WWE

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.838
Поени од реакции
78.235
1587047275298.png
Автоматски споено мислење:

Да се потсетиме на интересни моменти од минатото (бар за мене).
Од цел Нексус само Даниел Брајан опстана во WWE.
Вејд Берет изгледаше јак само на почеток, потоа слабо, шанси во мејнавент на Рав или Смекдаун не доби, а не па да се бори за титула на пејпервју (зборам за главните титули). Последно што прочитав целосно се повлекол од врестлингот (??).
Хејт Слејтер нема потреба да се коментира, џобер. Ту и таму по некој меч од 1 минута добиваше. Сега незнам дали е уште во WWE?
Мајк Тарвер, тој целосно исчезна после Самерслем 2010. И од тогаш ич се нема појавено, може во некоја друга компанија да е моментално, или да се повлекол?
Скип Шефилд и тој после Самерслем исчезнa, но по две години се врати како Рајбек. Ајде за него може да се каже дека имаше некакви успеси, успеа да влезе во мејнавентери, иако не освои позначајна титула. Но сепак беше интерконтинентален шампион. Од пред неколку години и тој ја напушти компанијата, а што прави сега не сум запознат.
Дарен Јанг, исто како и за Хеј Слејтер.
Џастин Гебријел, според многумина он беше со најголем потенцијал во Нексус, но ништо ни тој не направи, не доби позначајна улога во WWE, и сега незнам каде е. Долги години се поминати како ја напушти компанијата.
Давид Отунга. Беше тег тим шампион со Џон Сена (знаеме како) потоа премина во нексусот на Си Ем Панк. Беше и менаџер на Рав (ми се чини?). Последно што знам е дека беше коментатор.
Ова беа првата генерација на НХТ, од нив само Даниел Брајан се задржа и доби позначајна улога во WWE. А знаеме дека многу од денешните големи ѕвезди во WWE се дојдени од НХТ.

И би кажал за мене лично дека 2010 година ми беше најинтересна во WWE. Тоа беше година кога најактивно пратев WWE.
Автоматски споено мислење:

WWE je nastavio čišćenje rostera te su otkaze dobili Drake Maverick, Curt Hawkins, Karl Anderson, Luke Gallows, Heath Slater, Eric Young, EC3, Sarah Logan, Aiden English, Lio Rush, Mike Kanellis, Deonna Purrazzo, Maria Kanellis, Primo, Epico, Zack Ryder, Rowan, No Way Jose i Rusev.

Lista otpuštenih imena se povećava iz minuta u minut te su otkaze dobili i backstage osoblje i producenti Billy Kidman, Kurt Angle, Mike Rotunda, Dave Finlay, Pat Buck, Shawn Daivari, Sarah Stock, Shane Helms, Lance Storm kao i sudije Scott Armstrong i Mike Chioda. Totalna čistka.

#WhosNext

Rated-R

Од една фејсбук страна
Се сложувам и јас, откако Панк замина и Шилд се распадна ептен е срање WWE

Тоа беа ептен добри пар години

Нексус, па Панк, па Шилд
Серија од три години со ептен јаки сторилајнс беа..

Се надевам дел од отпуштениве ќe се вратат кога ќе заврши кризава

А за луѓево, еве кај се дел од нив:

Вејд Берет е во NWA коментатор периодов

Слејтер, ете го отпуштија :( И тој треба сега да се набилда ко Џиндер и Дру и да се врати :D

Искрено за Тарвер немам појма, могуче е и да не се бори повеќе

Рајбек на Јутјуб е деновиве

Мислам Џастин е на инди сцената, таму работи деновиве

Да, да Отунга беше на Лауринатис асистент едно време во стори лајн, мене забавен ми беше Лауринаитис :D
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
910
Поени од реакции
811
Ех ко беше озбилен Р Трут. Како негативец имаше позначајна улога во WWE. Па и порано таа година, мислам имаше и феуд со Џон Сена за WWE титулата. 2010, а после нејзе и 2011, 2012 имаше интересни феуди. Џон Сена со Лауринатис и Биг Шоу во летото 2012. Во исто време Си Ем Панк-Даниел Брајан- Еј Џеј Ли(still a better love story than twilight :D), феудот на Џон Сена- Си Ем Панк, летото 2011 година. Исто време Кристијан-Ренди Ортон. Стрејт Еџ Социјалити на Си Ем Панк во пролета-летото 2010 и феудот со Реј Мистерио, кога му ја ишишаа косата па носеше маска :D
И уште многу други интересни феуди и моменти.

Денес е далеку по тапа од погоре наведениот период.
Автоматски споено мислење:

Сега баш гледам на јутуб од есента 2010 година од Рав, и уште повеќе ми фали периодот. Многу добро се сеќавам дека сите ппв-а ги имав на компјутер
 
Последно уредено:
Член од
13 јануари 2015
Мислења
910
Поени од реакции
811
Член од
13 јануари 2015
Мислења
910
Поени од реакции
811
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

@dragonsky што викаш на Bayley vs Sasha Banks мејнавент на самерслем?
@orko100 кажи и ти нешто.
Роман Рејнс хеел турн, Сами Зејн мејнавентер.
Сепак ова се само предвидувања, незнаеме дали ќе се остварат.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.838
Поени од реакции
78.235
@dragonsky што викаш на Bayley vs Sasha Banks мејнавент на самерслем?
@orko100 кажи и ти нешто.
Роман Рејнс хеел турн, Сами Зејн мејнавентер.
Сепак ова се само предвидувања, незнаеме дали ќе се остварат.
Nah, ако има публика нема шанса ова да е мејневентот

Нема шанса Роман хил да биде, особено не после канцерот и тоа што публикава го поддржува што се повлече од Манија ради здравје.
Ја читав ваљда Бреј ќе го тепал Браун па после кога ќе се врати светот во нормала Роман ќе го тепал Бреј за титула

Зејн никад нема да биде мејневентер, има среќа што е шампион, и он ќе биде ко Зиглер ќе го користат тука и таму да put over други луѓе, за жал WWE така го гледа, во исти кош со Цезаро, Зиглер, Накамура....
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
910
Поени од реакции
811
ќе видиме, али верувам дека бар некое од предвидувањата ќе се остварат.
За Money In The Bank, мислам дека Алестар Блек ќе го земе куферчето. А шампионите ќе направат retain.

знам дека на википедија секој може глупости да пишува, али ова ептен ме изнасмеа, Bray Wyatt vs Braun Strowman for the Women's championship :pos: 95571158_272627003758702_4174291475330236416_n.png
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.838
Поени од реакции
78.235
ќе видиме, али верувам дека бар некое од предвидувањата ќе се остварат.
За Money In The Bank, мислам дека Алестар Блек ќе го земе куферчето. А шампионите ќе направат retain.

знам дека на википедија секој може глупости да пишува, али ова ептен ме изнасмеа, Bray Wyatt vs Braun Strowman for the Women's championship :pos:Прегледај го приврзокот 249076
Ок морав малце да манијачам..што ти е првиот таб? Онлајн Fed Simulator игра? Добра е?

Ја од све што имам видено по нетов сите некако too much ми се, ми фалат вакви игри ама и забавни да се ипак :D
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
910
Поени од реакции
811
Изигравам генерален менаџер во WWE, и составувам мечеви за RAW, Smackdown i PPV-а. :D
Интересна игра, а има и други шоуа како AEW, NXT, IMPACT, ROH, NWA. Али за тие незнам многу и не ги играм, не ме интересираат.
Единствено знам дека Дин Амброс, Крис Џерико, Џек Свагер и Коди Роудс (може има и други) се во AEW.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
910
Поени од реакции
811
Само Џиндер Махал нема шанси да земе ворлд титула во иднина. За другите постојат какви такви шанси, бар според мене.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.838
Поени од реакции
78.235
@stiv_milanezot Го виде entrance-от на Крос? Најдобро влагање since god knows when, очигледно одат all in

Не пратам ептен NXT, ама изгледа it picks up, Декстер Лумис е кул лик (и во ТНА исто беше интересен), со Чампа, Кол, Гаргано како хил, Крос, Кит Ли, Балор, Велветин и останатите NXT има ептен stacked roster, и ова е без да ги спомнам Диџакович, Грајмс, Крузервејтите, ВАЛТЕР, другите членови на UE, жените...

Ептен ми е криво за ЕЦ3 што не го искористија подобро :( Ептен сакам карактер вреслери, се надевам Декстер Лумис ќе добие сериозен пуш, ептен кул лик е и за негативец и за позитивец

Криво ми е малце за Диџаковиќ што се губи полека, мислам најдобро би било да го земат на мејн ростер како мега негативец, стандард Винс фора, ќе глуми нешто Југословен пореметен од војната, ќе му стаат некој рандом менаџер, ќе победува џабери 3-4 месеци, па ќе победи мидкардери пар месеци и ќе го фрлат во меч за титула со главниот фејс шампион во моментот...ќе има пар месеци сериозен феуд со шампионот фејс.....ќе изгуби све....и за 3 години од тоа ќе биде комеди џабер :D
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
910
Поени од реакции
811
@stiv_milanezot Го виде entrance-от на Крос? Најдобро влагање since god knows when, очигледно одат all in

Не пратам ептен NXT, ама изгледа it picks up, Декстер Лумис е кул лик (и во ТНА исто беше интересен), со Чампа, Кол, Гаргано како хил, Крос, Кит Ли, Балор, Велветин и останатите NXT има ептен stacked roster, и ова е без да ги спомнам Диџакович, Грајмс, Крузервејтите, ВАЛТЕР, другите членови на UE, жените...

Ептен ми е криво за ЕЦ3 што не го искористија подобро :( Ептен сакам карактер вреслери, се надевам Декстер Лумис ќе добие сериозен пуш, ептен кул лик е и за негативец и за позитивец

Криво ми е малце за Диџаковиќ што се губи полека, мислам најдобро би било да го земат на мејн ростер како мега негативец, стандард Винс фора, ќе глуми нешто Југословен пореметен од војната, ќе му стаат некој рандом менаџер, ќе победува џабери 3-4 месеци, па ќе победи мидкардери пар месеци и ќе го фрлат во меч за титула со главниот фејс шампион во моментот...ќе има пар месеци сериозен феуд со шампионот фејс.....ќе изгуби све....и за 3 години од тоа ќе биде комеди џабер :D
Не, не сум го видел.

Абе не пратам многу НХТ. Од играта и малку видеа на јутуб знам за Циампа, Адам Кол, Кеит Ли, Гаргано, Валтер, Дијаковиќ. А баш би сакал Сиампа и да го видам во скоро време во главниот ростер. А исто и Валтер може. И двајцата би биле совршени за негативци.

Дијаковиќ е Хрват, Отис по потекло е Србин. Резар од АОП по потекло е Албанец од Косово. Би било интересно кога би направиле феуд, Отис вс Дијаковиќ, или Отис вс Резар. Би испаднала јака приказна. Одмазда за војните, или така нешто.
Али треба прво да се осамостојат, соло кариери, зш сега се во тег тимови, мислам на Резар и Отис.

И да го вратат и Русев, он имаше битни феуди на почетокот, со Роман и Сена, али последните години никаква позначајна улога не доби.
Автоматски споено мислење:

Ете го ЕЦ3 бил 24/7 шампион. хаха.
А малку глупо е стварно што не му се даде шанса, глупо ми е човек со таква конструкција да е џобер.
Автоматски споено мислење:

Е овој е легенда. Да го вратат него и Сантино, и да видиме меч Сантино вс Елшров, да се посмееме малку. :D
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.838
Поени од реакции
78.235
Не, не сум го видел.

Абе не пратам многу НХТ. Од играта и малку видеа на јутуб знам за Циампа, Адам Кол, Кеит Ли, Гаргано, Валтер, Дијаковиќ. А баш би сакал Сиампа и да го видам во скоро време во главниот ростер. А исто и Валтер може. И двајцата би биле совршени за негативци.

Дијаковиќ е Хрват, Отис по потекло е Србин. Резар од АОП по потекло е Албанец од Косово. Би било интересно кога би направиле феуд, Отис вс Дијаковиќ, или Отис вс Резар. Би испаднала јака приказна. Одмазда за војните, или така нешто.
Али треба прво да се осамостојат, соло кариери, зш сега се во тег тимови, мислам на Резар и Отис.

И да го вратат и Русев, он имаше битни феуди на почетокот, со Роман и Сена, али последните години никаква позначајна улога не доби.
Автоматски споено мислење:

Ете го ЕЦ3 бил 24/7 шампион. хаха.
А малку глупо е стварно што не му се даде шанса, глупо ми е човек со таква конструкција да е џобер.
Автоматски споено мислење:

Е овој е легенда. Да го вратат него и Сантино, и да видиме меч Сантино вс Елшров, да се посмееме малку. :D
A бе хрват, србин...само по потекло, мислам и двајцата се родени во САД, прашање и дали знаат хрватски/српски
Само Диџакович што ја носи хрватската шаховница на облека мислам или нешто слично

Русев могуче во AEW да оди, ептен пропуштен потенцијал, цар беше човекот

Да да, Резар и Акам двајцата тотално од различни земји...а изгледаат ко браќа да се :D

Чампа има ептен повреди во кариерата, човекот е огромен борец па се врати некако и е уште подобар од било кога што бил, ама има кажано дека поради тоа што веќе има поминато неколку сериозни операции што би требало да му ја завршат кариерата ( а сепак се има вратено) не планира да биде дел од главниот ростер.
Едноставно не може физички да го поднесе притисокот од патување и борење секоја вечер поради сите проблеми, и не сака да ја ризикува кариерата, а наводно Triple H ќе му дозволи да остане во NXT за да го изгради како бренд

WALTER е цар! Глеј го NXT UK мечот со Тајлер Бејт од лани, малце е долг, ама стварно ептен добар меч. Не е баш вообичаен, повеќе е онака со силни удари и се тоа....ама мене ептен ми легна како јак меч

Не си во тек со настаните, Џејмс Елсворт лани беше обвинет за сексуални муабети со малолетно девојче, така да не верувам дека би го вратиле :D
ма да... шо знам :D

Иначе каква приказна со војните од балканов, мислиш некој од Америка знае нешто? :D
Автоматски споено мислење:


Ептен all in ќе одат со овој изгледа, ептен е вложено во entrance-ов, ќе се ложи Винс на него сто посто и во главен ростер
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
910
Поени од реакции
811
A бе хрват, србин...само по потекло, мислам и двајцата се родени во САД, прашање и дали знаат хрватски/српски
Само Диџакович што ја носи хрватската шаховница на облека мислам или нешто слично

Русев могуче во AEW да оди, ептен пропуштен потенцијал, цар беше човекот

Да да, Резар и Акам двајцата тотално од различни земји...а изгледаат ко браќа да се :D

Чампа има ептен повреди во кариерата, човекот е огромен борец па се врати некако и е уште подобар од било кога што бил, ама има кажано дека поради тоа што веќе има поминато неколку сериозни операции што би требало да му ја завршат кариерата ( а сепак се има вратено) не планира да биде дел од главниот ростер.
Едноставно не може физички да го поднесе притисокот од патување и борење секоја вечер поради сите проблеми, и не сака да ја ризикува кариерата, а наводно Triple H ќе му дозволи да остане во NXT за да го изгради како бренд

WALTER е цар! Глеј го NXT UK мечот со Тајлер Бејт од лани, малце е долг, ама стварно ептен добар меч. Не е баш вообичаен, повеќе е онака со силни удари и се тоа....ама мене ептен ми легна како јак меч

Не си во тек со настаните, Џејмс Елсворт лани беше обвинет за сексуални муабети со малолетно девојче, така да не верувам дека би го вратиле :D
ма да... шо знам :D

Иначе каква приказна со војните од балканов, мислиш некој од Америка знае нешто? :D
Автоматски споено мислење:


Ептен all in ќе одат со овој изгледа, ептен е вложено во entrance-ов, ќе се ложи Винс на него сто посто и во главен ростер
Da, de. Znaat, sigurno znae nekoj. Moze nekoja dobra prikazna da se naprai.
Nego gledase Money In The Bank?
Vide kako go osvoi Otis kuferceto? xaxxaxaxa. Moze da smislat vo petok da ima rematch. Corbin vs Otis vs Aj Styles. zs neferski ke zborat deka bilo. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.838
Поени од реакции
78.235
Da, de. Znaat, sigurno znae nekoj. Moze nekoja dobra prikazna da se naprai.
Nego gledase Money In The Bank?
Vide kako go osvoi Otis kuferceto? xaxxaxaxa. Moze da smislat vo petok da ima rematch. Corbin vs Otis vs Aj Styles. zs neferski ke zborat deka bilo. :D
Топ евент, искрено подобар и од WM ми беше со мечевиве, скоро сите ми беа забавни

Чисто сумњам Отис да стане шампион, ама баш ме интересира каде ќе одат со него

Истиов осечај го имав и и за Сендау кога освои.....и ете, и он не успеа со кеш инот

Има неколку интересни приказни што може да ги направат со него, ама мислам ќе го држи куферчето уште некое време

А баш помислив во коментот да не направат нешто рандом АЈ и Корбин да се симултани победници, да има двајца во исто време што ќе бидат холдери на куферчето.....ама ништо :D А појма немам како би функционирало тоа, можда треба некад да пробаат со некои грамади луѓе ко Строман или шо знам....да си го поделат куферчето на пола :D
 
На врв Bottom