Work and travel USA

Член од
20 март 2008
Мислења
107
Поени од реакции
12
можит, сакет, сеа, земет, работет, то, шо, обраќет, требит, прајш, препорачет, кј, функционирет, имет...

многу ме интересира.... значи не да замерувам или да правам нешто дека сум јас премногу литературен, ама.... стварно ме интересира причината заради која пишуваш вака? зашто си го спушташ нивото на цивилизација подоле, макар да биде тоа и во виртуелен свет каде што никој не те познава... искрено, ме интересира, од инат е ова или што? еве јас не сум скопјанец, тетовчанец сум, па не цепам на тетовски кога пишувам... значи како што реков, стварно од љубопитност прашувам.... без љутење...
ne be zoshto lutenje... nemat potreba... taka sakam da si zborvam.... valda me razbiras taka ? mislam ako neso ne e jasno... ke objasnam na literaturen jazik... to so si go pocituvam akcentot i so me razbiret lugjevo i taka... voopshto ne mi smetat..

--- надополнето ---

Ако го земам фактот дека и јас зборвам така.....Би требало да е охриѓанец! :)
Struzanec
 
Член од
21 јануари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
server zima najgolem tips posle nego ass server bidejki vo nekoj hoteli zavisi od serverot i ovoj mu dava tips na procent a busser e pozicija kade se cisti masa otkako ke si zaminat gostite i se postavuva masata odnovo spremna za novi gosti taka da site u nekoja smilsa zavisat od serverot.jas kade sto bev serverot zemase od 120-130 dolari na den i toa rabotese samo 8 saati retko 9 a buserite podolgo.
 
Член од
27 јануари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дечки има некој што ќе оди со НАРОМ годинава? Ако има пишете што ќе работите и каде?
 
C

cige

Гостин
И сега значи сите да бараме работа по ресторани или дискотеки?
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Ајде да се пофалам и јас аплицирав преку Коузон многу ми помогнавте сите тука и со искуства и со мислења па кога ке добиеме сигурно некоја работа ке пиштам тука да ми кажете дали има некој за истото место.
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
189
Поени од реакции
15
kolku se plaka aplikacija preku kouzon

Ајде да се пофалам и јас аплицирав преку Коузон многу ми помогнавте сите тука и со искуства и со мислења па кога ке добиеме сигурно некоја работа ке пиштам тука да ми кажете дали има некој за истото место.
i sto dokumenti treba
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Апликацијата ти е 1500ден и околу 9000 депозит, ти требат само две слики формат за пасош, пасош и потврда за редовен студент...Абе оди на нивната страна да не праам саа реклама тука си пишува се.
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
decki neka me sovetuva nekoj za ameriqueest, kako e so e?
somnitelno mi e zaso mi rekoa, deka nemalo nikakvo intervju, osven toa vo ambasada
kazete mi ve molam
Дечки слушнал некој за AmeriQuest воопшто?
и мене ми го кажаа истото и не ми се верува се да е така..

и уште нешто.. дали некој има искуство или другари што оделе на Аљаска (ако има може и ПП да го опитам) ?
 
C

cige

Гостин
Ќе чистиш риба на -20. Добра саатница, ама дневно ќе работиш по 4-5 саати. Околу тебе БЕЛО Е СЕ, ќе пукнеш од досада, како во затвор да си.
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Јас како што знам на Аљаска па најмоногу работни саати дават... а не 4-5...
 
Член од
4 декември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
4
Најдов работа како Ice delivery driver, ме интересира дали важат овие новите возачки-картичките во америка или ке морам да извадам меѓународна ?
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
Најдов работа како Ice delivery driver, ме интересира дали важат овие новите возачки-картичките во америка или ке морам да извадам меѓународна ?
меѓународна околу 850 денари ти е!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom