласувам со Јан Полат и јас мислам дека ќе биде Асука-Шарлот.
Брок во случај да се врати и да не земе Рамбл, во игра е и Боби Лешли како можен противник за вреслмениа.
Накамура мислам дека би можел да има меч со Џеј Усо.
Рок ако се врати за вресмениа сум сигурен дека би имал меч со Роман Реингс.
Реј и син му би можеле да бидат тег тим шампиони.
Шејмус-Кеит Ли, исто е во игра како евентуален меч на вреслмениа. Во случај некој од нив да нема меч со Дру на вресмениа.
Ренди Ортон некако ми е поверојатно да има меч со Финд, отколку со ЕЏ, мислам тоа е видено веќе, и да не се повторуваат повторно, но кој ги знае.

Како и да е ќе видиме како ќе биде, иима време до Вреслмениа.
Не бе, завршен и се сите тие феуди нема шанса да продолжат ја мислам

Саша-Бејли има некои 10% шанса да се случи, I can see it happening ама ваљда ќе пробаат нешто друго

Па имаше Дру еден меч со Лешли пред година дена мислам за титула?
Ептен е тоа последна опција ако не најдат некој нов па нешто да пробаат title vs title ама пак, последно решение ако не успее нешто со друг човек

Накамура ваљда ќе има сега со Усо, не верувам до Манија да го фураат тоа некако предолго би било ваљда, шо знам...

Да, да, Рок ако се врати 100% со Роман, ама...кај би се вратил сега, сигурно WWE се надева на тоа ама у моментов..шо знам..не ми се верува

Да, се сложувам ова за Шејмус-Ли, ако двајцата немаат меч со Дру или шо знам ваљда би имале меѓусебен меч..ииилии можеби они+некоја легенда vs Hurt Business 3 v 3?

Па Ортон сега ќе има изгледа меч на Манија, пак, не верувам тоа до Април да трае ептен е далеку Април тоа се негде 15 шоуа, премногу е било што да трае до тогаш


Вака у моментов ми из гледа ко за прв пат WWE да нема идеја што е сигурно, ваљда ни после Рамбл нема да знаат ептен

На пример, лани тизаа Edge vs AJ Styles ама се повреди AJ. Кој знае што им бил планот и дали имало план таму

Ќе видиме, има неколку интересни ситуации

Онака, знаејќи ги WWE некако ми мириса на Строман против Омос, телохранителот на Еј-Џеј :D
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Posle denesnata epizoda mislam deka Edge moze I mec za titula da ima. A ova so Orton-Fiend/Alexa Bliss ke tera do Wrestlemania.
Автоматски споено мислење:

Ko mozea Rey-Rollins storilajnot da go teraat 5 meseci, moze I Orton-Fiend
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334
Tesko vo zivo ama utre ke go izgledam. Inaku se nadevam vecer deka ke zavrsi Orton/bray.

Nesto ko so citav Brok ne se vrakal za RR pa mislam deka ili bryan ili edge ke pobedat (se nadevam brajan).

I so Asuka ne znam so ke bide. Pred dve nedeli izgubi cisto od Alexa pa nekako nema smisla da bide sampion. Moze Alexa/Sarlot bi bilo najdobro za WM sega.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Ja bi trebalo da ostanam da gledam. Posle podolgo vreme pratam so kontinuitet WWE.

Od kaj mazite definitivno nema nekoj favorit. Ako moram da kazam moja prognoza e nekoj od AJ Styles ili Edge.

Za kaj zenite kako favorit se spomnuva Bianca Belair.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.987
Ke gleda li nekoj Royal Rumble?
Tesko vo zivo ama utre ke go izgledam. Inaku se nadevam vecer deka ke zavrsi Orton/bray.

Nesto ko so citav Brok ne se vrakal za RR pa mislam deka ili bryan ili edge ke pobedat (se nadevam brajan).

I so Asuka ne znam so ke bide. Pred dve nedeli izgubi cisto od Alexa pa nekako nema smisla da bide sampion. Moze Alexa/Sarlot bi bilo najdobro za WM sega.
Ќе се гледа (или барем се надевам дека ќе гледам, не е тоа тоа на снимка :D)

Ја се уште типувам на Сет дека ќе освои, ќе се разочарам ако е некој рандом човек, во моментов не гледам друг блокбастер освен Сет ако осови (или парт-тајмер)

Инаку за Асука..не изгуби чисто бе, имаше шенаниганс :D
Немаат појма што прават ама ај.
Се некако мене ми вели Шарлот-Асука меч за титула, можеби ако Шарлот тепа ќе биде тоа.

Ама од друга страна..викам, ептен немаат појма што прават

Зошто Алекса не би победла? Што е причата тука, ако е литерали ол пауерфул суштество? Мех

Бреј како ќе се врати? Што и да направат..
Шо знам..
Моја теорија е деак Fiend е сега во Алекса, и Бреј ќе си биде обичен само и тој ќе биде исплашен од неа ор самтинг лајк дет


А не верувам дека би завршило вечер, не гледам како
Бреј ќе мора да се врати и да продолжи причата со Ортон

А ако Бреј се врати и нема никаква приказна со Ортон..зошто би немало?

Не знам, ептен глупости праат, ама ај :D

Очекувам добар евент вечер скеако е забавно, дури и кога е тапа е добро :D :D

Голдберг-Дру треба да е интересно исто иако секогаш се шокирам како БУКВАЛНО ГОЛДБЕРГ НЕМА КОНДИЦИЈА ДА СТОИ ВО МЕСТО ЕДНА МИНУТА
КАО ЊТФ ЦЕЛО ВРЕМЕ СЕ ПОТИ ПОСЛЕ ДВЕ ИЗГОВОРЕНИ РЕЧЕНИЦИ КАКО Е ВОЗМОЖНО ЦЕЛО ВРЕМЕ ДА СЕ ПОТИ ЧОВЕКОВ И ДА СЕ БОРИ ЗА ЗДИВ ЊТФ????
Автоматски споено мислење:

Иначе ако пратите шпекулации, иамше една теорија дека можеби би планирале опција каде сите би биле елиминирани пред да влезе број 30....и само да се чека да се види кој ќе биде победникот :D

наводно ова како опција го имале долго време ама никогаш не се решиле (а нема ни вечер изгледа ама ипак, интересна теорија е :D )
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
1.044
Поени од реакции
983
Pre show pocnuva vo 11. Bi trebalo dva meca da ima vo pre show. Potoa glavnoto sou okolu 3 saata (od 1 pocnuva). Dvata royal rumble po 1 saat, ili saat I nesto. Roman-Owens okolu 20tina minuti, Goldberg-Drew, klasika koga ima mec Goldberg, okolu 3-4 minuti. Sasha Banks-Carmella okolu 15 minuti, I uste Tag Tea za zenskata titula okolu 15 minuti. Mislam vaka ke bidat. Plus pomegu intervjua.
Do 4 bi trebalo da bide gotovo. Sabajle od 8:30 sum stanat, ali moze do 4 da izdrzam, I onaka utre sum doma cel den.
Автоматски споено мислење:

Seth Rollins osvoi pred 2 godini, ne veruvam sega pak da mu dadat pobeda (ako se vraka)
Definitivno najnepredvidliv Royal Rumble, ima mnogu superstari koi mozat da pobedat vecer. Sto go pravi daleks pointeresno za gledanje.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom