Work and travel USA

Член од
25 јануари 2014
Мислења
40
Поени од реакции
12
daaa prasaaaaam vo edno leto vo amerika po kolku dolari imate specaleno ? i dali imate dve raboti ili edna za da gi vratite i pokraite trososci? planiam da odam letovo no me koci vo start dali sig ke gi vratam
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
daaa prasaaaaam vo edno leto vo amerika po kolku dolari imate specaleno ? i dali imate dve raboti ili edna za da gi vratite i pokraite trososci? planiam da odam letovo no me koci vo start dali sig ke gi vratam

Се е релативно. Немој да се водиш по други луѓе. Прашувај само конкретно за местото каде ќе одиш. Со една работа (зборувам во просек) би требало да си ги вратиш парите и да бидеш во мал плус. Со две работи, веќе одиш во позитива. Јас лани заработив чисти пари колку претходната година бруто. Ама годинава работев 3 пати повеќе од лани.
--- надополнето: 25 јануари 2014 во 22:49 ---
daaa prasaaaaam vo edno leto vo amerika po kolku dolari imate specaleno ? i dali imate dve raboti ili edna za da gi vratite i pokraite trososci? planiam da odam letovo no me koci vo start dali sig ke gi vratam

Се е релативно. Немој да се водиш по други луѓе. Прашувај само конкретно за местото каде ќе одиш. Со една работа (зборувам во просек) би требало да си ги вратиш парите и да бидеш во мал плус. Со две работи, веќе одиш во позитива. Јас лани заработив чисти пари колку претходната година бруто. Ама годинава работев 3 пати повеќе од лани.
 
Член од
30 ноември 2008
Мислења
40
Поени од реакции
9
Сакам оваа година да одам преку програмиве на W&T, но имам презапишано година. Сега ме интересира дали доколку имаш презапишано година прават проблеми, работодавците или пак од амбасада?
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Ќе си работи друго нешто додека да собере 3000 долари за возачка дозвола.

Не ти требаат 3000 долари за возачка дозвола. Има школи за многу поефтино, зборам за Чикаго.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
daaa prasaaaaam vo edno leto vo amerika po kolku dolari imate specaleno ? i dali imate dve raboti ili edna za da gi vratite i pokraite trososci? planiam da odam letovo no me koci vo start dali sig ke gi vratam

Парите сигурно ќе ги вратиш и само со една работа. Зависи и што ќе работиш можиш и со една да заработиш добро можеш и со две. Јас ти препорачувам да најдиш една работа но да имаш можност за прекувремена работа и бакшиш. Многу подобро отколку да трчаш на две работи.
Исто зависи на кое место ќе си, колку пари ќе трошиш таму , и колку планираш да шеташ. Во просек околу 3-4 к $ се тргаат настрана. Има некои кој заработуваат и 10 и 20 има други и во минус кој што се враќаат.
 
Член од
13 мај 2008
Мислења
19
Поени од реакции
15
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Во четврток со уште двајца другари ќе аплицираме преку Ameriquest за во Ocean city.
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
7
Поени од реакции
1
--- надополнето: 28 јануари 2014 во 15:18 ---
За која работа аплицираше ??
--- надополнето: 28 јануари 2014 во 14:53 ---

За која работа аплицираше, и колко ти излегоа почетните трошоци во агенцијата ?
za Salesperson vo Myrtle Beach, SC, a za pocetnite trosoci samo uplativ za prva rata 9300 den.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom