WWE

Член од
4 декември 2011
Мислења
69
Поени од реакции
31
Зашо бе така зборите, топ се старите


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
814
Со коронавирусот во прашање е веројатно и Wrestlemania?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.975
Поени од реакции
78.420
Со коронавирусот во прашање е веројатно и Wrestlemania?
Па да.
Зависи од градот Тампа тоа сега за сега (така рекоа од WWE), ама ова беше пред Трамп да објави бан за голем дел од Европа..
А сите знаеме многу фанови од цел свет ќе патуваат таму така да...
Кој знае...
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
814

Јако. периодот кога најголеми негативци во компанијата беа мекменови.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.975
Поени од реакции
78.420

Јако. периодот кога најголеми негативци во компанијата беа мекменови.
А тој период долго време трае(ше) хаха

....тргнав да пишувам нешто како Fun fact за евентов...и сфатив дека е Беклеш а не турниот на Survivor Series кога Рок стана негативец

П.С. WWE Network ќе биде бесплатна т.е. сите топ 4 ППВиња што било кгоа постоеле (освен WM од годинава), Тејковери и пар документарци ќе бидат free за гледање (y)
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
814
А тој период долго време трае(ше) хаха

....тргнав да пишувам нешто како Fun fact за евентов...и сфатив дека е Беклеш а не турниот на Survivor Series кога Рок стана негативец

П.С. WWE Network ќе биде бесплатна т.е. сите топ 4 ППВиња што било кгоа постоеле (освен WM од годинава), Тејковери и пар документарци ќе бидат free за гледање (y)
Според тоа што сум го гледал на интернет тој период веројатно бил еден од наинтересните во целото постоење на компанијата. Поготово ривалството помеѓу WWF i Alliance. Кое траело неколку месеци и се завршило ми се чини со Survivor Series.
Иначе гледав видео вчера топ 10 најголеми негативци во историјата на WWE.
Кој се според тебе во ДЕНЕШНО време најголеми негативци?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.975
Поени од реакции
78.420
Според тоа што сум го гледал на интернет тој период веројатно бил еден од наинтересните во целото постоење на компанијата. Поготово ривалството помеѓу WWF i Alliance. Кое траело неколку месеци и се завршило ми се чини со Survivor Series.
Иначе гледав видео вчера топ 10 најголеми негативци во историјата на WWE.
Кој се според тебе во ДЕНЕШНО време најголеми негативци?
Па од аспект на пари, успешност, мејнстрим appeal и све тоа...
Секако дека е

Глеј ја публикава, само да ја гледаш и слушаш публиката goosebumps ќе те мавне


Уф...

Читав пред некое време демек WWE веќе не планира да создаде големи ѕвезди. Демек не треба да гледаш WWE ради луѓето туку заради компанијата, што е ептен ептен глупо и објаснува зошто квалитетот им е толку лош..
Башка страв им е ако создадат ептен големи ѕвезди дека ќе бидат поголеми од фирмата и ..глупости бе, ептен глупо, ама тоа е

Во моментов...шо знам..

Сет и Корбин ваљда?
Корбин е ептен хејтан, у старт со кого и да го ставиш публиката ќе го хејта, што е добро кога eventually Ќе изгуби..

Мене ми е ептен интересна групава на Сет, ме интересира каде ќе заврши све ова

А надвор од WWE, ако гледаш AEW, онда MJF е ептен добар негативец што и во вистински живот го живее гимикот и им покажува средни прсти на деца и слично :D
 
Член од
4 декември 2011
Мислења
69
Поени од реакции
31
Убави времиња беа тие

Него undertaker редно е да го пензионираме, што викате


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.975
Поени од реакции
78.420
Хаха, каква МемеМанија..
Живо ме интересира што ќе мислат луѓето за ова за 15-20 години од сега кога нвоа генерација ќе се запознава со ова..

Роман нема да биде дел од Манија изгледа поради тоа што имаше леукемија па не сака да ризикува со коронава apparently...
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
814
Со коронавирусот во прашање е веројатно и Wrestlemania?
Подобро да го откажеа, што е ова вреслмениа празна, без луѓе, навивачи.
Ич нема еуфориа кај мене. а наредиле 20 меча, ебате :D
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
751
Поени од реакции
323
Искрено се изненадив. Веројатно најдобрата ВМ 10 години на наназад.

Штета само шо Бреј џабе изгуби од Голдберг.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
814
Голдберг незнам зошто го враќаат цело време. Дали заради популарност. Искрено мене не ми е интересен. Секогаш мечевите со него траат по две минути.

Ова со Браун Строман не им било дел од замислите до пред неколку недели. Па веројатно и многу брзо ќе ја изгуби титулата.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
915
Поени од реакции
814
Да се потсетиме на интересни моменти од минатото (бар за мене).
Од цел Нексус само Даниел Брајан опстана во WWE.
Вејд Берет изгледаше јак само на почеток, потоа слабо, шанси во мејнавент на Рав или Смекдаун не доби, а не па да се бори за титула на пејпервју (зборам за главните титули). Последно што прочитав целосно се повлекол од врестлингот (??).
Хејт Слејтер нема потреба да се коментира, џобер. Ту и таму по некој меч од 1 минута добиваше. Сега незнам дали е уште во WWE?
Мајк Тарвер, тој целосно исчезна после Самерслем 2010. И од тогаш ич се нема појавено, може во некоја друга компанија да е моментално, или да се повлекол?
Скип Шефилд и тој после Самерслем исчезнa, но по две години се врати како Рајбек. Ајде за него може да се каже дека имаше некакви успеси, успеа да влезе во мејнавентери, иако не освои позначајна титула. Но сепак беше интерконтинентален шампион. Од пред неколку години и тој ја напушти компанијата, а што прави сега не сум запознат.
Дарен Јанг, исто како и за Хеј Слејтер.
Џастин Гебријел, според многумина он беше со најголем потенцијал во Нексус, но ништо ни тој не направи, не доби позначајна улога во WWE, и сега незнам каде е. Долги години се поминати како ја напушти компанијата.
Давид Отунга. Беше тег тим шампион со Џон Сена (знаеме како) потоа премина во нексусот на Си Ем Панк. Беше и менаџер на Рав (ми се чини?). Последно што знам е дека беше коментатор.
Ова беа првата генерација на НХТ, од нив само Даниел Брајан се задржа и доби позначајна улога во WWE. А знаеме дека многу од денешните големи ѕвезди во WWE се дојдени од НХТ.

И би кажал за мене лично дека 2010 година ми беше најинтересна во WWE. Тоа беше година кога најактивно пратев WWE.
Автоматски споено мислење:

WWE je nastavio čišćenje rostera te su otkaze dobili Drake Maverick, Curt Hawkins, Karl Anderson, Luke Gallows, Heath Slater, Eric Young, EC3, Sarah Logan, Aiden English, Lio Rush, Mike Kanellis, Deonna Purrazzo, Maria Kanellis, Primo, Epico, Zack Ryder, Rowan, No Way Jose i Rusev.

Lista otpuštenih imena se povećava iz minuta u minut te su otkaze dobili i backstage osoblje i producenti Billy Kidman, Kurt Angle, Mike Rotunda, Dave Finlay, Pat Buck, Shawn Daivari, Sarah Stock, Shane Helms, Lance Storm kao i sudije Scott Armstrong i Mike Chioda. Totalna čistka.

#WhosNext

Rated-R

Од една фејсбук страна
 
Последно уредено:
На врв Bottom