WWE

Член од
13 јануари 2015
Мислења
913
Поени од реакции
813

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.927
Поени од реакции
78.340
@dragonsky slusna? isceznal Shad Gaspard poranesen clen na Crime Time. Vo moreto nekade isceznal
Se nadevam ke go najdat.
Дап :( Се откажале од барање..штом после еден ден не успеале да го најдат....... :(
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
913
Поени од реакции
813
@dragonsky :(
Bivši WWE wrestler Shad Gaspard preminuo je u 39. godini života saopštila je danas policija Los Anđelesa.

Shad je stradao u nesreći koja se dogodila 17. maja kada se utopio blizu Venice Beach plaže u Kaliforniji, potraga za njim trajala je 3 dana a njegovo beživotno telo pronađeno je danas.

#RIPShad

Rated-R
Od stranata WWE Balkan
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
913
Поени од реакции
813
Rusev cita kajgana, xexe.
Abe neka dogovori turneja na WWE vo Bugarija, da gledame vo zivo.
Znam deka bea vo Srbija vo 2009, ali kasno doznav togas.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.927
Поени од реакции
78.340
Rusev cita kajgana, xexe.
Abe neka dogovori turneja na WWE vo Bugarija, da gledame vo zivo.
Znam deka bea vo Srbija vo 2009, ali kasno doznav togas.
Отпуштен е од WWE, ништо не може да договори :D

Особено со Коронава, изгледа ни во САД нема да имаат турнеи до крај на годинава

Чисто сумњам дека некогаш би виделе потенцијал во балканов, очигледно изгубиле ептен пари тогаш што не се вратиле :D

Едино Диџакович ако му дадат југословенски гимик и го напраавт шампион :D

А еве иначе во Србија што беше тогаш:


Памтам ептен ми беше криво што србите ХХХ-Ортон добиваат, ептен јак беше феудот тогаш


Не изгледа како ептен јака карта можеби од прва, ама Сена, Ортон и ХХХ штом ги имаа онда е полна капа
Башка Кофи, Харди... па и Биг Шоу и МВП...

Звучи забавно како и да е
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.927
Поени од реакции
78.340
Abe Roman i Heyman teg tim, a? :D
Ke vidime do kade ke odat so ova.
нешто може како cm punk, ќе долго време шампион, и пак некако ќе се појави леснар
Еве најавено за во петок Шејмус, Биг Е, Ридл и Корбин во #1 contender match

Фејс ситуацијава во СД е канцер

Наводно Вајат сега ќе биде фејс

Не знам, фалат работи некако да се дешават

Добар твист е ова со Роман ама шо знам некако избрзан, ја би преферирал да останеше фејс

Изгледа до Манија ќе ја држи титулата а таму против кој би ја изгубил не знам..

Би бил заинтересиран во добар програм меѓу Харди и Роман мислам би функционорало добро тоа

Во Отис изгубив надеж дека ќе направат нешто со него и куферчето, ваљда Роман ќе го тепа, шо знам..

Инаку Брок официјално нема договор, претпоставувам накај Јануари таму негде ќе договори он да се врати за јака сума

Ама стварно, во моментов не знам против кого би изгубил Роман...

Ридл и Биг Е не верувам...ама шо ги знам..
Другите 2 фејсови (што не се Бреј) се Харди и Отис...а и тоа не верувам..

На крај краева некој од НХТ или од RAW ако освои Рамбл..стварно не знам...
Не верувам пак Роман-Брок да прават волку брзо...

Сена/Рок некој таков да се врати? Шо знам..

Не верувам WWE да сака да го врати Панк за да му ја земе титулата на Роман на мејн-евент на Манија..иако, реално, добри пари лежат во тоа за сите инволвирани и мислам можеби и најпаметна идеја е. Ама и најмалку веројатна
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
913
Поени од реакции
813
Cek sega. Pobedi Usos i ke go predizvika Roman za titulata. No toa ke bide narednata nedela ili na PPV?

Ili vo otsustvo na face superstari, se resile da go pusnat Usos (Jey)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.927
Поени од реакции
78.340
Cek sega. Pobedi Usos i ke go predizvika Roman za titulata. No toa ke bide narednata nedela ili na PPV?

Ili vo otsustvo na face superstari, se resile da go pusnat Usos (Jey)
На ППВ ќе биде, најавено беше одма после мечот дека на ППВто ќе биде

Па не дека ќе го пушнат ептен Џеј, после мечов ќе се врати пак некаде рандом, евентуално ако ептен импресионира па да му дадат и реванш

Ама да, така нешто, нема ептен многу фејсови, и башка...сите знаат дека Роман ќе ја зачува титулата, па барем да не изгуби некој битен човек како Браун или Вајат..ајде нека биде Усо.
Плус приказната е тука дека се роднини и е лесно да се направи ваква приказна, плус ова ќе му го зголеми heel статусот на Роман и така...

Ќе биде интересно, уште од пред 10 години можда (бреј у курац лета времево :D ) кога беа со Тамина ми фаќаа око браќава, не знам зошто тогаш на некои им беа досадни, отсекогаш Усос биле квалитетни луѓе што ги бива, ако е ова вистински меч и ако имаат стварно меч кој нема да заврши со некоја глупа приказна тогаш мислам дека има потенцијал ова да биде многу многу добар меч

Јбг, тоа е, милион евенти имаат, и ова изгледа како филер ППВ на хартија, ама барем јас лично имам очекување за добар меч меѓу Роман и Џеј (ако е тој, стварно не ги разликувам, а и не се замарам да им ги учам имињата :D)

Него...Бејли сегментов беше брутален, немало вака опасно демолирање меѓу жениве до сега мислам
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
913
Поени од реакции
813
На ППВ ќе биде, најавено беше одма после мечот дека на ППВто ќе биде

Па не дека ќе го пушнат ептен Џеј, после мечов ќе се врати пак некаде рандом, евентуално ако ептен импресионира па да му дадат и реванш

Ама да, така нешто, нема ептен многу фејсови, и башка...сите знаат дека Роман ќе ја зачува титулата, па барем да не изгуби некој битен човек како Браун или Вајат..ајде нека биде Усо.
Плус приказната е тука дека се роднини и е лесно да се направи ваква приказна, плус ова ќе му го зголеми heel статусот на Роман и така...

Ќе биде интересно, уште од пред 10 години можда (бреј у курац лета времево :D ) кога беа со Тамина ми фаќаа око браќава, не знам зошто тогаш на некои им беа досадни, отсекогаш Усос биле квалитетни луѓе што ги бива, ако е ова вистински меч и ако имаат стварно меч кој нема да заврши со некоја глупа приказна тогаш мислам дека има потенцијал ова да биде многу многу добар меч

Јбг, тоа е, милион евенти имаат, и ова изгледа како филер ППВ на хартија, ама барем јас лично имам очекување за добар меч меѓу Роман и Џеј (ако е тој, стварно не ги разликувам, а и не се замарам да им ги учам имињата :D)

Него...Бејли сегментов беше брутален, немало вака опасно демолирање меѓу жениве до сега мислам
Повеќе од јасно е дека ќе има меч Бејли вс Саша. Е сега дали ќе го чуваат мечот за вреслманиа (како што разбрав од еден сајт) или за брзо време ќе се случи, ќе видиме
 
На врв Bottom