World of Warcraft: Mists of Pandaria

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
На некој да не му пратија покана за Бета МоП?
 

Lord Macedon

Етнички жител на Кајгана
Член од
12 септември 2008
Мислења
135
Поени од реакции
21
Пробното тестирање за WoW-Mists of Pandoria ќе започне наскоро. Играчите заинтересирани за тестирање може да аплцираат на www.battle.net преку нивните кориснички профили.
Од компанијата најавуваат дека ова нема да биде конечната верзија и дека играчите ќе искусат само мал дел од целосната структура на играта. Исто така најавуваат дека можни се и измени во играта.
Blizzard не кажа колку играчи мисли да покане да ја тестираат оваа игра.
Mists of Pandoria е четврто продолжение.



извор http://igracnica.mk
 

Towelie

теХАЦЕ
Член од
26 јуни 2011
Мислења
307
Поени од реакции
254
Изгубија играчи со Катаклизмот затоа што ја направија мачкина кашлица, сега сакат да им се вратат со таа Мист оф Пандарин...
 

LBJ

Член од
28 март 2012
Мислења
259
Поени од реакции
166
ката беше добра експанзија али 4.3 ја уби играта.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Ми стигна бета пас денес, па еве сега симнувам 17,9 гига клиент :eek:

Импресии ќе следат одкога ќе ја расчепкам бетава асално. Очекувам дека ќе биде подобра од предходната, ако ништо друго барем ќе има повеќе графички детали и повеќе енд гејм содржини. Инаку WoW е солидна игра, само има една огромна мана, а тоа е што Близард го тупи со огромни интервали помеѓу пачовите и затоа на луѓето им здосадува...
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Ми стигна бета пас денес, па еве сега симнувам 17,9 гига клиент :eek:

Импресии ќе следат одкога ќе ја расчепкам бетава асално. Очекувам дека ќе биде подобра од предходната, ако ништо друго барем ќе има повеќе графички детали и повеќе енд гејм содржини. Инаку WoW е солидна игра, само има една огромна мана, а тоа е што Близард го тупи со огромни интервали помеѓу пачовите и затоа на луѓето им здосадува...
Абе брат не го тупи...
Сите неможат од прва да ги бутнат босовите на нормал или на хероик,со секој нов пач имаш нов геар фактички предходниот ти иде у канта..И ќе дојде таман си стигнал до пола и оп ново и месец ипол си ги фрлил во вода...
Бар ја иам вакво гледање сакам све да иам завршено пред да излезе нов пач.И ако премногу е краток интервалот неможеш ти комплетно да изиграш ПвП или ПвЕ...
Други се причините зошто им здосадува мн брзо на луѓето(y)
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Многу конзумира време играва бе баталете ја :)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Абе брат не го тупи...
Сите неможат од прва да ги бутнат босовите на нормал или на хероик,со секој нов пач имаш нов геар фактички предходниот ти иде у канта..И ќе дојде таман си стигнал до пола и оп ново и месец ипол си ги фрлил во вода...
Се сложувам до некаде. Еве да ги оставиме рејдовите, секој со својата динамика и слободно време нека си тепа (некој сака heroic mode каде навистина играта пружа добар предизвик, некој си ужива во разводнетата верзија на рејдот преку Looking for Raid системот - одличен додаток на играта btw). Барем во овој аспект играта се подобри, за разлика од Vanilla WoW или TBC каде акцентот се ставаше на тоа колку повеќе играш толку повеќе остваруваш - без разлика дали те бива или не.

Ок не се изјаснив доволно. Поентата во она што си го болдирал е дека освен рејдање нема многу други интересни содржини (левелирање на алт по стоти пат за лонг терм играчи не е воопшто интересно), чекаме многу бреме за нови пачови а ни протнуваат преправки во стил на Zul'Aman, Zul'Gurub, Dragonblight v2.0 (Dragon Soul, 5 мен инстанците) и сл... За PvP не почнувај, воопшто не ме занима овој аспект од играта :)

Како и да е, не ме разбирај погрешно, не сум хејтер. Играта е многу сменета во овие 7 и кусур години, нешто на подобро, нешто на полошо - се е субјективно. Но според мое лично мислење е многу пати подобра од Vanilla WoW, TBC, WotLK и од конкурентните MMO's. Според овој тренд очекувам дека артистите и дизајнерите во Близард ќе се надминат себеси и ќе имаме интересна експанзија.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
TBC пред да искочат хероик беџовите беше најакото време на WoW според мене и беше стварно тешко да се исчистат рејд инстанците,ех колку сум вајпал во Темпест Кип,Каелтас беше прав cockblocker.
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Се сложувам до некаде. Еве да ги оставиме рејдовите, секој со својата динамика и слободно време нека си тепа (некој сака heroic mode каде навистина играта пружа добар предизвик, некој си ужива во разводнетата верзија на рејдот преку Looking for Raid системот - одличен додаток на играта btw). Барем во овој аспект играта се подобри, за разлика од Vanilla WoW или TBC каде акцентот се ставаше на тоа колку повеќе играш толку повеќе остваруваш - без разлика дали те бива или не.

Ок не се изјаснив доволно. Поентата во она што си го болдирал е дека освен рејдање нема многу други интересни содржини (левелирање на алт по стоти пат за лонг терм играчи не е воопшто интересно), чекаме многу бреме за нови пачови а ни протнуваат преправки во стил на Zul'Aman, Zul'Gurub, Dragonblight v2.0 (Dragon Soul, 5 мен инстанците) и сл... За PvP не почнувај, воопшто не ме занима овој аспект од играта :)

Како и да е, не ме разбирај погрешно, не сум хејтер. Играта е многу сменета во овие 7 и кусур години, нешто на подобро, нешто на полошо - се е субјективно. Но според мое лично мислење е многу пати подобра од Vanilla WoW, TBC, WotLK и од конкурентните MMO's. Според овој тренд очекувам дека артистите и дизајнерите во Близард ќе се надминат себеси и ќе имаме интересна експанзија.
ОК.Секој си има свое гледиште на играта.И ја очекував мн повеќе од тој пач со ЗГ и ЗА али тоа е што е.
Пак до некаде се сложувам до некаде не...
Ако играш од почеток тогаш со сигурност ТБЦ беше врвот. Ова го имаат и мн други потврдено дека тој период од ВоВ беше врвот.
И читајки го твојов пост само што сакав да ти кажам дека мораш да почнеш да играш ПвП ја прочитав реченицата не ме занима тој ден од играта:D
Треба да пробаш и малце ПвП интересно е и мн поразлично од ПвЕ
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Ако играш од почеток тогаш со сигурност ТБЦ беше врвот. Ова го имаат и мн други потврдено дека тој период од ВоВ беше врвот.
И читајки го твојов пост само што сакав да ти кажам дека мораш да почнеш да играш ПвП ја прочитав реченицата не ме занима тој ден од играта:D
Интересно ми беше world PvP и Battlegrounds и играв на почетокот. Сосем го изгубив интересот кога ги представија арените во TBC, едноставно сакам групна туча повеќе. Како и да е од PvP ми е здосадено максимално, ствар укуса ;)

А дека на сите им бил врвот TBC смешки. Рејдам од 2005 (од времето кога UBRS беше 15 мен рејд, Molten Core, Onyxia итн.) и можам со сигурност да направам разлика од босовите што ги тепавме тогаш и сега. Комплексноста на босовите сега е не споредлива со TBC, каде многу јасно дека е кокблок кога од рејд составен од 40 души имаш пола кои се дисконектираат или се афк а другата половина не знаат што се дешава. Зарем сакаш да кажеш дека Sinestra, Ragnaros 2 i Spine/Madness Deathwing се помалку интересни или полесни од Kael'thas, Illidan итн?

Па единствено нешто зашто луѓето тврдат дека TBC било врвот е дека тогаш се уште беше "тазе" играта и патат од носталгија или престанале да играат со излегувањето на WotLK па неможат да направат реална споредба. Јас не патам од носталгија, и не ми недостасува TBC каде поголем дел од времето се спремавме за рејд (фласкови, напивки, резистенс геар лол и остали срања) него што трае самиот рејд... Ако можам да издвојам некој рејд како најдобар до сега тоа е Ulduar (WotLK). А од Cataclysm - Bastion of Twilight, Blackwing Descent и Firelands беа солидни.
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Секој си ја игра играта како што сака. на пример мене лично, раид ми е смрт, толку време на една игра да седнам нема шанси, раидав на ИЦЦ, и сакам да кажам супер поминав, смееење, нервирање, вајпање. Ама искрено, не, ПВП сакам највеќе, посебно сега кога има Rated battlegrounds. Со овј гуилд што сум сега, кога игравме ИЦЦ, па и бевме Bastion of Twilight, решивме целосно да се посветиме на ПВП, а има и луѓе, што идат и ПВЕ. 150 души сме, пола се ПВЕ останатите ПВЕ.

Некогаш и јас коа ќе ми текне идам со нив на бустање во ПВЕ. Ама искрено, премногу време одзима раид.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Се сложувам, секој со своите интереси и слободно време. На некој му е интересно PvP на друг PvE, на некој и двете :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Со оглед на тоа дека :

Порано требаше да се посереш од фармање за да имаш пари за фласкови/потки/хранички и поправка за рејд

Порано ако еден направеше key error - беше WIPE

Порано немаше глупи ачивменти и Хероик/Нормал моуд (за да привлечат поише асоцијални луѓе и хејтери на пве)

Немаше летачки маунти него имаше ГАНКАЊА и КАМПАЊА у права смисла на зборот (TYr's Hand/Silithus)

и со оглед на тежината на босови како на пример C'Thun/Ouro/4Horsemen(убедливо најтежок бос од кога е излезена wow ако ме прашуваш мене ...) како и тоа дека во тоа време да бутнеш БОС беше Ачивмент само по себе а не денес секој втор со алтот има фул епик опрема ....(што во тоа време беше незамисливо освен ако не си метод/ластресорт/нихилум итн...)

Да , Ванила вов и ТБЦ беа неспоредливо боље од денес ...


А да ...и секоја класа има HEALING :)))))) Сме6ки
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Ми стигна бета поканата за Мист од Пандарија :) Едвај чекам да ја пробам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom