WTA тенис - општа дискусија

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
Каков бродолом на Макарова :facepalm:
 
L

Löwe

Гостин
Не верувам дека Серена може овде до титула. По мене една од Кербер и Остапенко освојува.
Чист и е патот и сервира како стока. Во размени е тапа ама пак доволно добра за боранијава што остана. Кербер да, ама Остапенко ако не и е денот од Ѓорческа ќе изгуби.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Чист и е патот и сервира како стока. Во размени е тапа ама пак доволно добра за боранијава што остана. Кербер да, ама Остапенко ако не и е денот од Ѓорческа ќе изгуби.
Да, но ако и е денот не може од никој да изгуби, буквално е unplayable.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Да, но ако и е денот не може од никој да изгуби, буквално е unplayable.
Само од Серена :D Џабе е со оние сервиси, колку сака нека ти е денот. Серена ако е на ниво, нема шанси никој на трева.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Што се случи со Серена бе??..што туку се расправа со судијата?..па дури и супервизорот го повика и почна да липа тука нешто да објаснува "i'm not cheater,why this is always happening to me,it's not fair,you own me apology"..прв пат ваков циркуз гледам и тоа на финале на гренд слем..отров за гледање
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Што се случи со Серена бе??..што туку се расправа со судијата?..па дури и супервизорот го повика и почна да липа тука нешто да објаснува "i'm not cheater,why this is always happening to me,it's not fair,you own me apology"..прв пат ваков циркуз гледам и тоа на финале на гренд слем..отров за гледање
Кога се десило тоа да вратам снимка? Пошо ме мрзеше да палам стрим за жениве?
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Каков тенис Осака... Ја издоминира и со сервиси и од основна.
Иначе Серена ради "coaching" јадеше прва опомена, после на 3-2 скрши рекет (втора опомена) и следниот гем ради казната го почна со 15-0 за Осака. Па на паузата го вреѓаше Рамос и доби трета опомена, и доби казна гем, место 4-3, 5-3 за Осака.
Па супервизори повика, плачеше едно 3,4 минути пауза имаше. Али сама си е крива за се. На крај пак му се закани нешто со прст му покажуваше, нема да ме зачуди и суспензија да јаде.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Каков тенис Осака... Ја издоминира и со сервиси и од основна.
Иначе Серена ради "coaching" јадеше прва опомена, после на 3-2 скрши рекет (втора опомена) и следниот гем ради казната го почна со 15-0 за Осака. Па на паузата го вреѓаше Рамос и доби трета опомена, и доби казна гем, место 4-3, 5-3 за Осака.
Па супервизори повика, плачеше едно 3,4 минути пауза имаше. Али сама си е крива за се. На крај пак му се закани нешто со прст му покажуваше, нема да ме зачуди и суспензија да јаде.
Чист coaching али оддамна не е досуден а бајаги од тренериве даваат совети и кога треба и кога не треба....Па ништо не бидна со Вердаско кога се пожали Мареј пред некоја недела.Мурат потврдил дека е coaching,ама посочи на Тони Надал дека и он многу пати делел совети и не добил ниедна опомена Надал. :D
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.943
Срам и арам да им е на кравата дебела за крокодилските солзи и драмата шо ја крена, и на дваесетте илјади залоени и закоравени ЌејЕфСи мозоци на трибините за “домаќинлукот“ шо го покажаа. Свака чаС Осака, попонизен спортист здравје:cuc::cuc:. Нека е прв од многу во иднина..


ПС - На судија да му кажеш “U should apologize to me, u're a thief“o_Oo_O:facepalm:.. Боже ме спали и сахрани!
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
62.001
Типична Американка... никогаш не е ваква кога победува.

Лицемерието на крајот кога бараше публиката да не го исвиркува судијата...

Само затоа што и други прават коучинг не значи дека и ти можеш. Уште и му се закануваше, нешто у стил на никогаш повеќе нема да судиш на тениски терен.

Аууу, како ми е мило што доживеа ваков мини нервен слом, ти ебам умислената фајтерка за женски права.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Она што Серена синоќа го направи беше срамота, и мора на некој начин да биде санкционирано од ВТА. Најстрашно од се беше што успеа да и го уништи најсреќниот момент во кариерата на Осака, која патем потполно ја надигра во секој аспект на на тениската игра.

И браво за судијата, прво заслужено и стегна казна поен, потоа заслужено и стега казна гем за навредите. Ако е Серена не значи дека може да прави што сака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom