Work and travel USA

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
a koj uslovi treba da gi imas ispolneto na fakultet za da se prijavis i dali osven vo sk i vo drug grad primer prilep dali ima takva agencija
Не знам за Прилеп, но можеш од било кој град во било која агенција да уплатиш.

На факултет, треба да имаш положено нешто од тековната година во која студираш (пример, ако си 2 година, да имаш нормално положено испити од лани - плус неколку од оваа година, односно од зимскиот семестар) и најважно од се - да си редовен студент.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Уште не сум аплицирал, сакам да аплицирам овие денови во Ameriquest, ама од Струмица сум и не ми баш лесно одењето до Скопје. Значи кој е првиот чекор? Или најдобро е прво преку телефон да им се јавам да ги питам?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Уште не сум аплицирал, сакам да аплицирам овие денови во Ameriquest, ама од Струмица сум и не ми баш лесно одењето до Скопје. Значи кој е првиот чекор? Или најдобро е прво преку телефон да им се јавам да ги питам?
За да не испадне рекламирање, целосно ќе ти пишам во ПП.
 
Член од
6 јануари 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ако може некој да сподели искуство ако бил во Колодаро Спрингс? Како што начув и како што прочитав на форумот кажуваа луѓе дека бар за работа и пари било ок, нема гужва нема кај да трошиш :D
 

blade-

Научник
Член од
28 август 2009
Мислења
51
Поени од реакции
4
Уште не сум аплицирал, сакам да аплицирам овие денови во Ameriquest, ама од Струмица сум и не ми баш лесно одењето до Скопје. Значи кој е првиот чекор? Или најдобро е прво преку телефон да им се јавам да ги питам?


другар ако сакаш оди во наром и јас сум од струмица имам аплициано во наром па ако си за заедно да бегаме (y)и така нема со кого да одам :)
 
Член од
9 јануари 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво!
Дали има некој на постдипломски студии сто аплицирал или ќе аплицира за work & travel USA?
 
Член од
26 април 2010
Мислења
17
Поени од реакции
1
Дали некој има искуство со работната понуда за возач односно разнесувач на лед преку компанијата Sea Isle Ice од New Jersey ? Како се плаќа, некои посебни предуслови што ги бараат ? Благодарам.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Има некој заминато преку Trainee програма ? Услов да имаш универзитетска диплома и минимум 1 година работно искуство. Јас имам факултет за туризам и повеќе години раб искуство....Колку ми се шансите да заминам ?
 
Член од
31 јули 2010
Мислења
111
Поени од реакции
23
Сакам дапрашам за искуства од колорадо. Дали може да се најде лесно работа? Дали се плаќа добро ? Какво е местото ? Сезоната? Фала однапред. Поздрав :)
 
Член од
27 март 2009
Мислења
180
Поени од реакции
4
Дали можи да работиш од кога ќе ти истечи работната виза, т.е. да работиш со туристичка виза? Знам дека не е легално но дали некој има работено така?
 
Член од
19 јануари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
0
мислам дека откако ке ја добиеш таа работна виза потоа немаш право да добиеш ниту една виза за во САД, така јас знам е сеа колку е точно не знам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom