Work and travel USA

Член од
9 септември 2010
Мислења
25
Поени од реакции
4
Kazete mi mesto kade sto bi zarabotila solidno, da mozam da gi vratam parite doma I da setam tamu, ne mi e bitno noken zivot setanjeto poveke :) za North Dakota mnogu razlicni mislenje.imam slusnato, taka da nekoe drugo vase iskustvo
Јас бев на Cape Cod две години по ред, поточно Hyannis. Според мене е добра локација за заработка, од мое искуство и на сите што беа со мене. Доколку работиш 2 + работи и не трошиш многу пари за излегување и шопинг можеш солидно да заработиш, доволно за тоа што рече да ги вратиш парите и за да прошеташ.

Јас имам едно прашање, дали некој знае дали може да се оди на Internship програма за САД преку агенција од Србија? Неколку агенции ми рекоа не може, ако некој има повеќе информации или знае агенција со која може да се иде го замолувам да ми пише :)
 
Член од
9 октомври 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво дечки

Оваа година планирам да аплицирам за програмата па сакам прво убаво да се информирам.
Ми ја препорачаа агенцијата-Intrax, па сакам да чујам ваше мислење, искуства со истата ( и предлог за друга со која сте имале добро искуство:) )
Би сакала да ја знам и точната цена колку се плаќа, мислам од прилика барем како оди тоа.

И да:
1. Дали превозот за натаму и за назад е на наш трошок?
2. Дали смештајот ни е обезбеден или и тоа ние си плаќаме?
(слушнав дека зависи до работната позиција или агенцијата, па предлог за некоја со обезбеден смештај и храна)
3. И да, највеќе одам за да заработам секако, предлог некое место каде што може така да се извади заработка?

Ви благодарам
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
240
Поени од реакции
80
Здраво дали некој може да ми кажи колкави ми се шансите како студент во 3та година со 4 неположени испити,и кое место е најдобро за заработувачка.
 
Член од
2 април 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здраво,дали некој од Вас бил во Дакота како е за работа,шместај лесно се наога блиску далеку од раб секоја инфо би ми коростела.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.928
Поени од реакции
2.670
Predlog mesto kade sto moze dobro da se zaraboti lesno da se naoga 2 rab
Колку сте итересни ваквите ликови. Втора работа ако бараш ќе најдеш скоро секаде. Јас сум сигурен дека ако бараш и не пребираш многу многу ќе најдеш многу брзп, а ако чекаш некој да бара работа за тебе или ако прашаш само на 2-3 места и не бидеш упорна со таа на договорот ќе си останеш.
 
Член од
16 октомври 2017
Мислења
4
Поени од реакции
5
Yellowstone National Park, WY искуство?? и дали може да се најде 2ра работа блиску?
 
Член од
2 октомври 2015
Мислења
109
Поени од реакции
50
Здраво дечки

Оваа година планирам да аплицирам за програмата па сакам прво убаво да се информирам.
Ми ја препорачаа агенцијата-Intrax, па сакам да чујам ваше мислење, искуства со истата ( и предлог за друга со која сте имале добро искуство:) )
Би сакала да ја знам и точната цена колку се плаќа, мислам од прилика барем како оди тоа.

И да:
1. Дали превозот за натаму и за назад е на наш трошок?
2. Дали смештајот ни е обезбеден или и тоа ние си плаќаме?
(слушнав дека зависи до работната позиција или агенцијата, па предлог за некоја со обезбеден смештај и храна)
3. И да, највеќе одам за да заработам секако, предлог некое место каде што може така да се извади заработка?

Ви благодарам
НЕМОЈ да идеш на слепо, само со искуство некој што бил, многу има што нема да ти кажат кај се заработува затоа што не сакаат да се "пробие" местото. Интракс е ок но пак НЕМОЈ да се залетуваш да отидеш у пустелија!!! НЕМОЈ cape cod. Не ги слушај приказните на интракс. НЕМОЈ во маркети да работиш ако сакаш пара да извадиш. Иди си некаде басер или фудранер или сервер зависи колку те бива. НЕМОЈ хаускеепинг. Во кујна да работиш само ако те интересира таа работа. П Иди некаде кај шо даваат саати, можност за втора работа и најважно ВИСИНА НА КИРИЈА!!! се што е над 400 месечно е УЖАС!
 
Член од
14 ноември 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Sea Crest Beach Hotel на Cape Cod. Го поминав интервјуто, сега чекам повик од амбасада.
Brat da te prasam kako pomina oti gledam golem del imaat loso mislenje za cape cod demek tesko se naogalo 2 rabota a jas za tamu da aplicirav i bas za sea crest se odluciv pa ako mozes da spodelis iskustvo od toa kako pomina oti imam intervju vo sreda >?
 
Член од
2 октомври 2015
Мислења
109
Поени од реакции
50
Brat da te prasam kako pomina oti gledam golem del imaat loso mislenje za cape cod demek tesko se naogalo 2 rabota a jas za tamu da aplicirav i bas za sea crest se odluciv pa ako mozes da spodelis iskustvo od toa kako pomina oti imam intervju vo sreda >?
Nemoj tamu, mi kazaa deka nemozlo vtora rabota i za saati loso bilo.
 
Член од
14 март 2015
Мислења
10
Поени од реакции
1
Има некој што има блиски роднини во Америка (легално и нелегално), а добил виза?
 
Член од
27 ноември 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
SeaFood ShantyMartha's Vineyard,MA iskustva,satnica,2rabota??
Lake George Steamboat Company,iskustva satnica,2rabota??
Koe mesto e podobro spored vas?
 
Член од
23 октомври 2014
Мислења
30
Поени од реакции
6
Zdravo sakam da prasam dali nekoj lani ima aplicirano za programata od Amerquest za CAMP COUNSELOR znam deka moze I da ne si student a da apliciras dali neekoj znae ness poveke za vizata da spodeli iskustva? Blagodaram
Pozdrav
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.332
Поени од реакции
1.343
Некој да не бил лани преку ЗИП Травел да ми каже дали саемот со работодавците беше у Скопје или бил онлајн, и доколку бил во Скопје, дали знае точен датум :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom